Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/06/2024 00:42:49 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Postać kard. Stefana Wyszyńskiego
Konkursy

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs „Postać kard. Stefana Wyszyńskiego”. Udział wzięli w nim uczniowie klas VI– VIII SP oraz I – III LO, którzy mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną o kard. Stefanie Wyszyńskim.

Celem konkursu było uświadomienie „owoców” niezwykłej miłości i mądrości przychodzącej do nas przez słowa, myśli i świadectwo życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, utrwalenie pamięci wśród młodzieży o kard. Stefanie Wyszyńskim, kształtowanie uczuć patriotyczno-religijnych, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci.

Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

KLASY VI – VIII SP
I miejsce JULIA DANOWSKA klasa VIIIA
II miejsce DAWID WEJTMAN klasa VI B
III miejsce MACIEJ KOHLMAN klasa VIIIA

KLASY I – III LO
I miejsce ex aequo KARINA SOKOŁOWSKA kl.1S oraz JULIA SKOMIN kl.2L
II miejsce KLAUDIA WARCHOŁOWSKA klasa 1S
III miejsce WIKTORIA KARWOWSKA klasa 1L

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy autorom nagrodzonych prac.

Prezentacje, które uzyskały I miejsce zostały umieszczone na stronie szkoły.

Wyróżnione osoby zostaną poinformowane osobiście o terminie i miejscu odbioru nagrody.

Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

Karina Sokołowska, 1S


Julia Skomin, 2L


Julia Danowska, 8a


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Konkursy
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021
Kronika

W roku szkolnym 2020/2021 w miesiącu lutym w Zespole Szkół Sportowych podjęliśmy szereg działań w ramach uczestnictwa w DBI POD HASŁEM „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”. Głównym celem DBI i Naszym było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W klasach IV - VIII na zajęciach z informatyki realizowano tematykę DBI: uczniowie wykonywali interesujące zadania – tworzyli prezentacje multimedialne oraz plakaty związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Przy tworzeniu plakatów pracowali w programach graficznych: Paint, Gimp oraz Canva. Powstało wiele pięknych prac, które zostały wyeksponowane na stronie naszej szkoły. Prace wykonane przez uczniów wzięły również udział w konkursie informatycznym „Bezpieczni w Sieci” - organizator MODN w Ełku.

Podejmowane przez nas działania pozwoliły osiągnąć zamierzone cele, tj. uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przybliżyły kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z internetowych zasobów. Zajęcia łączące naukę z zabawą i twórczością artystyczną wciągają uczniów i doskonale spełniają swoją rolę edukacyjną.

Marta Małkowska

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, a charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski.

W ostatnim tygodniu marca uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Polska Na Niebiesko” solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm. Podczas zajęć online uczniowie wykonali piękne plakaty. W ten sposób daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Marta Małkowska

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJŁADNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”
Konkursy

W marcu w naszej szkole odbył się wielkanocny konkurs plastyczny na „NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”. Udział wzięli w nim uczniowie klas I – VIII. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych, pobudzenie aktywności twórczej oraz popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce Maksym Szurant klasa IVC
II miejsce ex aequo Szymon Królczyk klasa IVB oraz Eliza Furman klasa VIA
III miejsce ex aequo Zuzanna Kacprzyk klasa IVC oraz Mateusz Stypułkowski klasa VA

Wyróżnienie:
Michał Gocal – kl. IB

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy autorom nagrodzonych prac.

Po odbiór nagród zapraszamy do świetlicy szkolnej od 14.04.2021r.

Organizatorzy konkursu: Marta Małkowska, Magdalena Dołęga

Piosenka promocyjna szkoły

Wykonanie: Julia Samełko, klasa 1L

Wiosna w klasach pierwszych
Życzenia Świąteczne klasy 2a
Beyond Borders Buddies not Bullies
Kronika

Od września 2020 roku w Zespole Szkół Sportowych w Ełku jest prowadzony projekt międzynarodowy e-twinning Beyond Borders Buddies not Bullies. Panie Edyta Ostrowska oraz Marlena Milewska w ramach projektu prowadzają wraz z uczniami szereg działań i akcji przeciwdziałających przemocy w szkole. Działania te zostały opisane i przedstawione na stronie szkoły. W marcu przeprowadziliśmy akcję Dnia Kolorowej Skarpetki w ten sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa oraz skoncentrowaliśmy się na 8 marca czyli Międzynarodowym Dniu Kobiet. W poniższym artykule chciałybyśmy podziękować wszystkim szkołom, uczniom i nauczycielom za udział w tym przedsięwzięciu oraz przedstawić efekt pracy Michała Sójki z klasy 4 a, który wykonał przepiękną prezentację ukazującą efekty pracy drużyny czerwonej. RED TEAM czyli drużyna czerwona skupiła swoją uwagę na kobietach, które podziwiamy i które szanujemy za ich wkład w nasze życie.

Edyta Ostrowska

Życzenia Świąteczne
Choć nie profesjonalni z nas aktorzy, choć zacięcia do reżyserki jak na lekarstwo, to próbujemy!
Kronika

Do odważnych i okamerkowanych – rzecz jasna- świat należy! Za nami wprawdzie Dzień Teatru, ale przed nami przerwa świąteczna ze scenariuszem teatralnym i sceną w tle!

Ogłaszamy
międzyklasowy konkurs
na przedstawienie online!

Uczniom klas 4-6 proponujemy wystawienie legendy, siódmaków i ósmaków zachęcamy do zaprezentowania opowiadania S.Mrożka ,,Artysta”, a licealiści niechże się zmierzą z ,,Tangiem” lub ,,Rewolucją” S. Mrożka!

Maski na twarz, kapelusze na głowy, insygnia władzy królewskiej w ręku…I szepczemy, krzyczymy, śpiewamy...

DZIAŁAMY!

Strona 2 z 176 < 1 2 3 4 5 > >>
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3134413 Unikalnych wizyt