Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook07/12/2023 18:19:57 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wycieczka do lasu
KronikaTo był fantastyczny, niezapomniany dzień…

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 17.10.2013roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do pobliskiego lasu na terenie Nadleśnictwa Przykopka. Trasę ze szkoły do lasu dzieci pokonały autokarami. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczestnicy spotkali się z panem leśniczym, który przypomniał podstawowe zasady zachowania w lesie. Następnie uczniowie podzielili się na dwie grupy i przystąpili do realizacji założonych celów tj. rozpoznawania drzew po liściach, owocach i korze oraz po ich ogólnym wyglądzie.
Pod fachowym okiem pana leśniczego wszyscy razem przeprowadzali obserwacje środowiska pod kątem: obecności zwierząt (nagryziona szyszka-wiewiórka, rozgrzebana ziemia świadczyła o obecności dzików, kolorów lasu - kolorowe liście, mech, źdźbła trawy, leśne owoce. Uczniowie poznali również warstwową budowę lasu. Opowieści pana leśniczego były tak ciekawe, że pobudziły w uczniach chęć odkrywania przyrody.
Wspólna wyprawa do lasu zakończona została ogniskiem, zabawą na świeżym powietrzu, bo przecież jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia!!!

Jolanta Gutowska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3039231 Unikalnych wizyt