Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 20:05:20 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Dzień Otwarty
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W sobotę 13 kwietnia jak co roku Zespół Szkół Samorządowych otworzył swoje drzwi dla wszystkich chętnych do zwiedzania, poznania oferty edukacyjnej, spotkania z uczniami i nauczycielami oraz oczywiście wspólnej zabawy. Atrakcji nie brakowało. Uroczyste otwarcie odbyło się o 9.30 w sali gimnastycznej szkoły. „Dzień ten sprawia, że nas wszystkich tu zebranych więcej łączy niż dzieli. Otwierając dziś wspólnie drzwi do szkoły, otwieramy też nasze serca” – słowa pani Katarzyny Cholewińskiej, prowadzącej spotkanie, najlepiej oddają atmosferę, jaka panowała w sobotę w szkole.
W sali gimnastycznej wszyscy chętni mogli podziwiać występy szkolnych zespołów prowadzonych przez panią Katarzynę Klimach i panią Helenę Borową. Ze swoimi układami wystąpiły grupy: „Arabeska”, „Skaczące Nutki” i „Fair play”. Było wesoło i kolorowo, a tańczące i wykonujące akrobacje sportowe dziewczęta otrzymały zasłużone brawa. Rozstrzygnięto także i wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Recepta na zdrowie” przeprowadzonego w ramach realizacji zadań Szkoły Promującej Zdrowie, a uczniowie klasy I a i I b szkoły podstawowej wykonali przygotowaną specjalnie na tę okazję piosenkę.
Już od rana rodzice ze swoimi dziećmi zapisywali się na listę chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Rzucanka Siatkarska (rocznik 2003) drużyn mieszanych (rodzic i dziecko), który odbył się w godz. 10.30 – 12.30. Bardzo duża liczba uczestników turnieju świadczy o ogromnym zainteresowaniu wspólną zabawą i rywalizacją. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najbardziej cieszyli się oczywiście ci, którzy zajęli I, II i III miejsce. Warto podkreślić, że w turnieju wzięły udział nie tylko drużyny z osiedla Zatorze, ale także całego miasta. Sportowy duch rywalizacji towarzyszył również uczestnikom rozgrywek Turnieju MiX Piłkarski (rocznik 2003), który od godz. 11.30 odbywał się na szkolnym Orliku.
Odwiedzający szkołę mogli w czasie jej zwiedzania przyjrzeć się lub wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Wśród propozycji znalazły się: język angielski dla najmłodszych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (pani Małgorzata Klimach), multimedialna geometria (pani Anna Rutkowska), koło origami (pani Grażyna Buksińska), zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i budowanie z klocków Madera (pani Beata Staniszewska), zabawy ruchowe z dziećmi i rodzicami (pani Grażyna Syrwid – Paszkowska), zabawy z Chustą Klanza (pani Helena Borowa), gimnastyka korekcyjna w Radosnej Szkole (pani Teresa Mierzwińska), radosne zabawy (pani Jolanta Gutowska), wiosenna twórczość dziecięca (pani Ewelina Koniecko i pani Anna Kuczyńska). W bibliotece szkolnej odbył się także kiermasz taniej książki, a w świetlicy zaprezentowano prowadzone tam zajęcia. Swoimi umiejętnościami pochwalili się również uczniowie trenujący tenis stołowy (opiekun pan Grzegorz Orzeł). Dla chętnych przygotowano także wirtualny spacer po Ełku (pani Beata Florczyk) i wystawę prezentującą najlepsze prace w konkursie Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w wierszu i piosence (pani Jolanta Rynkowska).
Sprzyjająca pogoda sprawiła, że szkołę odwiedziło również wielu gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem miejsca dalszej nauki. Mieli oni okazję nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną liceum czy przygotowaną prezentacją multimedialną, ale także zobaczyć sale lekcyjne, porozmawiać z uczniami i nauczycielami czy przyjrzeć się ciekawym doświadczeniom fizycznym (pan Arkadiusz Bobrowski). Niewątpliwą atrakcją stał się również występ kabaretu przygotowany przez uczniów klasy II A LO pod opieką pani Teresy Gorajewskiej. Publiczność śmiała się, wspólnie śpiewała i oklaskiwała występujących, którzy przedstawili 3 scenki i 2 piosenki w programie „Bajki dla potłuczonych”.
Ogromne zaangażowanie uczniów szkoły, nauczycieli i dyrekcji sprawił, że dzień ten minął szybko i we wspaniałej atmosferze. Wśród odwiedzających mury Zespołu Szkół Samorządowych znalazło się wielu absolwentów naszego liceum ze swoimi dziećmi, które wkrótce rozpoczną naukę. Fakt ten po raz kolejny podkreśla, że jesteśmy szkołą, do której chętnie się wraca.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932129 Unikalnych wizyt