Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja

Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook26/04/2024 04:36:44

Finał Województwa na wyciągnięcie ręki
SukcesyNajbliższe awansu do finału wojewódzkiego są siatkarki z klasy Va w kategorii trójek w składzie – Natalia Safiejko, Dominika Żytyniec, Zuzanna Kunda oraz Paulina Cholewińska, które zajmują obecnie 3 miejsce w klasyfikacji punktowej po dwóch rozegranych turniejach. Zarówno w Ełku, jak i w Kętrzynie zajęły 5 miejsce. Pozostał jeszcze jeden turniej eliminacyjny, który będzie rozegrany w Węgorzewie w dniach 26/27 kwietnia. Bardzo wysokie – czwarte miejsce, zajęły młodsze siatkarki z klasy IVa w składzie - Martyna Jaśkiewicz, Karolina Niecikowska oraz Katarzyna Łoboda. W kategorii dwójek startowało rekordowo 60 drużyn z całego województwa, a zatem 4 miejsce jest niezwykle dużym sukcesem młodych siatkarek i daje duże szanse do występu w finale wojewódzkim, ponieważ był to ich pierwszy występ w tegorocznych Kinderkach, kolejny już w Węgorzewie. Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy w swoim pierwszym turnieju eliminacyjnym. Dwójka w składzie Kamil Bugieda oraz Bartek Smoleński zajęli 8 miejsce w turnieju, natomiast drużyna trójek w składzie Bartek Sieńkowski, Mikołaj Malinowski, Jan Borowy oraz Sebastian Malinowski uplasowała się na miejscu 7. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze drużyna w kategorii dwójek w składzie Dominik Moldenhower, Krystian Kołdysz oraz Kamil Kalinowski, którzy zajęli 13 miejsce. Chłopcom pozostał również udział w III turnieju eliminacyjnym w Węgorzewie.
Serdecznie gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy awansu do finału wojewódzkiego, z którego najlepsze 3 drużyny będą reprezentowały nasze województwo na mistrzostwach polski.
Każdy zespół może wziąć udział tylko w dwóch z trzech wybranych turniejach eliminacyjnych.