Coroczna pielgrzymka klas maturalnych
Dodane przez kjoanna dnia 23/10/2015 19:05:13


Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 07-10.10.2014r. uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Samorządowych wraz z nauczycielami w składzie: Małgorzata Kosieradzka, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Zastocka, Katarzyna Klimach, pojechali na trzydniową wycieczkę - pielgrzymkę. Celem podróży pierwszego dnia był Kraków. Po przyjeździe uczniowie zwiedzili Wawel oraz Stare Miasto wraz z innymi związanymi z tym miejscem zabytkami.

Następnego dnia autokarem, wszyscy udali się w kierunku Zakopanego. Kolejnym punktem programu była piesza wędrówka na Morskie Oko. Podczas marszu i już na miejscu można było podziwiać niesamowite widoki, jakie rozciągały się na Tatry Wysokie. Kiedy wszystkim udało się bezpiecznie wrócić, grupa udała się do Zakopanego na zwiedzanie Krupówek. Ostatniego dnia, w drodze do Częstochowy, uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce, która leży pod miastem na dziewięciu poziomach (na głębokości od 57 do 327 m). Pod względem okazałości i unikatowego rzeźbiarskiego wystroju zachwycające było wnętrze kaplicy św. Kingi, patronki górników. Powstające od XIX wieku elementy jej wyposażenia w całości wykonane były w soli, włącznie z posadzkami, czy odznaczającymi się niezwykłym kunsztem żyrandolami. Oprócz zwiedzania uczniowie mieli też zapewnioną rozrywkę w podziemiach. Mogli również spróbować soli ze ścian kopalni.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki, była podróż do Częstochowy i udanie się na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi z całego województwa spotkali się na mszy świętej w intencji maturzystów. Po Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej, cała grupa szczęśliwie wróciła do Ełku.Rozszerzona zawartość newsa