Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook07/12/2023 17:14:59 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„Zdrowo jem, więcej wiem''
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 30 września 2016r.w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła się świetna zabawa w przygotowywaniu zdrowego drugiego śniadania. W trosce o zdrowie cyklicznie realizujemy projekty edukacyjne: „Śniadanie daje moc” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Myśląc o zdrowiu dzieci, trzeba mieć na uwadze również sposób ich żywienia. To od dorosłych, zależy, czy dieta dzieci jest bogata w produkty zawierające niezbędne do rozwoju składniki odżywcze. W badaniach naukowych wykazywano związek między rozwojem dzieci we wczesnych fazach życia a występowaniem ryzyka rozwoju chorób zależnych odżywienia w późniejszych okresach życia. Żywienie w wieku szkolnym ma wpływ na rozwój i stan zdrowia.
Otyłość u dzieci wpływa negatywnie na zdrowie i rozwój nie tylko w dzieciństwie, lecz także ma decydujący wpływ na zdrowie w życiu dorosłym, zwiększając ryzyko rozwoju przewlekłych chorób niezakaźnych i niesprawności. Dlatego szczególnie ważne jest zapobieganie nadwadze i otyłości już w wieku dziecięcym. Ważne jest regularne (4–5 razy dziennie) spożywanie pełnowartościowych posiłków. Udowodniono, że dzieci niespożywające pierwszego śniadania mają problemy z koncentracją uwagi w czasie lekcji. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 pracując w grupach starały się przygotować zdrowy posiłek, wiedząc jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Na talerzach znalazły kolorowe sałatki owocowe, zdrowe przekąski. Każde dziecko samodzielnie lub z pomocą rodziców komponowało swoją potrawę. Wspólny posiłek był świetną okazją do integracji uczniów w naszej szkole. Była to pouczająca, kulinarna zabawa w przygotowaniu wspólnego, zdrowego śniadania. W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania zdrowych posiłków.

Wychowawcy klas I-III
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3039158 Unikalnych wizyt