DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021
Dodane przez szymek dnia 01/04/2021 15:41:39

W roku szkolnym 2020/2021 w miesiącu lutym w Zespole Szkół Sportowych podjęliśmy szereg działań w ramach uczestnictwa w DBI POD HASŁEM „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”. Głównym celem DBI i Naszym było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W klasach IV - VIII na zajęciach z informatyki realizowano tematykę DBI: uczniowie wykonywali interesujące zadania – tworzyli prezentacje multimedialne oraz plakaty związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Przy tworzeniu plakatów pracowali w programach graficznych: Paint, Gimp oraz Canva. Powstało wiele pięknych prac, które zostały wyeksponowane na stronie naszej szkoły. Prace wykonane przez uczniów wzięły również udział w konkursie informatycznym „Bezpieczni w Sieci” - organizator MODN w Ełku.

Podejmowane przez nas działania pozwoliły osiągnąć zamierzone cele, tj. uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przybliżyły kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z internetowych zasobów. Zajęcia łączące naukę z zabawą i twórczością artystyczną wciągają uczniów i doskonale spełniają swoją rolę edukacyjną.

Marta Małkowska


Rozszerzona zawartość newsa