Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/04/2024 00:52:59 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Kronika

Uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Jednak nasi uczniowie bohaterów wspominali już nieco wcześniej- właściwie od połowy października czytali o patriotyzmie sportowców. Zaskoczyło ich to, że Helena Marusarzówna, Jerzy Iwanow-Szajnowicz czy Halina Konopacka sportowcy, którzy odnosili wspaniałe sukcesy , gdy tylko nadszedł moment próby – nie wahali się ryzykować życiem, by stanąć w obronie Ojczyzny.

Każdy uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Ełku na przełomie października i listopada miał okazję wziąć udział w szkolnych konkursach patriotycznych. Starsi pisali rozprawki, w których przekonać mieli, że znają żołnierzy, sportowców, muzyków, którzy są patriotami i autorytetami nie tylko dla nastolatków. Młodsi snuli opowieści o Małej Ojczyźnie. Byli też tacy, którzy tworzyli wiersze, inspirując się treścią piosenki CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI pt. ,,Wolność”.

Jury wyróżniło prace: Izabeli Prusinowskiej, Marty Bagińskiej, Justyny Mróz, Karola Godlewskiego.

12.11.2019 r. podczas lekcji j. polskiego licealiści i uczniowie szkoły podstawowej podjęli próbę napisania dyktanda „Dla Niepodległej”. Oczywiście poziom trudności był odpowiednio dostosowany do wieku uczestników konkursu. Dało to możliwość sprawdzenia i utrwalenia swoich umiejętności nie tylko z j. polskiego, ale i historii. Tekst był bardzo wymagający, ale uczniowie poradzili z nim sobie wyśmienicie, bowiem nasza szkoła nie tylko sportem słynie. Spośród wszystkich nastoletnich uczestników konkursu ortograficznego zostali wyłonieni zwycięzcy, najlepsi uczniowie popełnili nieliczne błędy ortograficzne. Nagrodzono ich podczas apelu z okazji Dnia Niepodległości.

To była niezwykła lekcja patriotyzmu!

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3095825 Unikalnych wizyt