Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/03/2023 21:00:10 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Europejski Dzień Języków
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie:ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości oraz wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.
Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od czasu jego ustanowienia w roku 2001, który ogłoszono Europejskim Rokiem Języków, Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku.
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku każdego roku świętują Europejski Dzień Języków na różne sposoby. W tym roku mieli okazję wziąć udział w konkursie skierowanym do klas 4-8 SPS i LO. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie Uczniowie mieli za zadanie wykonanie plakatu na temat kraju, który wylosowali przedstawiciele klas. Każdy Konkursowy plakat to małe kompedium wiedzy na temat konkretnego kraju. Drugim etapem konkursu był 'Quiz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych', w którym każdą klasę zgłoszoną do konkursu reprezentowały 3-osobowe drużyny.
'W jakim mieście znajduje się Statua Wolności?', 'Z czego słynie Oxford i Cambridge?', 'kto jest patronem Irlandii?', Kto napisał 'Przygody Tomka Sawyer'a?' ...... to przykładowe pytania, na które odpowiadali konkursowicze.
Jury oceniające plakaty nie miało łatwego zadania (wszystkie prace były przepiękne), jednak po dodaniu punktów za obie konkurencje dowiedzieliśmy się, które klasy stanęły na 'konkursowym podium':

I miejsce - KLASA 5'c'
II miejsce - KLASA 6'd'
III miejsce - KLASA 8'c'.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu: Uczniom i Wychowawcom za wspaniałe przygotowanie. Serdecznie podziękowania dla Jury w składzie:

Pani Dyrektor Dorota Karpińska
Pani Wicedyrektor Joanna Kupidłowska
Pani Iwona Grygo.

Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej za pomoc w ufundowaniu słodkich nagród dla uczestników konkursu.

Organizatorki:
Marlena Milewska & Edyta Ostrowska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2933966 Unikalnych wizyt