Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook06/12/2023 16:02:59 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
WIZYTA MŁODZIEŻY Z GRODNA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W EŁKU
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

„Międzynarodowa przyjaźń” – tak brzmiało motto tegorocznego spotkania białoruskiej młodzieży ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Zabawy i tańce połączyły wszystkich uczestników więzią braterstwa i koleżeństwa.

Spotkanie odbyło się w piątek 28 lutego 2014 roku. Młodzież z Białorusi przyjechała na XXV Jarmark Kaziuka, aby na scenie Ełckiego Centrum Kultury zaprezentować swoje uzdolnienia wokalne, taneczne i instrumentalne. W dniu przyjazdu zostali serdecznie powitani przez społeczność szkolną ZSS w Ełku, która od wielu lat współpracuje ze Szkołą Średnią nr 3 z Grodna. Goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną specjalnie z okazji ich wizyty, którą poprowadziła pani Edyta Ostrowska i pani Marlena Skutnik. W pierwszej części swoje umiejętności taneczno-gimnastyczne przedstawiły szkolne zespoły: „Fair Play” i „Arabeski”, do których należą dziewczyny z klas V-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Do niezwykle udanych występów przygotowała je pani Katarzyna Klimach. Następnie wystąpiła Natalia Albo – uczennica klasy VI b, która pięknie zaśpiewała naszym gościom znane piosenki polskich artystów. Po niej swoje autorskie utwory wokalne zaprezentował nauczyciel muzyki – pan Paweł Borzeński.
W kolejnej części spotkania młodzież polsko-białoruska wzięła udział w zabawach integracyjnych. Uczniowie wspólnie wykonali Taniec Belgijski. Pomysłodawczynią tej udanej i radosnej zabawy tanecznej była pani Dorota Zabłocka. Następnie uczestnicy w grupach zaprojektowali wspaniałe plakaty, którym przyświecało hasło – „Międzynarodowa przyjaźń”. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską, podczas którego uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z przygotowanych atrakcji.

Natomiast w sobotę 1 marca 2014 roku uczennice Liceum Ogólnokształcącego ZSS w Ełku wzięły udział w Sesji popularnonaukowej poświęconej pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Sesja odbyła się w ramach XXV Jarmarku Kaziuka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku. Dziewczyny z klasy IIB1 - Monika Januszewska i Natalia Krukowska wygłosiły referat na temat: „Wybitni Polacy Grodzieńszczyzny”. Ich przemówienie było wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i miejsc związanych z omawianymi postaciami. Uczennice zostały przygotowane przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską.

Joanna Gaworska
Zdjęcia: Marlena Skutnik
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3038733 Unikalnych wizyt