Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook15/08/2024 23:29:53 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas 4 – 6 „Mały Ilustrator”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 4-6 miał miejsce w dniach 30.04.- 26.05.2014r. Zadaniem uczestników było wykonanie techniką dowolną ilustracji (format A4) do pracy pt.„Płaszcz” nagrodzonej (I miejsce) w Międzyszkolnym Konkursie Literackim dla klas 4-6 „Zostań bajkopisarzem” autorstwa Emilii Gróbarczyk z kl.VIc z SP 4.
Organizatorzy otrzymali 18 prac plastycznych wykonanych przez uczniów ełckich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja wyłoniła cztery najlepsze prace będące ilustracjami baśni Emilii Gróbarczyk „Płaszcz” Ocenie podlegały: oryginalność pracy, zastosowana technika plastyczna, estetyka wykonania, zgodność z tematem baśni. Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Joanna Babińska z kl. VI a - SPS 6
II miejsce: uczennica Monika Zambrowska z kl. IV c – SP 2
III miejsce: uczeń Kacper Zambrowski z kl. V c - SP 2
Wyróżnienie:
uczeń Kacper Śleszyński z kl. V b -SPS 6

Organizatorzy: Ewelina Koniecko i Hania Tyszko
Pantomima „Więzi” wystawiona w Gimnazjum nr 3 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 28 maja uczniowie klasy III sp, VI a oraz II B1 z Zespołu Szkół Samorządowych w sali gimnastycznej naszej szkoły zaprezentowali pantomimę „Więzi” przygotowaną przez panią Dorotę Zabłocką i panią Ewelinę Koniecko.
Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu nadużywania alkoholu i prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi łączące rodzinę. Miała na celu uświadomić widzom , iż alkohol w nadmiarze potrafi skutecznie zmienić więzi miłości i szczęścia łączące domowników w uwięzienie pod wpływem nałogu. Z tego rodzaju pęt , którymi związani są wszyscy członkowie rodziny osoby uzależnionej , sami nie są w stanie się wyswobodzić. Potrzebna jest Prawda, pod wpływem której rodzi się świadomość uzależnienia i potrzeby pomocy. Otrzymać ją mogą z zewnątrz.
W pantomimie wystąpili : Julia Lewandowska (kl. III), Damian Kasiborski (kl. III),Zuzanna Brzozowska (kl. VI a), Karina Balik (kl. II B1), Klaudia Ostapkiewicz Natalia Krukowska, A.Stefanowicz(kl. IIB1),, Rafał Kozikowski (kl. IIB2),, Patryk Karwowski (kl. IIB1), Izabela Boruszewska(kl. IIB1), Monika Januszewska (kl. IIB1), Klaudia Śliwowska(kl. IIB1). Stroną muzyczną zajmował się Paweł Wierciszewski(kl. IIB1).

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 9 czerwca uczniowie LO i SP z Zespołu Szkół Samorządowych wystawili w Gimnazjum nr 3 w Ełku pantomimę „Więzi”. Zgromadzeni uczniowie w skupieniu obserwowali prezentowane wydarzenia z życia pewnej rodziny, której pełnoprawnym członkiem stał się w pewnym momencie Alkohol. Z zainteresowaniem śledzili poczynania rodziców i dzieci bezskutecznie próbujących wyrwać się z więzi nałogu ojca. Finał był jednak szczęśliwy i rodzinę miały na nowo połączyć więzi miłości, szczęścia i prawdy. Choć gimnazjaliści wyrazili rozczarowanie, iż pantomima skończyła się tak szybko, aktorzy z ZSS w Ełku mieli nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewelina Koniecko
Time Capsule - Kapsuła czasu 6a
Kronika

W poniedziałek 9 czerwca 2014 uczniowie klasy 6a SPS 6 wybrali się z krótką wizytą do biblioteki szkolnej. Tym razem celem wizyty nie było wypożyczenie książek. Szóstoklasiści zostawili w bibliotece 'Kapsułę Czasu', którą wykonali w ramach projektu na lekcji języka angielskiego. Kapsuła została wypełniona listami, w których uczniowie zapisali swoje plany na przyszłość oraz miłe komentarze o koleżankach i kolegach z klasy.
Listy (wszystkie w języku angielskim) zostaną przechowane w bibliotece przez 3 lata, po upływie których uczniowie odwiedzą SPS 6 i już jako przyszli licealiści wspólnie otworzą Kapsułę, aby sprawdzić ile z ich planów stało się rzeczywistością. Miłym akcentem będzie również przeczytanie pozytywnych kometarzy na swój temat :-)

Autorka Projektu: Marlena Skutnik, nauczycielka języka angielskiego.
"Chłopi" Władysława Reymonta w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 6.06.2014 r. po zauroczeniu się spektaklem „Lalka” na prośbę uczniów naszej szkoły został zorganizowany wyjazd tym razem na musicalową wersję „Chłopów” Wł. Reymonta. To również pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury. Musical nawiązuje do polskiej tradycji i zachowuje swoją wartość literacką. W „Chłopach” Reymonta uczniowie odnaleźli wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX jak i XXI wieku. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby na własne oczy zobaczyć łowickie, barwne kostiumy, które stanowiły piękną oprawę tego niezwykłego widowiska. W sposób szczególnie wyraźny zostaliśmy zapoznani z obrazem życia społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Uczniowie podczas oglądania spektaklu spostrzegli wszystko to, co charakteryzuje ówczesne społeczeństwo i jednostkę. Zwrócili uwagę na różnorodność charakterów i zachowań bohaterów spektaklu. Obserwowali niesamowite przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która choć nie daje komfortowego życia to nadaje mu sens i rytm. Sam reżyser Wojciech Kościelniak o spektaklu powiedział te słowa: „Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne”. Powstał spektakl mądry, świetnie zaśpiewany, bardzo dobrze wyreżyserowany, z polotem zagrany i zatańczony przez cały zespół Teatru Muzycznego w Gdyni.
To, że pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku jest jeszcze dodatkowym faktem, aby to wybitne dzieło zobaczyć. „Chłopi" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka mają już miejsce w historii polskiego musicalu.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Sopocie, gdzie podziwialiśmy urzekającą scenerię miasta. Naszą szczególną uwagę zwróciła architektura Krzywego Domku oraz najdłuższego w Europie mola o drewnianej konstrukcji. W Gdyni natomiast byliśmy w niezwykłym miejscu jakim jest Akwarium Gdyńskie. Podziwialiśmy tam niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł, Anna Rutkowska
Mistrzostwo chłopców oraz wicemistrzostwo dziewcząt w siatkówkę plażową
Sukcesy5 czerwca na plaży miejskiej odbyły się mistrzostwa powiatu ełckiego w siatkówce plażowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty. Chłopcy w składzie Daniel Kostrzewski oraz Kacper Ślęzak zdobyli mistrzostwo pokonując wszystkich rywali 2-1.
Dziewczyny w składzie Monika Januszewska, Olga Łukaszewicz oraz Monika Śliżewska zdobyły wicemistrzostwo przegrywając I miejsce różnicą małych punktów. Turniej był bardzo udany, dopisała piękna pogoda, a mecze były niezwykle wyczerpujące. Były to I mistrzostwa w siatkówkę plażową zorganizowane dla szkół ponadgimnazjalnych w Ełku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się obronić chłopakom mistrzostwo, a dziewczynom zdobyć!
ZDJĘCIA Z TURNIEJU
Potrafią liczyć na medal
SukcesyLaureaci matematycznego konkursu Kangur odebrali 4 czerwca w dyplomy i nagrody. Uczniowie naszej szkoły co roku licznie biorą udział w konkursie. W tym roku szkolnym wyróżnienia otrzymali:

Krzysztof Przybysz – klasa 2b
Szymon Dębek – klasa 4b
Jakub Sieńkowski – klasa 4a
Jakub Usiak – klasa 4a
Julia Kamińska – klasa 4a
Adam Giżyński – klasa 5a
Nikodem Herbszt – klasa 5b
Paulina Cholewińska – klasa 5a

Serdecznie gratulujemy!!!
Międzyszkolny Konkurs Literacki „I ty możesz zostać poetą” dla klas 4– 6 Temat: „Ja i moja rodzina”
Kronika


Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr6 w Ełku: Hannę Tyszko i Jolantę Rynkowską. Celem konkursu było wzbudzanie w uczestnikach wrażliwości poetyckiej, łowienie talentów, promowanie twórczości dzieci.
Organizatorzy otrzymali 37 wierszy napisanych przez uczniów ełckich i pobliskich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja w składzie: Ewelina Koniecko- nauczyciel Gim nr 1, Małgorzata Kosieradzka- nauczyciel LO ZSS w Ełku oraz panie Hanna Tyszko i Jolanta Rynkowska nauczycielki SPS nr 6 wyłoniła 6 najlepszych prac.
Ocenie podlegały: oryginalność w przedstawieniu swojej rodziny, zastosowane środki poetyckie, ogólny walor artystyczny.
Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Angelika Zapilaj lat 11 - SP 9
II miejsce: uczennica Julia Senator lat 11 –SP7
III miejsce: uczennica Adelina Dziemidow lat 11 - SPS 6
Wyróżnienia:
uczennica Weronika Magiera lat 11 -SP w Mrozach Wielkich
uczennica Amelia Węgrowska lat 10 -SP 5
uczennica Malwina Wierciszewska lat 12 - SP 3
Wręczenie dyplomów i nagród książkowych miało miejsce dnia 24.05.2014 r. o godz. 9.00 w czasie „Festynu Rodzinnego” w ZSS w Ełku.
Ełckie Targi Edukacyjne
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 27.05.2014 r. przy ełckim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbyły się XII Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku. W jednym miejscu szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Na każdym etapie naszego życia podejmujemy ważne decyzje, nierzadko takie, które mają wpływ na nasze dalsze losy. Takim właśnie wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju intelektualnego. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji na pewno pomaga udział w Targach Edukacyjnych, gdzie spotykamy nauczycieli i zapoznajemy się z opinią uczniów na temat interesującej nas placówki. W tym roku nasza szkoła przygotowała wyjątkowo atrakcyjną ofertę edukacyjną dla wszystkich gimnazjalistów. Przygotowując ją zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Pięknie wyeksponowane zdjęcia ukazywały nasze liczne sukcesy, osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna ukazała największe atuty naszej szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły. Byli oni najlepszym źródłem informacji i skutecznie pomagali gimnazjalistom w podjęciu wyboru.
Prezentacja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób przybyłych na tegoroczne targi.


Koordynatorem przygotowań naszej wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele wychowania – fizycznego odpowiedzialni za przygotowanie i przedstawienie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski i Grzegorz Orzeł.
Osoby współpracujące – Edyta Ostrowska – nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, Iwona Jastrzębska – nauczycielka w bibliotece szkolnej.
W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie naszej szkoły, którym należą się szczególne podziękowania:
Natalia Krukowska, Monika Januszewska, Izabela Boruszewska, Maciej Niedźwiedzki, Paweł Wierciszewski, Marcin Fiedorczyk – uczniowie klasy IIB1, Julia Skrodzka – uczennica klasy IA, Julia Andruszkiewicz – uczennica klasy IC.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach
Waleczna Tola
KronikaChciałabym z dumą poinformować całą społeczność Naszej Szkoły o sukcesach mojej uczennicy z klasy 0b.

Tola Anastazja Jastrzębska pomimo zmagań z ciężką chorobą (ostra białaczka limfoblastyczna) aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Ponieważ Tola spełnia obowiązek szkolny poprzez Nasze indywidualne spotkania czuję się zobowiązana i jednocześnie jest mi niezmiernie miło przybliżyć sylwetkę tej młodej osóbki. Osóbki o niezwykłym harcie ducha, błyskotliwym intelekcie i zaraźliwej wręcz radości życia. O talentach Toli zarówno już odkrytych jak i tych, które ukarze przyszłość można by pisać wiele. Do najważniejszych sukcesów tego roku należą:

Konkurs "Odkrywamy Talenty "w kategorii recytacja - Talent Roku 2014

dziecięcy Konkurs Recytatorski "Przez Różowa Szybkę" w ECK - miejsce II

Konkurs Recytatorski klas 0-1 "Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy" SPS nr 6 - miejsce II

VII edycja konkursu recytatorskiego oddziałów przedszkolnych "W mojej rodzinie" SP nr 7 - miejsce II

Jestem przekonana, że w przyszłym roku Tola idąc w ślady starszej siostry Gai zamieni zajmowane dziś drugie miejsca na szczyt podium, w czym serdecznie jej kibicuję. Niezaprzeczalnie posiada ku temu wszelkie predyspozycje. Jakby nie było została wybrana jako jeden z 17 talentów roku 2014.

Katarzyna Anna Pietruszewska
WYSTĘPY NASZYCH UTALENTOWANYCH UCZNIÓW PODCZAS OBCHODÓW EŁCKICH DNI RODZINY
Kronika W dniu 25 maja 2014 roku w Miejskim Parku Solidarności w Ełku odbył się Festyn Rodzinny obchodzony w ramach Ełckich Dni Rodziny. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: „Rodzina fundamentem życia społecznego”. W niedzielne popołudnie Park Solidarności zgromadził wielu mieszkańców Ełku, okolic i gości zagranicznych odwiedzających nasze piękne miasto. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przy wspólnej zabawie integrowali się. Uczestnikom festynu czas umilały występy zespołów muzycznych, grup wokalnych i tanecznych. Naszą szkołę reprezentowały zespoły taneczne: „Skaczące nutki”, „Arabeski”, zespół taneczno-gimnastyczny „Fair play”, zespół „Na ludową nutę” oraz uzdolnieni wokalnie uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Był to swego rodzaju artystyczny przegląd wysokich możliwości i umiejętności naszych młodych wykonawców. Przygotowane występy charakteryzowały się różnorodnością programową. Podczas ich trwania atmosfera panująca na scenie i wokół niej była wyjątkowo gorąca i zachęcająca do wspólnej zabawy. A to już zasługa bardzo dobrze przygotowanych do występów naszych artystów. Prawdziwy aplauz zdobyły zespoły taneczne, które pokazały piękny ruch sceniczny i oryginalne tańce oraz zespół śpiewający piosenkę o charakterze ludowym. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie całego programu artystycznego przyniosło fantastyczne rezultaty. Opracowaniem scenariusza całego programu artystycznego oraz przygotowaniem uczniów zajęły się panie: Katarzyna Klimach – nauczycielka wychowania – fizycznego, Helena Borowa – nauczycielka nauczania zintegrowanego, Małgorzata Klimach – nauczycielka języka angielskiego, Jolanta Gutowska – nauczycielka nauczania zintegrowanego.

Grupa tych samych uczniów zaprezentowała swój piękny program taneczno-wokalny przed mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej „Lili” w Golubiach. Zostaliśmy tam zaproszeni z okazji obchodów „Święta Żabiego Raju”. Grupa taneczna pani Katarzyny Klimach zaprezentowała "taniec arabski" oraz taniec do piosenki „Wasted” zaśpiewanej przez Natalię Albo z klasy VIb. Zespół "Tańczące nutki" pani Heleny Borowej przedstawił dwa żywiołowe, wesołe tańce utrzymane w charakterze dance. Grupa dziewcząt i chłopców z klasy IVc pod opieką pani Małgorzaty Klimach zaprezentowała ludowy utwór „Czerwone jabłuszko” (śpiew - Adelina Dziemidow, gra na cymbałach wileńskich - Jakub Bukowski). Nasz występ podobał się bardzo podopiecznym Domu Pomocy Społecznej. Otrzymaliśmy mnóstwo oklasków, miłych słów uznania oraz zaproszenie na następny rok.
Tekst: Katarzyna Klimach, Małgorzata Klimach.
Zdjęcia: Helena Borowa


Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024
Ogłoszenie

6 czerwca w godz. 9:00-12:00 w Zespole Szkół Samorządowych odbędzie się Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.
W zawodach po raz pierwszy wezmą udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, a rywalizacja będzie przebiegać w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m (chłopcy i dziewczęta), bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal (chłopcy i dziewczęta). Powołana do przeprowadzenia zawodów szkolna komisja sędziowska do godz. 15:00 wprowadzi wyniki zawodników na platformie internetowej Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Ten innowacyjny, unikalny i opatentowany system, umożliwi uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskiej e-spartakiadzie , czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska.
W systemie szkolenia sportowego zawody lekkoatletyczne odegrają znaczącą rolę, jako nieodzowny element procesu doskonalenia umiejętności i sprawności naszych uczniów. Dlatego też rywalizacja będzie doskonałym momentem do kształtowania postaw dla aktywnego uprawiania sportu, sprawdzenia swoich możliwości i porównania wyników z wynikami uczniów z innych szkół z całej Polski.

Katarzyna Cholewińska
Strona 146 z 176 << < 143 144 145 146 147 148 149 > >>
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



PTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3188000 Unikalnych wizyt