Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/06/2024 01:00:07 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Pouczająca lekcja dla księżniczki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 10.06.2015r. w ramach Dni Rodziny uczniowie klasy If z Gimnazjum nr 1 zaprezentowali w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Pouczająca lekcja dla księżniczki”. Autorem scenariusza jest Łukasz Haraburda (pomoc: Wiktoria Piotrowicz). Bajka opowiada o księżniczce, która, mając podły charakter, nie pomagała i nie okazywała szacunku rodzicom, gardziła poddanym, była nieuprzejma i potrafiła wyprowadzić każdego z równowagi. Z tej przyczyny król, straciwszy cierpliwość, opuścił zamek. Pewnego dnia księżniczka, będąc na spacerze, zachowała się bardzo nieuprzejmie względem spotkanego na swojej drodze staruszka. Okazał się on być czarnoksiężnikiem, który, chcąc dać jej nauczkę, rzucił klątwę na jej matkę, mającą niedługo umrzeć. Niedługo potem królowa zachorowała i żaden lekarz nie był w stanie jej uleczyć. Zrobić to mogła jedynie księżniczka podczas długiej wyprawy. Nie sprostała ona jednak zadaniu na skutek swojego lenistwa. Stojąc jednak później przy łóżku zmarłej mamy zdała sobie sprawę z ogromu poniesionej straty i pożałowała swojego zachowania. Czarnoksiężnik, który okazał się być królem, cofnął czas i od tej pory cała rodzina żyła w miłości i harmonii.
Bajka miała uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku, miłości oraz pomoc w codziennych obowiązkach.
Liczne plansze stanowiące tło wydarzeń, rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia zostały przygotowane we współpracy z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Głosu postaciom użyczyły: Wiktoria Piotrowicz oraz Klaudia Wielgat. Za zmianę dekoracji odpowiedzialne były: Ula Zajk oraz Martyna Raczyńska. Kukiełki wprawiały w ruch: Aleksandra Bartków, Aleksandra Winkler oraz Wiktoria Kempisty. O oprawę muzyczną zadbał Łukasz Haraburda, który w trakcie przedstawienia grał na gitarze. Opiekunem grupy była pani Ewelina Koniecko.
Zgromadzeni uczniowie oglądali przedstawienie w skupieniu. Widać było, że zainteresowały ich losy bohaterów, a akcja trzymała w napięciu. Pani Ewelina Koniecko wyraziła nadzieje, że bajka spełni swój edukacyjny cel.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3134427 Unikalnych wizyt