Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook30/11/2022 12:51:52 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Dzień ziemniaka w SPS nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to świetny materiał do różnego rodzaju zabaw plastycznych i ruchowych. We wtorek/20.09.2016r/ postanowiliśmy zorganizować Dzień ziemniaka. Zaradni rodzice z klasy 2a SPS nr 6 przygotowali dzieciom różnej wielkości ziemniaki oraz kolorowe materiały do ozdoby ziemniaczanych ludzików. Na początku zajęć zapoznaliśmy się z cennymi wiadomościami na temat wartości odżywczych ziemniaków /z różnych dostępnych informacji/. Następnie przeprowadziliśmy „ziemniaczany quiz”:-W jakiej postaci można jeść ziemniaki?Jakie znasz potrawy z ziemniaków? Kiedy sadzi się ziemniaki? Kiedy zbiera się ziemniaki i jak się to nazywa? Co można zrobić z ziemniaków? Dowiedzieliśmy się, że ziemniaki są zdrowe, dostarczają energii, bogate w białko, w witaminy: C, D, E, K, B, PP zawierają kwas foliowy, magnez, potas- obfitują w mikroelementy. Dlatego dobrze przygotowany ziemniak może dostarczyć nam wiele cennych składników -najzdrowsze ugotowane w „mundurkach” 15-20 min, na parze lub pieczone.
W Polsce 23 września obchodzi się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”/ zorganizowaliśmy w pierwszej klasie/. Po części wstępnej przystąpiliśmy do pracy. Z ziemniaków wyczarowaliśmy różne cudaki, zorganizowaliśmy wystawkę i zabawy ruchowe. Taki wspaniały dzień na długo pozostanie w pamięci.

Rodzice i wychowawca klasy 2a
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2892724 Unikalnych wizyt