Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook06/12/2023 16:37:22 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
#BlueUp Together! - razem przeciwko przemocy
Kronika

W poniedziałek 5 października 2020r, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, włączyli się do międzynarodowej akcji #BlueUp Together! - razem przeciwko przemocy.

Według raportu UNICEF z września 2018r, 'Połowa nastolatków na świecie doświadcza przemocy rówieśniczej w szkole i jej okolicach, przemoc fizyczna i różne formy dręczenia zakłócają prawidłową edukację 48% dzieci w Polsce w wieku 13-15 lat'.

Z raportu wynika, że w Polsce 48% uczniów w wieku 13-15 lat deklaruje, iż co najmniej raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy doświadczyło przemocy ze strony rówieśników w szkole. Gorszy wynik uzyskała m.in. Kanada (50%), Francja (51%) czy Węgry (51%). Najgorzej w zestawieniu wypada Litwa (66%) i Łotwa (63%). Najmniej nastolatków deklarujących doświadczenie przemocy rówieśniczej w szkołach jest w Szwecji (28%), Islandii (29%) i Hiszpanii (33%)'.

#BlueUp Together! (14th Annual World Day of Bullying Prevention) - to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania przemocy, który w tym roku odbył się po raz czternasty. W pierwszy poniedziałek października, uczniowie, szkoły i różne społeczności na całym świecie, stają się niebieskie - solidarnie razem przeciwko przemocy i cyberprzemocy. 5 października uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku włączyli się w akcję #BlueUp ubierając się na niebiesko. W ten wyjątkowy poniedziałek, szkoła potocznie zwana 'Zieloną' stała się 'Niebieska'. Akcję w ZSS zainicjowały nauczycielki języka angielskiego - Marlena Milewska i Edyta Ostrowska. Stała się ona częścią międzynarodowego projektu eTwinning 'Beyond Borders: Buddies not Bullies' prowadzonego przez anglistki. W projekcie, którego głównym celem jest zapobieganie przemocy w szkole i uświadamianie uczniów, że dobro jest super-mocą, biorą udział szkoły z Polski, Turcji, Tunezji, Italii, Francji, Gruzji, Rumunii i Litwy. 'Beyond Borders: Buddies not Bullies' został zatwierdzony we wrześniu 2020r przez Biuro eTwinning Polska i biuro eTwinning Turcja.

Zdjęcia naszych 'niebieskich klas' można zobaczyć na oficjalnej stronie
www.stompoutbullying.org. Jesteśmy również jedyną szkołą z Polski, która pojawia się na liście zwolenników #BlueUp 2020!

Marlena Milewska

Artykuł w Rozmaitościach Ełckich

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3038758 Unikalnych wizyt