Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook03/06/2023 07:13:52 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Od września 2019 r. nasza szkoła bierze udział w trzyletnim programie „Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021”. Pierwszym z działań tego projektu jest konkurs „Moje Muzeum”.

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Muzeum Historyczne w Ełku. Konkurs realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o najnowszych dziejach Warmii i Mazur, a w szczególności Miasta Ełk w środowisku dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu jest prezentacja w dowolnej formie dokumentująca pamięć historyczną mieszkańców Ełku.

Nasi uczniowie przez dwa miesiące ciężko pracowali, aby takie prace powstały. Zbierali informacje o swoich przodkach (miejsce pochodzenia, czym się zajmowali, jak dotarli do Ełku, najważniejsze wydarzenia w ich życiu, itp.). Szukali i gromadzili pamiątki historyczne (zdjęcia, dokumenty, listy, świadectwa, obrazy, itp.).
Wiele godzin spędzili na rozmowach ze swoimi rodzicami, dziadkami, a nawet pradziadkami, którzy byli dla nich cennymi źródłami informacji o przeszłości naszego miasta. Dużo czasu spędziliśmy omawiając źródła historyczne i ich znaczenie w prezentacji. Uczniowie tworzyli indywidualny warsztat młodego historyka. W dniu 5 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Nasze Korzenie”, na której to zostały zaprezentowane prace konkursowe „Moje Muzeum”. Na uroczystość zostali zaproszeni Goście: Prezydent Miasta Ełk Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Małgorzata Pikus, Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku Pan dr. Rafał Żytyniec, Konsultant WMODN w Olsztynie Pan Jacek Rutkowski oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. W osobach: Pani Doroty Karpińskiej, Pani Joanny Kupidłowskiej i Katarzyny Cholewińskiej. Głównymi bohaterami spotkania byli autorzy prezentacji: uczniowie wraz ze swoimi babciami, dziadkami i rodzicami, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do powstania prac konkursowych swoich pociech.

Po powitaniu gości i uczestników uroczystości uczniowie prezentowali swoje prace:
- Lena Kędzierska kl. V c – „Historia mojej rodziny. Prywatne archiwa”,
- Iga Rutkowska kl. VII b – „Powojenny Ełk oczami mojego dziadka”,
- Natalia Klimach kl. VII a – „ Wspomnienia dawnych lat mojego dziadka”,
- Nina Kuligowska kl. V c – „Wspomnienia prababci Marianny”,
- Adam Raczkowski kl. V c – „Kierunek Ełk”,
- Sara Szulc kl. VII b – „W oceanie życia”.

Zebrani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Na twarzach słuchaczy widać było wielkie emocje i wzruszenie. Każdy prezentujący otrzymał gromkie brawa.
Po wystąpieniach naszych wychowanków głos zabrał: Pan Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku Rafał Żytyniec i Pan Jacek Rutkowski – konsultant WMODN w Olsztynie, doceniając pracę uczniów i ich zaangażowanie. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Dorota Karpińska w ciepłych słowach bardzo serdecznie podziękowała uczniom za wspaniałe prezentacje i zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji spotkania: Pani Eli Kalinowskiej, Pani Iwonie Grygo, Pani Katarzynie Klimach, Pani Marlenie Milewskiej i Pani Edycie Ostrowskiej.

Koordynator Projektu „Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021”.

Jolanta Ratuszny

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2959701 Unikalnych wizyt