Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/05/2024 22:26:41 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Coroczna pielgrzymka klas maturalnych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 07-10.10.2014r. uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Samorządowych wraz z nauczycielami w składzie: Małgorzata Kosieradzka, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Zastocka, Katarzyna Klimach, pojechali na trzydniową wycieczkę - pielgrzymkę. Celem podróży pierwszego dnia był Kraków. Po przyjeździe uczniowie zwiedzili Wawel oraz Stare Miasto wraz z innymi związanymi z tym miejscem zabytkami.

Następnego dnia autokarem, wszyscy udali się w kierunku Zakopanego. Kolejnym punktem programu była piesza wędrówka na Morskie Oko. Podczas marszu i już na miejscu można było podziwiać niesamowite widoki, jakie rozciągały się na Tatry Wysokie. Kiedy wszystkim udało się bezpiecznie wrócić, grupa udała się do Zakopanego na zwiedzanie Krupówek. Ostatniego dnia, w drodze do Częstochowy, uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce, która leży pod miastem na dziewięciu poziomach (na głębokości od 57 do 327 m). Pod względem okazałości i unikatowego rzeźbiarskiego wystroju zachwycające było wnętrze kaplicy św. Kingi, patronki górników. Powstające od XIX wieku elementy jej wyposażenia w całości wykonane były w soli, włącznie z posadzkami, czy odznaczającymi się niezwykłym kunsztem żyrandolami. Oprócz zwiedzania uczniowie mieli też zapewnioną rozrywkę w podziemiach. Mogli również spróbować soli ze ścian kopalni.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki, była podróż do Częstochowy i udanie się na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi z całego województwa spotkali się na mszy świętej w intencji maturzystów. Po Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej, cała grupa szczęśliwie wróciła do Ełku.


Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3114697 Unikalnych wizyt