Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/03/2023 21:18:14 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Obchody 10 - lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
Kronika
W czwartek, 22 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - „Quiz o Europie”. Wzięły w nim udział drużyny z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami, wśród których m.in.: rozwiązywali test o Unii Europejskiej, projektowali plakat o tematyce europejskiej oraz rozpoznawali najsłynniejsze zabytki wybranych krajów UE. Uczniowie w potyczkach konkursowych musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat Unii Europejskiej, ale także dużą kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy VIb, II miejsce uczniowie klasy IVc, natomiast III – przedstawiciele klasy Vb. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce Unii Europejskiej. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Zwieńczeniem szkolnych obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była uroczysta akademia, która odbyła się w środę - 28 maja. Uroczystość miała charakter wyjątkowy. Składała się bowiem z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich w wielkim skrócie została przedstawiona droga przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz podstawowe informacje na temat tej organizacji. Następnie w myśl europejskiego motta „Zjednoczeni w różnorodności” uczniowie za pomącą ciekawych, rymowanych wierszy zaprezentowali architekturę i obyczajowość Polski oraz jej europejskich sąsiadów: Litwy, Słowacji, Czech i Niemiec. W ten sposób ukazali te państwa jako kraje unijne, zachowujące jednocześnie swoją tożsamość narodową.
W drugiej części akademii odbyło się krótkie przedstawienie pod tytułem „Więzi”, w którym uczniowie ukazali szczególną wartość rodziny we współczesnym świecie. Do pokazu zostali przygotowani przez panią Ewelinę Koniecko i Dorotę Zabłocką.
„Quiz o Europie” oraz akademia z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była efektem projektu edukacyjnego pod tytułem „Jedność w różnorodności” – Polska z sąsiadami za pan brat, realizowanego w ramach „Naszych Pasji”, w II semestrze bieżącego roku przez uczniów liceum ogólnokształcącego. Jego autorkami były: pani Joanna Gaworska i pani Małgorzata Kosieradzka.

Joanna Gaworska, Małgorzata Kosieradzka
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932797 Unikalnych wizyt