Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/03/2023 22:44:40 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Trzecie SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Trzecie „Spotkanie z książką” w ramach akcji promującej czytanie miało miejsce dnia 17 grudnia 2013r. Pani Ewelina Koniecko wraz z uczniami z klasy II B1: Angeliką Sutułą, Kariną Balik, Klaudią Ostapkiewicz oraz Maćkiem Gryniewiczem udali się do uczniów klasy I szkoły podstawowej. Grupa pani Jolanty Gutowskiej z zaciekawieniem przyjęła dużo starszych kolegów. Uczniowie określili swoje samopoczucie w związku z nadchodzącymi świętami i narysowali na karteczkach „buźki” go odzwierciedlające (uśmiechnięte, smutne, itp.). Nastrój wszystkich pierwszoklasistów okazał się radosny. Jak wyznali, był związany przede wszystkim z czekającymi ich przygotowaniami do świąt (np. ubieraniem choinki, dekorowaniem pokoju) oraz oczekiwaniem na prezenty od świętego Mikołaja. Dzieci podzieliły się informacjami na temat tej postaci, co zweryfikował wcielający się w niego Maciej G. czytając list, w którym-jako Mikołaj- opowiadał o sobie. Następnie uczniowie rozwiązali zagadkę matematyczną i odczytali hasło związane z postacią świętego. Potem w skupieniu słuchali opowieści „Prezent dla świętego Mikołaja” przeczytanej przez licealistów. Po wysłuchaniu opowieści dzieci bezbłędnie odpowiedziały na pytania związane z treścią opowiadania. Z następnym zadaniem uczniowie poradzili sobie równie dobrze. Ich rolą było wskazanie, które przedmioty (np. pudełko, papier pakunkowy, wstążka) wyciągane z worka przez uczennicę wcielającą się w rolę bohaterki będą jej potrzebne przy pakowaniu prezentu dla świętego Mikołaja. Kolejne zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale i z nim dzieci sobie poradziły. Z rozsypanki wyrazowej ułożyły (na tablicy) list dziewczynki do Mikołaja. Na koniec pierwszoklasiści narysowali prezenty, które chcieliby-tak jak bohaterka wysłuchanej opowieści-podarować świętemu. Gotowe prace włożyli do worka trzymanego przez przebranego za Mikołaja licealiście. Były różnorodne- znalazły się wśród nich ciepłe kapcie, ciasteczka z mlekiem, drzewko świąteczne, a nawet tablet! Jako niespodziankę otrzymały od świętego jego podobiznę do pokolorowania w domu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i wykonywały ilustracje. Nie obyło się bez zdjęć z Mikołajem i pozostałymi uczniami czytającymi świąteczną opowieść. Już niedługo zdjęcia oraz rysunki uczniów zostaną wyeksponowane na gazetce znajdującej się w holu na I piętrze naszej szkoły.
Dziękuję za pomoc uczniom klasy IIB1, którzy z zaangażowaniem przeczytali opowieść, wcielili się w role, towarzyszyli uczniom w wykonywaniu kolejnych zadań, a czasem nawet sami przejmowali inicjatywę uczestnicząc w prowadzeniu zajęć.

Ewelina Koniecko
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932937 Unikalnych wizyt