Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook30/11/2022 18:27:00 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
15 wrzesień- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat... i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti... albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od dwunastu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

Nasza szkoła również włączyła się w to dzieło dlatego, we wtorek, 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki w Zespole Szkół Sportowych.

Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w „Kropkowych” strojach. Kropki były duże, małe, niektóre własnoręcznie przyklejane i malowane. Bezkonkurencyjne okazały się klasy 6a, 4d i 6c, w których prawie każdy miał na sobie ubranie w kropki. W każdej klasie został wyświetlony film o małej Vashti, dyskusji i komentarzy było wiele. Każdy z nas miał własne przemyślenia, którymi mógł podzielić się w klasie.

Dodatkowe „krpokowe” zadania dla młodszych klas przygotowały uczennice z klasy 1L. Uczniowie mogli wykazać się przy wstawianiu znaków interpunkcyjnych w tekście. Zwycięzców zabawy poznamy wkrótce...

Nie zabrakło kropkowych dekoracji na korytarzach, a czas na przerwach umilały piosenki o kropkach po polsku i po angielsku.

Mamy nadzieję, że to tylko początek naszych „kropkowych” przygód w szkole. Inspirując się małą Vashti bądźmy kreatywni, otwarci, a przede wszystkim szukajmy w sobie ukrytych talentów.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego SP6

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2892906 Unikalnych wizyt