Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/05/2024 22:44:16 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Bezpieczny Internet - poradnik dla rodziców
Komputer jest jednym z najważniejszych narzędzi służących wspólczesnemu człowiekowi. Jednakże dostęp do Internetu powoduje, że narzędzie to może być wykorzystywane do różnych celów, nie koniecznie pożytecznych. Na zagrożenia występujące i związane z Internetem narażony jest każdy jego użytkownik, ale głównie problem ten dotyka dzieci i młodzież. Stąd też wynika niezwykle ważna i odpowiedzialna rola szkoły i domu, gdyż to te instytucje powinny uczyć dziecko właściwego kożystania z Internetu.

Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez agencję Gemius, na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje wynika, iż aż 71,6% rodziców uważa, że Internet może być bardziej bezpieczny, a 16,2% rodziców w ogóle nie widzi żadnych zagrożeń związanych z kożystaniem z Internetu.

Zaniepokojony ww. danymi Rzecznik Praw Dziecka we współpracy Z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej opracował poradnik (wybrać odsyłacz wersja PDF) dla rodziców "Komputer i Internet w domu" pokazujący, jak prawidłowo zarządzać domowym systemem komputerowym. Rzecznik Praw Dziecka Planuje dotarcie do rodziców ze wspomnianą publikacją za pośrednictwem szkól.
Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w przekazaniu rodzicom informacji o poradniku. Poradnik publikowany jest na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka, pod adresem: http://ww.brpd.gov.pl/detail.php?recid=45
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3114714 Unikalnych wizyt