Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/03/2023 21:19:05 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 30 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku brali udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem takiej akcji jest propagowanie zabawowej formy sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia.
Panią Dyrektor, nauczycieli oraz rodziców egzaminowali najmłodsi. Dzieci i młodzież są bardzo zmotywowani do przeprowadzania takich akcji. Jednak jednogłośnie odpowiedzieli, że wolą pytać, niż być odpytywanymi.
W czasie lekcji młodzi egzaminatorzy pod opieką starszych kolegów, chodzili po salach lekcyjnych odpytując z tabliczki mnożenia, a w czasie przerw egzaminowali na wszystkich piętrach szkoły przy specjalnych stolikach. Jedna z grup wyszła na plac przed supermarketem "TESCO", gdzie przepytywała napotkanych ludzi.
Pani Anna Rutkowska przyznała, że: " są to w końcu podstawowe działania, które przydają się na co dzień", zaś pani Agnieszka Łabanowska dodała, że "większość dzieci po wakacjach zapomniała tabliczki mnożenia", więc takie akcje są okazją do jej przypomnienia.
Każda grupa egzaminująca posiadała trzy poziomy trudności zadań, a dla chętnych łamigłówki matematyczne. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na zadane pytania otrzymywał legitymację i naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a każdy kto udzielił, choć jednej błędnej odpowiedzi otrzymywał mandat za nieznajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które otrzymały mandat, mogły poprawić swój wynik przy stanowiskach egzaminacyjnych na korytarzach szkoły.
Nasza szkoła wzięła udział w takiej akcji już po raz drugi. Organizatorkami akcji w naszej szkole, są panie uczące matematyki: Agnieszka Łabanowska i Anna Rutkowska.
Naszą inicjatywą zainteresowało się regionalne radio - Radio 5, które przygotowało obszerną relację filmową z wydarzenia:

Damian Kurowski
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932798 Unikalnych wizyt