Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja

Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook08/05/2024 19:26:31

Organy szkoły
Brązowy medal mistrzostw województwa z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski
W walentynkową niedzielę w Giżycku odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko - mazurskiego w piłce siatkowej w kategorii młodziczek. Młode siatkarki UKS Green Volley Ełk, na co dzień trenujące w naszej szkole, zdobyły brązowy medal i awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 9-10 kwietnia.

W finałowym turnieju zmierzyły się cztery najlepsze zespoły, które wystartowały w tegorocznym sezonie. W całych rozgrywkach startowało siedemnaście drużyn z całego województwa, które najpierw były podzielone na dwie konferencje wschód i zachód. Po zakończeniu pierwszego etapu, została rozegrana runda Playoff. W pierwszej rundzie młode zawodniczki z Ełku wygrały z zespołem z Bartoszyc, a w kolejnej pokonały ekipę Kurian Volley Olsztyn i uzyskały awans do wymarzonego finału. W finałowym turniej w pierwszym pojedynku ełckie siatkarki przegrały wysoko z późniejszym mistrzem Chemik Olsztyn 0:2. W drugim meczu z gospodyniami przegrywamy w tie-breaku 1:2. W meczu decydującym o trzecim miejscu, który daje awans do kolejnej fazy rozgrywek po bardzo dramatycznym pojedynku wygrywamy z Truso Elbląg.
Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.