Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/11/2022 09:19:10 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Forum Kardiologiczne
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W poniedziałek 30 września 2019r. klasa 5 a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Klimach uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu. Było to Forum Kardiologiczne. Miejsce – Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej (za Kinem Cinema Planet).

Na początku był krótki wykład lekarza kardiologa. Pani doktor – ordynator oddziału kardiologicznego z ełckiego szpitala - opowiadała o tym jak dbać o nasze serce. Przestrzegała między innymi przed paleniem papierosów, spożywaniem zbyt dużej ilości soli. Zachęcała, aby codziennie chociaż przez pół godziny podejmować jakiś wysiłek fizyczny i dbać o zdrowe odżywianie (jeść warzywa i owoce).

W drugiej części spotkania ćwiczyliśmy i tańczyliśmy pod okiem instruktora tańca. Było wesoło i zdrowo właśnie, bo przecież „ruch to zdrowie”.

Następnie były zabawy i konkursy. W zespołach klasowych rozwiązywaliśmy zadania.
Wykonując jedno z nich, dowiedzieliśmy się, że jedzenie owoców i warzyw przypominających kształtem ludzkie organy czy narządy właśnie te narządy wspiera i dobrze na nie wpływa.
Np. : orzech wspiera mózg, pomidor -serce, winogrono -płuca, fasola – nerki, seler naciowy – kości, marchew – oko (w przekroju marchew przypomina oko) i co ciekawe pieczarka (do tej pory uważana za bezwartościową ) ma dobry wpływ na słuch ( kształtem przypomina ucho).
Na koniec była rywalizacja międzyszkolna polegająca na tym, że jeden z przedstawicieli klasy musiał tak szybko kręcić pedałami roweru, aby w ciągu minuty zmielić jak najwięcej ziarna na mąkę w specjalnie przyłączonym do roweru młynku. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Każdy uczeń wychodząc otrzymał jabłko i małą piłeczkę do zabawy.

Szkoły otrzymały też sadzonkę winorośli, aby zasadzić ją na swoim terenie.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i tak dużo dowiedzieć się o naszym sercu i zdrowiu.

KLASA 5A

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2891771 Unikalnych wizyt