WIZYTA MŁODZIEŻY Z GRODNA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W EŁKU
Dodane przez kjoanna dnia 04/03/2014 12:24:19
Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

„Międzynarodowa przyjaźń” – tak brzmiało motto tegorocznego spotkania białoruskiej młodzieży ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Zabawy i tańce połączyły wszystkich uczestników więzią braterstwa i koleżeństwa.

Spotkanie odbyło się w piątek 28 lutego 2014 roku. Młodzież z Białorusi przyjechała na XXV Jarmark Kaziuka, aby na scenie Ełckiego Centrum Kultury zaprezentować swoje uzdolnienia wokalne, taneczne i instrumentalne. W dniu przyjazdu zostali serdecznie powitani przez społeczność szkolną ZSS w Ełku, która od wielu lat współpracuje ze Szkołą Średnią nr 3 z Grodna. Goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną specjalnie z okazji ich wizyty, którą poprowadziła pani Edyta Ostrowska i pani Marlena Skutnik. W pierwszej części swoje umiejętności taneczno-gimnastyczne przedstawiły szkolne zespoły: „Fair Play” i „Arabeski”, do których należą dziewczyny z klas V-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Do niezwykle udanych występów przygotowała je pani Katarzyna Klimach. Następnie wystąpiła Natalia Albo – uczennica klasy VI b, która pięknie zaśpiewała naszym gościom znane piosenki polskich artystów. Po niej swoje autorskie utwory wokalne zaprezentował nauczyciel muzyki – pan Paweł Borzeński.
W kolejnej części spotkania młodzież polsko-białoruska wzięła udział w zabawach integracyjnych. Uczniowie wspólnie wykonali Taniec Belgijski. Pomysłodawczynią tej udanej i radosnej zabawy tanecznej była pani Dorota Zabłocka. Następnie uczestnicy w grupach zaprojektowali wspaniałe plakaty, którym przyświecało hasło – „Międzynarodowa przyjaźń”. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską, podczas którego uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z przygotowanych atrakcji.

Natomiast w sobotę 1 marca 2014 roku uczennice Liceum Ogólnokształcącego ZSS w Ełku wzięły udział w Sesji popularnonaukowej poświęconej pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Sesja odbyła się w ramach XXV Jarmarku Kaziuka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku. Dziewczyny z klasy IIB1 - Monika Januszewska i Natalia Krukowska wygłosiły referat na temat: „Wybitni Polacy Grodzieńszczyzny”. Ich przemówienie było wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i miejsc związanych z omawianymi postaciami. Uczennice zostały przygotowane przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską.

Joanna Gaworska
Zdjęcia: Marlena Skutnik

Rozszerzona zawartość newsa