Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook06/12/2023 16:07:45 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Kwiecień- plecień, bo przeplata… naukę i zabawę
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Kwiecień- plecień, bo przeplata… naukę i zabawę. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1c. Już na początku kwietnia klasa miała nietypową lekcję w sali szkoleniowej „Ognik”, która powstała w ramach programu „Bezpieczna +” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Kolejną kwietniową atrakcją stało się wyjście do sklepu „Castorama” i udział w projekcie „Majsterkowo”. Podczas zajęć dzieci ozdabiały doniczki według własnego pomysłu, a następnie posadziły w nich kwiatki. Zajęcia były poprzedzone informacjami na temat sadzenia roślin. Uczniowie przypomnieli sobie również, co jest roślinom potrzebne do życia. Doniczki z kwiatuszkiem dzieci zabrały do domu. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek i specjalny dyplom, potwierdzający jego udział w warsztatach „Majsterkowo”. Dziękujemy pani Kornelii i papu Darkowi za fantastyczne zajęcia. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej wizyty w MAJSTERKOWIE.
Potem była wycieczka do Muzeum Mleka w Grajewie. Uczniowie z zainteresowaniem i podziwem oglądali każdy element wystawy mleka. Całość ekspozycji podzielona była na konkretne strefy, które "opowiadały" o mleku oraz tradycji jego przetwórstwa. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o mleku oraz jaką drogę musi pokonać mleko od rolnika do naszych domów, a wszystko to w formie interaktywnych zadań. To była ciekawa lekcja, ponieważ umożliwiała pozyskanie wiedzy na temat mleka i dawała zabawę uczestnikom wycieczki.
Kolejny dzień był również bardzo ciekawy. Klasa 1c odwiedziła Manufakturę Słodyczy. Każde dziecko mogło własnoręcznie zakręcić lizaka.
Wszystko udało się dzięki zaangażowaniu rodziców! Dziękujemy!!! Teraz czekamy na kolejne, już majowe, przygody.

Helena Borowa
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3038736 Unikalnych wizyt