Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodane przez szymek dnia 10/10/2016 18:00:43


Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 30 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku brali udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem takiej akcji jest propagowanie zabawowej formy sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia.
Panią Dyrektor, nauczycieli oraz rodziców egzaminowali najmłodsi. Dzieci i młodzież są bardzo zmotywowani do przeprowadzania takich akcji. Jednak jednogłośnie odpowiedzieli, że wolą pytać, niż być odpytywanymi.
W czasie lekcji młodzi egzaminatorzy pod opieką starszych kolegów, chodzili po salach lekcyjnych odpytując z tabliczki mnożenia, a w czasie przerw egzaminowali na wszystkich piętrach szkoły przy specjalnych stolikach. Jedna z grup wyszła na plac przed supermarketem "TESCO", gdzie przepytywała napotkanych ludzi.
Pani Anna Rutkowska przyznała, że: " są to w końcu podstawowe działania, które przydają się na co dzień", zaś pani Agnieszka Łabanowska dodała, że "większość dzieci po wakacjach zapomniała tabliczki mnożenia", więc takie akcje są okazją do jej przypomnienia.
Każda grupa egzaminująca posiadała trzy poziomy trudności zadań, a dla chętnych łamigłówki matematyczne. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na zadane pytania otrzymywał legitymację i naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a każdy kto udzielił, choć jednej błędnej odpowiedzi otrzymywał mandat za nieznajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które otrzymały mandat, mogły poprawić swój wynik przy stanowiskach egzaminacyjnych na korytarzach szkoły.
Nasza szkoła wzięła udział w takiej akcji już po raz drugi. Organizatorkami akcji w naszej szkole, są panie uczące matematyki: Agnieszka Łabanowska i Anna Rutkowska.
Naszą inicjatywą zainteresowało się regionalne radio - Radio 5, które przygotowało obszerną relację filmową z wydarzenia:

Damian Kurowski

Rozszerzona zawartość newsa