Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/05/2024 22:18:49 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Gościliśmy przedstawiciela z niemieckiej szkołą w Oberkirch
KronikaNasza szkoła nawiązała współpracę z niemiecką szkołą w Oberkirch, położoną na południu Niemiec tuż przy granicy z Francją.
W dniach 02-04.01.2014 miała miejsce wizyta przygotowawcza przed planowaną międzynarodową wymianą młodzieży. Gościliśmy przedstawiciela szkoły partnerskiej z Niemiec. Wolfgang Dork, nauczyciel języka francuskiego i geografii , uczestniczył w zajęciach języka niemieckiego. Uczniowie liceum mieli możliwość kontaktu z autentycznym językiem. Bardzo chętnie zadawali pytania i miło przyjęli gościa. Przedstawiciel niemieckiej szkoły i pani Ewa Gorlewska opracowali wstępny program wspólnego przedsięwzięcia.
Uczniowie już w czerwcu będą mieli możliwość zwiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, porównania życia w Oberkirch i w Ełku na różnych płaszczyznach. Głównym celem wymiany uczniów jest doskonalenie języków obcych, walka z uprzedzeniami wobec Polaków i Niemców oraz integracja młodzieży. Program wymiany zakłada uczestnictwo w zajęciach szkolnych, surfowanie, spływ kajakiem, odwiedzenie największego parku rozrywki w Europie. Szkoła, z którą rozpoczynamy współpracę, realizuje już podobne projekty ze szkołami z Francji i Włoch. Zespól Szkół Samorządowych przewiduje wieloletnią współpracę z Gymnasium w Oberkirch.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3114690 Unikalnych wizyt