Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/04/2024 01:41:40 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Jasełka szkolne
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć


W dniu 20 grudnia 2013 r. miały miejsce szkolne jasełka dla klas IV- VI oraz dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Część artystyczną rozpoczął występ wokalny uczniów klasy Va, którzy wykonali utwór „Alleluja”. Następnie swoje umiejętności zaprezentował Jakub Bukowski z klasy IV, który zagrał na cymbałach kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po tak pięknym wprowadzeniu przyszedł czas na spektakl „Wigilijny paradoks” przygotowany przez uczniów klasy IIB1 oraz IIIA liceum ogólnokształcącego. Uczniowie wcielili się w role współczesnych mieszkańców miasta i wsi, dla których okres Bożego Narodzenia stał się czasem weryfikacji swojego systemu wartości. Przedstawienie miało szczęśliwe zakończenie - bohaterowie zasiedli do wigilijnej kolacji pojednani z Bogiem i sąsiadami, a w ich rodzinie naprawdę narodził się Jezus. Dowodem tego było pojawienie się na scenie postaci Maryi i Józefa z dzieciątkiem, w role których wcielili się uczniowie klasy I szkoły podstawowej. Spektakl miał na celu nie tylko rozbawić, ale przede wszystkim zachęcić do refleksji. Po jego zakończeniu aktorzy rozdali bowiem zgromadzonym na sali nauczycielom i uczniom ankiety, w których pojawiły się pytania o sens świąt. W trakcie pięcioaktowego spektaklu wybrani uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele śpiewali kolędy („O gwiazdo betlejemska”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”) skutecznie wprowadzając publiczność w atmosferę świąt.
Dziękuję za pomoc w organizacji części artystycznej pani Małgorzacie Gajewskiej, pani Małgorzacie Klimach, uczniom kl. IIB1 oraz IIIA biorącym udział w przedstawieniu, uczniom z klas IV-VI, którzy wykonywali kolędy oraz przedstawicieli klasy I wcielających się w role Józefa i Maryi.

Ewelina Koniecko
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3095868 Unikalnych wizyt