Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/02/2024 23:25:19 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Kronika

Ten wyjątkowy dzień święta języka ojczystego obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W Zespole Szkół Sportowych w Ełku po raz drugi odbyły się obchody tego ważnego dnia. Rozpoczęły się od konkursu „Nie daj plamy!” przygotowanego przez panie: H. Tyszko i J. Rynkowską, przeprowadzonym w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII- VIII. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego uzyskały: Wiktoria Żuk z VII b i Michał Bieliński z VIII a.

Klasy szkoły podstawowej i liceum pod opieką wychowawców przygotowały plakaty „Przepis na język ojczysty”. Powstały bardzo ciekawe „przepisy”. Komisja miała trudne zadanie z rozstrzygnięciem tego konkursu. I tak:

I miejsce uzyskała klasa 5 d i 5 c II miejsce klasa 5 a III miejsce klasa II L liceum

Wyróżnienie otrzymały klasy: 4 a i 8 b.

Przez dwie długie przerwy odbywał się quiz „Z językiem ojczystym na Ty”, w którym uczniowie losowali pytania związane z językiem polskim. Za poprawne odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej otrzymywali śmieszne „zachętki”. Natomiast młodzież uśmiech prowadzących quiz. Pieczę nad przebiegiem zabawy sprawowały uczennice liceum.

Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Organizatorki obchodów tego dnia: B. Makarewicz, J. Rynkowska i H. Tyszko.

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3068767 Unikalnych wizyt