Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/02/2024 23:41:37 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Jasełka miejskie w ECK wystawione przez naszą szkołę
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 19 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W Ełckim Centrum Kultury podczas opłatka miejskiego w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej stajenkę w Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Pasterze. Wzniosłości temu wydarzeniu dodawały kolędy, które wykonywał chóru aniołów pod dyrekcją pani Małgorzaty Klimach przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i akordeonu. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od dwóch miesięcy, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod czujnym okiem nauczycieli: Magdaleny Dołęga, Teresy Gorajewskiej, Ewy Awramik, Iwony Grygo oraz Beaty Staniszewskiej.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia łączą wszystkich. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał Zastępca Prezydent Ełku Artur Urbański, który podziękował uczniom i organizatorom przedsięwzięcia za występ oraz życzył im dalszych sukcesów. Do podziękowań dołączył się także Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz ksiądz biskup Jerzy Mazur życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

Magdalena Dołęga

zdjęcia: Andrzej Mocarski

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



PTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3068778 Unikalnych wizyt