Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook06/12/2023 15:12:42 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Jednodniowa wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
KronikaDnia 19 lutego 2016 r. uczniowie kl.1a i 3a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 byli na ciekawej wycieczce w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Głównym celem było zwiedzenia budynku opery, obejrzenie ciekawego przedstawienia muzycznego pt.„Adonis ma gościa”.
Spektakl opowiada o wspólnym - z chwilowej konieczności życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa - przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której, do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże wolną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego...dzioba. Spektakl pięknie opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając, ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały grę aktorów, ich kostiumy oraz scenografię. Dużo pozytywnych przeżyć młodym widzom dostarczyła oprawa muzyczna Zespółu muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uczniowie mieli możliwość włączenia się w spektakl, gdyż aktorzy zachęcali do tańca, rozmowy, żywej reakcji na odgrywaną sztukę. Przewodnik zaprowadził dzieci do wielkiej sali opery wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Wizyta w filharmonii rozbudziła zamiłowanie do teatru i muzyki. Po takich wrażeniach wszyscy z przyjemnością udali się na wspólny posiłek do Mc Donald’s. Podróż powrotna do Ełku minęła bardzo szybko. Czas wolny z dziećmi, spędzony podczas jednodniowej wycieczki stał się okazją do rozwijania odczuć estetycznych, umiejętności kulturalnego zachowania się, rozbudzania zainteresowań i ciekawości poznawczej. Wspaniałe humory, pozytywne przeżycia na długo pozostaną w dziecięcej pamięci.

Opiekunowie: G.Syrwid-Paszkowska, T.Mierzwińska, I.Jastrzębska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3038705 Unikalnych wizyt