Pouczająca lekcja dla księżniczki
Dodane przez szymek dnia 12/06/2015 21:50:53


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 10.06.2015r. w ramach Dni Rodziny uczniowie klasy If z Gimnazjum nr 1 zaprezentowali w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Pouczająca lekcja dla księżniczki”. Autorem scenariusza jest Łukasz Haraburda (pomoc: Wiktoria Piotrowicz). Bajka opowiada o księżniczce, która, mając podły charakter, nie pomagała i nie okazywała szacunku rodzicom, gardziła poddanym, była nieuprzejma i potrafiła wyprowadzić każdego z równowagi. Z tej przyczyny król, straciwszy cierpliwość, opuścił zamek. Pewnego dnia księżniczka, będąc na spacerze, zachowała się bardzo nieuprzejmie względem spotkanego na swojej drodze staruszka. Okazał się on być czarnoksiężnikiem, który, chcąc dać jej nauczkę, rzucił klątwę na jej matkę, mającą niedługo umrzeć. Niedługo potem królowa zachorowała i żaden lekarz nie był w stanie jej uleczyć. Zrobić to mogła jedynie księżniczka podczas długiej wyprawy. Nie sprostała ona jednak zadaniu na skutek swojego lenistwa. Stojąc jednak później przy łóżku zmarłej mamy zdała sobie sprawę z ogromu poniesionej straty i pożałowała swojego zachowania. Czarnoksiężnik, który okazał się być królem, cofnął czas i od tej pory cała rodzina żyła w miłości i harmonii.
Bajka miała uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku, miłości oraz pomoc w codziennych obowiązkach.
Liczne plansze stanowiące tło wydarzeń, rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia zostały przygotowane we współpracy z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Głosu postaciom użyczyły: Wiktoria Piotrowicz oraz Klaudia Wielgat. Za zmianę dekoracji odpowiedzialne były: Ula Zajk oraz Martyna Raczyńska. Kukiełki wprawiały w ruch: Aleksandra Bartków, Aleksandra Winkler oraz Wiktoria Kempisty. O oprawę muzyczną zadbał Łukasz Haraburda, który w trakcie przedstawienia grał na gitarze. Opiekunem grupy była pani Ewelina Koniecko.
Zgromadzeni uczniowie oglądali przedstawienie w skupieniu. Widać było, że zainteresowały ich losy bohaterów, a akcja trzymała w napięciu. Pani Ewelina Koniecko wyraziła nadzieje, że bajka spełni swój edukacyjny cel.

Rozszerzona zawartość newsa