Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook04/12/2022 14:12:37 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Jesienny las nas zauroczył-w poszukiwaniu skarbów jesieni
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 11 października 2016 r. uczniowie kl.3 a i 2 a SPS wybrali się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Przekopka.
Celem wycieczki było prowadzenie obserwacji środowiska leśnego najbliższej okolicy, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody, wzbogacanie wiadomości na temat roślinności lasu w okresie jesiennym, aktywne uczestnictwo poprzez oglądanie, szukanie, eksperymentowanie.
Zajęcia w terenie urozmaicają szkolną codzienność i pozwalają zrelaksować na łonie natury. A wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadają w pamięć uczniów, gdyż poparte są ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Pan leśniczy Andrzej Piela opowiedział wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się jak należy określić wiek drzewa, jak rozpoznawać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta zimą. Znaleźliśmy też ślady leśnych zwierząt, słyszeliśmy śpiew ptaków. Było ognisko, pyszne kiełbaski, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Miło było spędzić czas na łonie natury delektując się złotą polską jesienią, w miejscu tak pięknym jak las. Aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Uczniowie wykazali się znajomością ochrony przyrody: wiedzieli, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt. Lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu pozwoliła na bezpośredni kontakt z naturą. Las nas zauroczył. Wszyscy wrócili napełnieni sporą dawką energii oraz wrażeń. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.
Pragniemy serdecznie podziękować Nadleśnictwu Przekopka za okazaną nam gościnność w ”leśnym domu”.

Wychowawcy: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Grażyna Sacharzewska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2894596 Unikalnych wizyt