Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja

Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/04/2024 16:40:36

Finał Wojewódzki Turnieju im. Marka Wielgusa
SukcesyW piątek 17 maja klasa IV b uczestniczył w finale wojewódzkim w Turnieju im. Marka Wielgusa. Zawody odbyły się w na stadionie miejskim w Węgorzewie. W turnieju wzięło udział 16 zespołów chłopców podzielonych na 4 grupy. Chłopcy z Naszej szkoły zajeli drugie miejsce w grupie (SPS nr 6-Wydminy 14:0 !!!, Lwy Korsze 3:4, Legia-Bart Bartoszyce 1:1)i awansowała do ćwierćfinału turnieju. W ćwierćfinale pokonała zespół UKS Gmina Rybno 5:1(zwycięzca gr. D) i awansowała do pierwszej 4 turnieju. W półfinale zawodnicy naszego klubu musieli uznać wyższość SP 18 Olsztyn (Stomil Olsztyn) 0:1 i na pocieszenie pozostało rozegrać mecz w "małym finale" czyli o 3 miejsce. Ponownie przyszło nam zagrać z grupowym naszym rywalem UKS Lwy Korsze. Po zaciętym meczu w regulaminowym czasie wynik 3:3 i do wyłonienia 3 drużyny w województwie w "piątkach piłkarskich"potrzebne były rzuty karne, gdzie Rona pokonała swoich rywali 3:1. IV b oprócz brązowych medali została nagrodzona indywidualnie: Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Lewandowski (9 bramek)