Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/11/2022 10:56:12 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
ABC pierwszej pomocy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skoncentrować się na praktycznych umiejętnościach. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letniej Zosi, która wezwała pogotowie, gdy jej mama straciła przytomność, albo 12-letnim Mateuszu, który powiadomił straż pożarną, gdy rodzice i siostra podtruli się tlenkiem węgla. To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. To pokazuje również, że uczestnictwo dzieci w szkoleniach z pierwszej pomocy jest koniecznością.
Rozumieją to nasi uczniowie z klasy 2L Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują program „Ratownictwo z elementami rehabilitacji” i z pełnym zaangażowaniem prowadzą zajęcia w klasach I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Najważniejsze jest, aby umiały wezwać pomoc. Dlatego muszą pamiętać, jaki jest numer pogotowi i jak przekazać komunikat. Dzieci uczą się jak udzielić pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałej postawy.


Katarzyna Cholewińska
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



PTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2891959 Unikalnych wizyt