Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook06/12/2023 15:21:41 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Szkolenie z pierwszej pomocy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

25 i 28 maja 2015r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy; ”AED- bezpieczna szkoła” zorganizowane przez Fundację Ratujmy Życie. Przeprowadzone zostało przez doświadczonych ratowników Panią Aleksandrę Wałdowską- Oszako, Monikę Szumską, Pana Bartosza Stawskiego i pielęgniarkę naczelną- Panią Alicję Wysocką.
W grudniu ubiegłego roku nasza szkoła zakupiła za pozyskane z zewnątrz środki finansowe defibrylator AED- urządzenie do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym z zatrzymaną akcją serca. Stąd potrzeba przeszkolenia pracowników i uczniów szkoły.
W szkoleniu brali udział zarówno uczniowie, jak też nauczyciele i pracownicy administracji.
98 uczestników poznało metodę resuscytacji krążeniowo - oddechowej, czyli zespołu czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia i oddechu. Każdy z uczestników, z pełnym zaangażowaniem, przeprowadził krótką akcję ratunkową korzystając z fantomu. Omówione też zostały sposoby postępowania w przypadku zatrzymania krążenia oraz zadławienia u niemowląt i małych dzieci.
Tematyka szkolenia obejmowała również użycie defibrylatora AED. Defibrylator to urządzenie do udzielania pomocy pacjentom z zatrzymaniem krążenia, których serce pracuje nieregularnie. Aparat sam kieruje akcją ratunkową: wyświetla instrukcję, jak postępować, powtarza ją przez głośniki. Jeśli stwierdzi, że wystąpiło migotanie komór, wysyła silny impuls elektryczny, który je przerywa. Użycie defibrylatora AED w pierwszej fazie resuscytacji zwiększa szanse na przeżycie osoby z zatrzymaniem krążenia o około 75%.
Dzięki szkoleniu uczniowie, jak i kadra będą potrafili skorzystać ze specjalistycznego sprzętu do ratowania życia ludzkiego z pożytkiem dla potrzebujących.

Katarzyna Cholewińska – organizator i koordynator szkolenia
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3038709 Unikalnych wizyt