Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 21:08:08 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„LALKA” W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
KronikaDnia 29.11.2013 r. uczniowie klas I i II naszego liceum w ramach prowadzonej edukacji teatralnej odwiedzili Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W teatrze tym, który należy do największych teatrów muzycznych w Polsce oglądaliśmy „Lalkę” wg. powieści Bolesława Prusa , a w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Jest to pierwsze w Polsce przedstawienie „Lalki” w formie musicalowej. Spektakl, który obejrzeliśmy zdobył między innymi nagrodę marszałka województwa pomorskiego za najlepszy spektakl roku 2010. Reżyser, którego znakiem rozpoznawczym jest przełamywanie konwencji, z wielką uwagą i pietyzmem w warstwie fabularnej trzyma się pierwowzoru powieści Bolesława Prusa. W przedstawieniu wykorzystany został wątek miłości między Izabelą Łęcką i Stanisławem Wokulskim. Stanisław Wokulski u reżysera to pełen tajemnicy i sprzeczności kupiec. Izabela Łęcka natomiast jest bardzo wrażliwą dziewczyną, nie dającą sobie rady ze swoimi emocjami, która poszukuje szczęścia. Niemal każda postać w spektaklu to marionetka ograniczana przez sznurki i dziwny ruch sceniczny, który jednocześnie bawi i przeraża widza. Bolesław Prus w jednym z felietonów napisał: „Kto Lalkę przeżył – wiele przeżył”. I tak było z wersją powieści, którą obejrzeliśmy. Jesteśmy zgodni, że oglądaliśmy dzieło wybitne, zrealizowane z wielkim rozmachem scenicznym, nowinkami technicznymi, przepięknymi kostiumami, wspaniałą muzyką na żywo, przeuroczą grą aktorów i popisami tanecznymi.Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny w Gdyni gwarantuje perfekcjonizm na poziomie europejskim.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Gdańsku, stanowiącym jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Zwiedziliśmy reprezentacyjną część Głównego Miasta: Ratusz, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę i Żuraw- charakterystyczny dźwig portowy z 1444roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Zastocka
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932221 Unikalnych wizyt