Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 14:48:52 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Pantomima „Więzi” wystawiona w Gimnazjum nr 3 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 28 maja uczniowie klasy III sp, VI a oraz II B1 z Zespołu Szkół Samorządowych w sali gimnastycznej naszej szkoły zaprezentowali pantomimę „Więzi” przygotowaną przez panią Dorotę Zabłocką i panią Ewelinę Koniecko.
Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu nadużywania alkoholu i prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi łączące rodzinę. Miała na celu uświadomić widzom , iż alkohol w nadmiarze potrafi skutecznie zmienić więzi miłości i szczęścia łączące domowników w uwięzienie pod wpływem nałogu. Z tego rodzaju pęt , którymi związani są wszyscy członkowie rodziny osoby uzależnionej , sami nie są w stanie się wyswobodzić. Potrzebna jest Prawda, pod wpływem której rodzi się świadomość uzależnienia i potrzeby pomocy. Otrzymać ją mogą z zewnątrz.
W pantomimie wystąpili : Julia Lewandowska (kl. III), Damian Kasiborski (kl. III),Zuzanna Brzozowska (kl. VI a), Karina Balik (kl. II B1), Klaudia Ostapkiewicz Natalia Krukowska, A.Stefanowicz(kl. IIB1),, Rafał Kozikowski (kl. IIB2),, Patryk Karwowski (kl. IIB1), Izabela Boruszewska(kl. IIB1), Monika Januszewska (kl. IIB1), Klaudia Śliwowska(kl. IIB1). Stroną muzyczną zajmował się Paweł Wierciszewski(kl. IIB1).

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 9 czerwca uczniowie LO i SP z Zespołu Szkół Samorządowych wystawili w Gimnazjum nr 3 w Ełku pantomimę „Więzi”. Zgromadzeni uczniowie w skupieniu obserwowali prezentowane wydarzenia z życia pewnej rodziny, której pełnoprawnym członkiem stał się w pewnym momencie Alkohol. Z zainteresowaniem śledzili poczynania rodziców i dzieci bezskutecznie próbujących wyrwać się z więzi nałogu ojca. Finał był jednak szczęśliwy i rodzinę miały na nowo połączyć więzi miłości, szczęścia i prawdy. Choć gimnazjaliści wyrazili rozczarowanie, iż pantomima skończyła się tak szybko, aktorzy z ZSS w Ełku mieli nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewelina Koniecko
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932018 Unikalnych wizyt