Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 19:20:44 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
"Chłopi" Władysława Reymonta w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 6.06.2014 r. po zauroczeniu się spektaklem „Lalka” na prośbę uczniów naszej szkoły został zorganizowany wyjazd tym razem na musicalową wersję „Chłopów” Wł. Reymonta. To również pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury. Musical nawiązuje do polskiej tradycji i zachowuje swoją wartość literacką. W „Chłopach” Reymonta uczniowie odnaleźli wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX jak i XXI wieku. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby na własne oczy zobaczyć łowickie, barwne kostiumy, które stanowiły piękną oprawę tego niezwykłego widowiska. W sposób szczególnie wyraźny zostaliśmy zapoznani z obrazem życia społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Uczniowie podczas oglądania spektaklu spostrzegli wszystko to, co charakteryzuje ówczesne społeczeństwo i jednostkę. Zwrócili uwagę na różnorodność charakterów i zachowań bohaterów spektaklu. Obserwowali niesamowite przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która choć nie daje komfortowego życia to nadaje mu sens i rytm. Sam reżyser Wojciech Kościelniak o spektaklu powiedział te słowa: „Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne”. Powstał spektakl mądry, świetnie zaśpiewany, bardzo dobrze wyreżyserowany, z polotem zagrany i zatańczony przez cały zespół Teatru Muzycznego w Gdyni.
To, że pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku jest jeszcze dodatkowym faktem, aby to wybitne dzieło zobaczyć. „Chłopi" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka mają już miejsce w historii polskiego musicalu.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Sopocie, gdzie podziwialiśmy urzekającą scenerię miasta. Naszą szczególną uwagę zwróciła architektura Krzywego Domku oraz najdłuższego w Europie mola o drewnianej konstrukcji. W Gdyni natomiast byliśmy w niezwykłym miejscu jakim jest Akwarium Gdyńskie. Podziwialiśmy tam niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł, Anna Rutkowska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932064 Unikalnych wizyt