Gościliśmy przedstawiciela z niemieckiej szkołą w Oberkirch
Dodane przez kjoanna dnia 12/01/2014 09:48:59
Nasza szkoła nawiązała współpracę z niemiecką szkołą w Oberkirch, położoną na południu Niemiec tuż przy granicy z Francją.
W dniach 02-04.01.2014 miała miejsce wizyta przygotowawcza przed planowaną międzynarodową wymianą młodzieży. Gościliśmy przedstawiciela szkoły partnerskiej z Niemiec. Wolfgang Dork, nauczyciel języka francuskiego i geografii , uczestniczył w zajęciach języka niemieckiego. Uczniowie liceum mieli możliwość kontaktu z autentycznym językiem. Bardzo chętnie zadawali pytania i miło przyjęli gościa. Przedstawiciel niemieckiej szkoły i pani Ewa Gorlewska opracowali wstępny program wspólnego przedsięwzięcia.
Uczniowie już w czerwcu będą mieli możliwość zwiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, porównania życia w Oberkirch i w Ełku na różnych płaszczyznach. Głównym celem wymiany uczniów jest doskonalenie języków obcych, walka z uprzedzeniami wobec Polaków i Niemców oraz integracja młodzieży. Program wymiany zakłada uczestnictwo w zajęciach szkolnych, surfowanie, spływ kajakiem, odwiedzenie największego parku rozrywki w Europie. Szkoła, z którą rozpoczynamy współpracę, realizuje już podobne projekty ze szkołami z Francji i Włoch. Zespól Szkół Samorządowych przewiduje wieloletnią współpracę z Gymnasium w Oberkirch.

Rozszerzona zawartość newsa