Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 21:07:34 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniach 08-11.10.2014r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z wychowawcami, pojechali na trzydniową wycieczkę - pielgrzymkę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki po dotarciu do celu, mogli zwiedzić Kraków – Wawel, stare Miasto, a tam między innymi Sukiennice i Kościół Mariacki to tylko niektóre miejsca, które było dane im zobaczyć. Zmęczona, ale zauroczona pięknem i niepowtarzalną atmosferą panującą w tym mieście młodzież udała się późnym wieczorem do schroniska, by wypocząć, przed kolejnym celem podróży. Następnego dnia rano, wszyscy udali się autokarem w stronę Palenicy Białczańskiej, gdzie miała się rozpocząć piesza wędrówka na Morskie Oko. Po 11km wytrwali piechurzy, mogli w końcu spocząć i napawać się przepięknym górskim krajobrazem. Widok zaparł dech w piersi, młodzież zrozumiała, że warto było podjąć trud wędrówki. Kiedy wszystkim udało się bezpiecznie wrócić, grupa udała się do Zakopanego na obiad oraz zwiedzanie Krupówek. Ostatniego dnia, w drodze do Oświęcimia był krótki postój w Wadowicach, na spacer śladami Jana Pawła II oraz słynne „papieskie kremówki”. Po dotarciu do Oświęcimia, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych udali się do muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie wspaniali przewodnicy pokazali i opowiedzieli o dokonanych tam zbrodniach i przybliżyli jeszcze bardziej historię.
Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki, była podróż do Częstochowy i udanie się na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi z całego województwa spotkali się na mszy świętej za maturzystów. Po Apelu Jasnogórskim, przepięknie poprowadzonej Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej, czuwaniu i wspólnej modlitwie, cała grupa wróciła szczęśliwie do Ełku.

Organizatorzy pielgrzymko-wycieczki - wychowawcy klas maturalnych:
Ewa Gorlewska
Agnieszka Łabanowska
Jerzy Sowulewski
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932220 Unikalnych wizyt