Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/04/2024 00:48:36 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wycieczka do Warszawy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku uczniowie 6a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku uczestniczyli w klasowej wycieczce do Warszawy. Wycieczki szkolne dają możliwość integracji klasy i pozostawiają wyjątkowe wspomnienia. Naszą podróż rozpoczęliśmy wcześnie rano, ponieważ do przebycia mieliśmy około 240 km i nie chcieliśmy stracić ani minuty naszej przygody. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy spacerem Traktem Królewskim, a następnie udaliśmy się do jednego z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie – Łazienek Królewskich. Wędrowaliśmy parkowymi alejkami poznając dawną rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Pałac Myślewicki jak również Belweder. Łazienki Królewskie zachowały swój niezwykły urok po dzień dzisiejszy słyną z pięknych ogrodów i interesujących obiektów historycznych. Podążając w kierunku Starówki widzieliśmy Stadion Legii Warszawa oraz zjedliśmy smaczny obiad w jednej z warszawskich restauracji. Kolejny punkt programu stanowiła wizyta w Muzeum Narodowym. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w lekcji prowadzonej przez kustosza muzeum. Tematem lekcji byli królowie i królowe Polski. Zajęcia miały charakter interaktywny i zawierały elementy warsztatowe. Na podstawie obrazów m. in. Jana Matejki dyskutowaliśmy o tym, kim w przeszłości był król i jaka była jego rola w państwie. Poznaliśmy legendy i fakty związane z panowaniem polskich władców ukazanych na obrazach w Muzeum. Kolejną atrakcją była wizyta w Złotych Tarasach i wspólne zakupy. Po całym dniu zwiedzania pojechaliśmy do hotelu na nocleg. Wieczorem przygotowaliśmy wspólnie kolację i rozmawialiśmy do późna.
Drugi dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od spaceru jednymi z najpiękniejszych ulic stolicy jakimi są Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze reprezentacyjne obiekty t. j. Uniwersytet Warszawski, Bazylikę Św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Uruskich, Pałac Tyszkiewiczów, przepiękny most na ulicy Karowej oraz Bibliotekę Uniwersytecką. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym czas zleciał bardzo szybko. Poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia mogliśmy poznać lepiej ciekawe zagadnienia biologiczne, fizyczne i historyczne. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w poznawanie właściwości i możliwości technicznych różnorodnych substancji, wody, ognia, powietrza, dźwięku i światła. Był to fantastyczny bodziec do zainteresowania się przedmiotami ścisłymi. Zjedliśmy obiad i metrem przemieściliśmy się do centrum miasta, aby w zadumie zatrzymać się przy Muzeum Więzienia PAWIAK. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich.  Wystawy prowadzą przez blisko 1000 lat historii i ukazują życie Żydów, którzy stanowili nieodłączną część krajobrazu kulturowego naszego kraju. Interaktywne prezentacje i dotykowe urządzenia zainteresowały każdego zwiedzającego.
Niestety czas upłynął bardzo szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Tekst: Edyta Ostrowska
Zdjęcia : Kamila Kęsicka & Edyta Ostrowska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3095818 Unikalnych wizyt