Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/02/2024 22:39:43 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Ratujmy życie !!!
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Życie ludzkie to dar najcenniejszy, dlatego należy o nie dbać. W wielu sytuacjach zagrożenia człowiek może przeżyć, ale warunkiem jest właściwie udzielona pierwsza pomoc.
Mając świadomość jak ważne są te umiejętności 15 i 17 października dwie grupy uczniów (łącznie 57 osób) naszego liceum brały udział w II etapie, tym razem praktycznym, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu „Daj siebie innym - umiem pomagać potrzebującym" realizowanego przez Fundację Ratujmy Życie
Młodzież z klas I i II LO ćwiczyła z pełnym zaangażowaniem resuscytację na profesjonalnych fantomach i poznała zasady defibrylacji z użyciem automatycznego aparatu AED. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, o czym może świadczyć duże zainteresowanie uczniów i aktywność podczas ćwiczeń.
W przyjaznej atmosferze, pod kierunkiem profesjonalnych ratowników medycznych z Fundacji, uczniowie nasi nabyli umiejętność radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, co zostanie potwierdzone certyfikatami, których rozdanie nastąpi już wkrótce.
Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy. Pamiętajcie ,że odwaga oznacza działanie mimo lęku, a nie bez lęku.
Pragniemy również wyrazić serdeczne podziękowania Prezesowi Fundacji Ratujmy Życie Panu Michałowi Okuniewskiemu, Dyrektorowi Oddziału Fundacji z Olecka Tomaszowi Dziokanowi i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za profesjonalne przygotowanie szkolenia.
- Szkolenie uświadomiło nam, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowe bez obaw pomóc osobie poszkodowanej. Czujemy się bezpieczniej, gdy wiemy co mamy zrobić. Teraz jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenie - stwierdziły uczennice klasy IB, Zuzanna Gardocka i Edyta Grygo.
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3068658 Unikalnych wizyt