Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook30/11/2022 18:16:43 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Kronika
W piątek 25 września Zespół Szkół Samorządowych w Ełku przyłączył się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem takiej akcji, według organizatorów jest propagowanie zabawowej formy sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia.

Panią Dyrektor, Nauczycieli oraz Rodziców egzaminowali dzieci i młodzież. Dzieci i młodzież są bardzo zmotywowani do przeprowadzenia takich akcji. Jednak jednogłośnie odpowiedzieli, że wolą pytać, niż być odpytywanymi.

Akcja polegała na tym, że dzieci i młodzież zostali podzieleni na 5 grup. Każda grupa miała swój rejon, gdzie miała egzaminować spotkanych nauczycieli, uczniów i rodziców. W czasie lekcji chodzili oni po salach lekcyjnych, a w czasie długich przerw egzaminowali na wszystkich piętrach szkoły. Jedna z grup wyszła na ulicę Suwalską, gdzie przepytywała napotkanych ludzi.

Każda grupa egzaminująca posiadała trzy poziomy trudności zadań, a dla chętnych łamigłówki matematyczne. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na zadane pytania otrzymywał legitymację i naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a każdy kto udzielił, choć jednej błędnej odpowiedzi otrzymywał mandat za nieznajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które otrzymały mandat, mogły się poprawić swój wynik przy stanowiskach egzaminacyjnych na korytarzach szkoły.

Nasza szkoła wzięła udział w takiej akcji po raz pierwszy, ale jak zapewniała Pani Joanna Kupidłowska, zastępca dyrektora szkoły, nie po raz ostatni. Organizatorkami akcji w naszej szkole, były panie uczące matematyki: Pani Agnieszka Łabanowska i Pani Anna Rutkowska.

Damian Kurowski, uczeń Zespołu Szkół Samorządowych


Przeczytaj cały tekst: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” na elk.wm.pl
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2892892 Unikalnych wizyt