Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/03/2023 21:15:17 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Bili rekord w resuscytacji
Kronika30 uciśnięć i dwa wdechy to podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą uratować komuś życie. Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w całej Polsce próbowano dziś ustanowić nowy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Do bicia rekordu przyłączył się także Ełk. Dziś w Zespole Szkół Samorządowych uczestnicy przez pół godziny uciskali fantomy. Bicie rekordu rozpoczęło się w samo południe. Wśród uczestników byli m.in. uczniowie, nauczyciele, strażacy, strażnicy miejscy, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostki strzeleckiej. Do bicia rekordu przyłączyli się także parlamentarzyści - Tomasz Makowski i Andrzej Orzechowski. W sumie do bicia rekordu w Ełku zgłosiły się 192 osoby.
- Jestem dumny z naszego miasta - mówi Michał Okuniewski prezes Fundacji Ratujmy Życie, organizator bicia rekordu w Ełku. Ubiegłoroczny rekord to 83 111 osób. Ze wstępnych danych, które przekazała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynika, że w tym roku do akcji przyłączyło się ponad 61 tysięcy osób z 711 instytucji z całej Polski. Ostateczny rezultat będzie znany w połowie przyszłego tygodnia.

Relacja na stronie Radia5
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932793 Unikalnych wizyt