Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > Rok szkolny 2019/2020 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Rok szkolny 2019/2020

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KARTKA DLA MAMY I TATY


mata_014.jpg

1 czerwca 2020 r. został rozstrzygnięty SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KARTKA DLA MAMY I TATY. Prace wykonane przez uczniów były pomysłowe i starannie wykonane. Komisja miała trudne zadanie oceniając piękne kartki.
Ostateczne wyniki to:
I miejsce: Adam Raczkowski, klasa 5c
II miejsce: Eliza Furman, klasa 5a
III miejsce: Hubert Kawula, klasa 6b

Wyróznienia:
Błażej Szymański, klasa 6b
Sebastian Mikołajczyk, klasa 5b

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Organizator konkursu: Marta Niemotko

15 files, last one added on Jun 08, 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w liceum


krlo_008.jpg

Dnia 24 kwietnia 2020r miało miejsce nietypowe zakończenie roku szkolnego klasy 3L.
Wychowawczyni klasy wraz z nauczycielką języka polskiego zadbały o to, by młodzież, mimo obecnie panującej, trudnej sytuacji, poczuła się jednak wyjątkowo. Panie postanowiły sprawić uczniom niespodziankę. Wykonały dekorację, aby ta szczególna chwila opuszczenia murów szkoły zapadła im w pamięci.
Wręczenie świadectw odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mimo dzielącego dystansu, uczniowie byli szczęśliwi, że mogli zobaczyć swoje koleżanki i kolegów.

10 files, last one added on Apr 28, 2020

Siatkówka jest naszą pasją


siatka2_018.jpg

Zespół Szkół Sportowych i UKS Maratończyk zapraszają na zajęcia siatkówki w każdą środę o godz. 16.15.
Katarzyna Cholewińska

23 files, last one added on Mar 09, 2020

Na Tropie Wiosny


ntwiosny_011.jpg

Marzec rozpoczął się bardzo wiosennie dla trzech grup językowych, które biorą udział w projekcie eTwinning: 'Na Tropie Wiosny'.
Autorką projektu jest pani Joanna Stachoń-Müller ze Szkoły Podstawowej nr 362 w Warszawie.
Projekt skupia się na realizacji zajęć o tematyce wiosny, obecnie biorą w nim udział szkoły z Polski i Litwy.
Naszą pierwszą aktywnością było wykonanie plakatów pod hasłem 'What's in my Pot of Gold?'. Hasło nawiązuje do zbliżającego się Saint Patrick's Day. Uczniowie dostali zadanie wypełnienia swoich 'pots of gold' ('garnków złota') - tym co dla nich jest 'na wagę złota'. Jak się okazało, garnki nie wypełniły się obrazkami monet :)
friendship, health, family, love, friends .... to główne hasła, które zastąpiły monety w 'pots of gold'.
Zadanie dało Uczniom możliwość pokazania swojej kreatywności, a także poszerzenia i utrwalenia słownictwa w języku angielskim.
Prace przedstawione na zdjęciach wykonali Uczniowie z klasy: 5'c', 6'c' i 6'd'.

Prowadząca projekt: Marlena Milewska, nauczycielka języka angielskiego

11 files, last one added on Mar 06, 2020

The Voice of Ełk - Eliminacje Szkolne


voe_005.jpg

W środę 04.03.2020 odbył się szkolny etap konkursu The Voice of Ełk. Wokalistki, które tego dnia zaśpiewały wybrane przez siebie piosenki, zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Jury w składzie p. Małgorzata Klimach, p. Marlena Milewska i p. Edyta Ostrowska, jednogłośnie zdecydowały, że podczas finału konkursu w ECK naszą szkołę będą reprezentowały:
Julia Jelska (5a)
Wiktoria Lipińska (7a)
Sara Szulc (7b)
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Tyborskiemu za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego.

Organizatorki szkolnego etapu konkursu:
M. Milewska & E. Ostrowska

7 files, last one added on Mar 06, 2020

Spotkanie z rodzicem na godzinie wychowawczej


spotkanie_007.jpg

Uczniowie klasy 5'c' mieli przyjemność gościć pana Dariusza Buźniaka (Tatę jednego z Uczniów) podczas godziny wychowawczej. Spotkania z Rodzicami i członkami rodzin stają się w naszej klasie tradycją. Ciekawi goście, którzy nas odwiedzają, opowiadają o swojej pracy, pasjach, zainteresowaniach.
Pan Dariusz Buźniak podzielił się z nami swoimi doświadczeniami w pracy przy galach KSW oraz opowiedział o kulisach kręcenia filmu (był koordynatorem produkcji filmu 'Underdog').
Głównym przesłaniem spotkania było przekazanie jak ważne w życiu są marzenia, motywacja i wiara w siebie.

Kolejne ciekawe spotkania już wkrótce.

Marlena Milewska, wychowawczyni klasy 5'c'

7 files, last one added on Mar 04, 2020

'MERRY US ...' ... SHARING TRADITIONS


merry_us_004.jpg

Nasza eTwinning'owa grupa tworząca projekt 'Merry Us @ Christmas Fuss' bierze również udział w projekcie 'Sharing Traditions', którego założycielką jest Alba Sola z ESCOLA MANUEL ORTIZ CASTELLÓ w Hiszpanii. W tym projekcie dzielimy się tradycjami i zwyczajami kultywowanymi w naszym kraju i ... w naszej szkole :)
Podczas ostatnich zajęć uzupełnialiśmy wiadomości, które systematycznie umieszczamy na naszym padlecie, a następnie udostępniamy pozostałym uczestnikom projektu 'Sharing Traditions'.
Stworzyliśmy galerię strojów ludowych oraz tradycyjnych polskich potraw. Wyszukaliśmy najciekawsze polskie tańce i dołączyliśmy do nich krótkie opisy i zdjęcia. Aktualnie pracujemy nas uzupełnieniem padlet'owej galerii zdjęciami rożnych festiwali.
Prowadzące projekt: Edyta Ostrowska & Marlena Milewska

7 files, last one added on Mar 03, 2020

Zadaniem było zmontowanie robotów mBot


mboty_006.jpg

Uczestnicy koła informatycznego prowadzonego w ramach projektu CMI spotkali się w sobotę 29 lutego, tym razem nie w pracowni komputerowej, ale w sali lekcyjnej. Zadaniem było zmontowanie robotów mBot.
Roboty mBot to elektroniczne pojazdy wyposażone w czujniki i wielki wyświetlacz z interaktywnym chipem umożliwiającym ich programowanie za pomocą środowiska mBlock – opartego na Scratch 2.0.
Po otrzymaniu edukacyjnego zestawu mechatronicznego uczniowie pracując w grupach skonstruowali własnego mBota, którego następnie poddano wielu testom.
Podczas kolejnych zajęć uczestnicy poznają podstawy programowania robotów, wykonując zadania przy wykorzystaniu specjalnie stworzonego dla dzieci i młodzieży wizualnego języka programowania. Nauczymy roboty reagować na wydawane polecenia, określać odległość od przeszkody, wykrywać kolory, wydawać dźwięki.
Uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.

Joanna Kupidłowska

9 files, last one added on Feb 29, 2020

Sing with love


swlove_007.jpg

14 lutego jest międzynarodowym dniem miłości. W związku z tym odbył się walentynkowy konkurs "Sing with love". Słowo miłość pięknie brzmi w wielu językach jednakże warunkiem konkursu było zaśpiewanie wybranej przez uczestnika piosenki w języku angielskim. Jury miało nie lada wyzwanie więc wyniki zostały ogłoszone w innym terminie. Wszyscy byli pod wrażeniem walorów wokalnych uczestników, poprawności językowej a także odwagi wystąpienia przed liczną widownią.
Serdeczne dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu:
Pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej,
Pani Wice Dyrektor Katarzynie Cholewińskiej,
Pani Marcie Niemotko,Pani Dorocie Wyłudzie oraz Panu Grzegorzowi Orłowi.

Wyniki konkursu:

Poziom 4-6 klasa SP
I miejsce: Natalia Maciorowska
II miejsce: Aleksandra Cholewińska , Natalia Urwan
Wyróżnienie: Aleksander Olchowski, Nikola Choruży, Julia Żurawska

Poziom 7-8 klasa SP
I miejsce: Sara Szulc
II miejsce: Wiktoria Lipińska
Wyróżnienie: Maria Kalinowska
Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się w większym gronie!

Organizatorki,
Pani Kamila Kęsicka i Pani Małgorzata Klimach

8 files, last one added on Feb 27, 2020

Miłość OJCZYZNY Prawem Najwyższym


ojczyzna_007.jpg

W piątek 22 lutego 2020 roku mieliśmy przyjemność gościć absolwenta ZSS w Ełku Pawła Wierciszewskiego. Paweł od pięciu lat student Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odwiedził naszą szkołę, aby opowiedzieć o zaletach studiowania w swojej Alma Mater. Obecnie studenci wojskowi AMW w Gdyni kształcą się na pięciu kierunkach: nawigacji, mechanice i budowie maszyn, mechatronice, informatyce oraz systemach informacyjnych w bezpieczeństwie. Bosmanmat podchorąży Paweł Wierciszewski jest studentem ostatniego roku informatyki.
Dzięki spotkaniu z absolwentem naszej szkoły uczniowie klas I L, II L, II S oraz III L Liceum Ogólnokształcącego mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną AMW i dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących wyboru przyszłych studiów.
Obecnie AMW oprócz kandydatów na żołnierzy zawodowych (podchorążych) kształci również studentów cywilnych na czterech wydziałach:
• Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (WNiUO),
• Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym (WME),
• Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich (WDiOM),
• Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych (WNHiS).
Paweł przedstawił prezentację multimedialną opowiadającą o jego uczelni; jak również odpowiadał na pytania młodzieży zainteresowanej powyższymi kierunkami studiów. Najciekawszym doświadczeniem podchorążego był dwumiesięczny rejs, na którym on oraz jego koledzy zapoznali się z warunkami hydrometeorologicznymi Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego.

Tekst i zdjęcia Edyta Ostrowska

11 files, last one added on Feb 26, 2020

Bezpieczeństwo w sieci


bsieci_012.jpg

Bezpieczeństwo w Sieci
W dniach od 10 do 14 lutego 2020r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu.
Główną ideą tego przedsięwzięcia jest promocja wśród dzieci oraz młodych osób bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Internet daje młodym ludziom wiele możliwości odpowiedniego jego zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.
W ramach tegorocznych obchodów w klasach IV – VII na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci. Uczniowie klas IV – VI na zajęciach pod okiem nauczyciela rozwiązywali quiz dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, natomiast klasa VI B, VII A i VII B samodzielnie tworzyli quiz.
Quiz przygotowany przez nauczyciela składał się z 22 pytań. Uczniowie, rozwiązując quiz, zwracali uwagę na szybkość i poprawność udzielonej odpowiedzi. Okazało się, że w każdej klasie są wyśmienici znawcy zasad bezpiecznego korzystania z Sieci:

klasa IV A Maciej Kućmierz - 86% poprawnych odpowiedzi
klasa V A Paulina Małkowska – 82% i Maja Sobańska – 77% poprawnych odpowiedzi
klasa V B Jakub Wenda – 82% i Fabian Wojtkowski – 82% poprawnych odpowiedzi
klasa V C Antonina Kowalewska – 100% i Aron Buźniak – 77% poprawnych odpowiedzi
klasa VI A Lena Rutkowska – 91% poprawnych odpowiedzi
klasa VI C Krystian Kopeć – 86% poprawnych odpowiedzi
klasa VI D Rafał Gutowski – 91% poprawnych odpowiedzi.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami z informatyki.
Wszystkim serdecznie gratuluję.

Marta Niemotko

14 files, last one added on Feb 26, 2020

Warsztaty Impro w Ełckim Centrum Kultury


impro_eck_008.jpg

Już po raz drugi w tym roku kalendarzowym grupa teatralna Furiatki wzięła udział w piątek 21 lutego w warsztatach przygotowujących do II Dnia Impro w Ełku. Zajęcia odbyły się w Sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury, a prowadzone były przez pana Grzegorza Sierzputowskiego. Był to wspaniały czas poznawania grup działających w innych szkołach i miastach, wspólnej zabawy i doskonalenia swoich umiejętności przed występem na dużej scenie 21 marca.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

11 files, last one added on Feb 26, 2020

Konkurs Języka Ojczystego


kjo_020.jpg

Ten wyjątkowy dzień święta języka ojczystego obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
W Zespole Szkół Sportowych w Ełku po raz drugi odbyły się obchody tego ważnego dnia. Rozpoczęły się od konkursu „Nie daj plamy!” przygotowanego przez panie: H. Tyszko i J. Rynkowską, przeprowadzonym w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII- VIII. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego uzyskały: Wiktoria Żuk z VII b i Michał Bieliński z VIII a.
Klasy szkoły podstawowej i liceum pod opieką wychowawców przygotowały plakaty „Przepis na język ojczysty”. Powstały bardzo ciekawe „przepisy”. Komisja miała trudne zadanie z rozstrzygnięciem tego konkursu. I tak:
I miejsce uzyskała klasa 5 d i 5 c II miejsce klasa 5 a III miejsce klasa II L liceum
Wyróżnienie otrzymały klasy: 4 a i 8 b.
Przez dwie długie przerwy odbywał się quiz „Z językiem ojczystym na Ty”, w którym uczniowie losowali pytania związane z językiem polskim. Za poprawne odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej otrzymywali śmieszne „zachętki”. Natomiast młodzież uśmiech prowadzących quiz. Pieczę nad przebiegiem zabawy sprawowały uczennice liceum.
Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Organizatorki obchodów tego dnia: B. Makarewicz, J. Rynkowska i H. Tyszko

21 files, last one added on Mar 04, 2020

Walentynki w 1 - 3


zwalentynki_006.jpg

Takie święto jest raz w roku,pełne uczyć i uroku. 14 lutego od lat przekazujemy sobie dowody sympatii. Tak było i w Zespole Szkół Sportowych w Ełku.Uczniowie klas pierwszych przygotowali specjalną skrzynkę, do której można wrzucać walentynkowe listy. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały adresatem. Radości nie było końca.Nie zapomniano również o odpowiedniej dekoracji korytarza szkolnego oraz tanecznych przerw prowadzonych przez p.Helenę Borowa. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie to był dzień miłych wrażeń.

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

14 files, last one added on Feb 24, 2020

Zajęcia warsztatowe z gimnastyki korekcyjnej


warsztaty_009.jpg

Uczniowie klasy 2S i 2L liceum ogólnokształcącego w roku szkolnym 2019/2020 realizują dodatkowy przedmiot rehabilitacja z elementami ratownictwa. W ubiegłym tygodniu odbyły się zajęcia warsztatowe z gimnastyki korekcyjnej , na których uczniowie wykonywali w grupach ćwiczenia korekcyjne zgodnie z przygotowanymi wcześniej zestawami ćwiczeń. Efektem przygotowań bedą lekcje gimnastyki korekcyjnej w klasach I-III SP w ramach projektu „Starsi uczą młodszych”.

Nauczyciel przedmiotu Katarzyna Cholewińska

9 files, last one added on Feb 24, 2020

Pozdrowienia z Boliwii


boliwia_008.jpg

Jestem polskim misjonarzem, pochodzącym z Diecezji Ełckiej i proboszczem w miejscowości Toledo, położonej 40 kilometrów od miasta wojewódzkiego Oruro, stolicy diecezji w Boliwii (mniej więcej w środku Ameryki Południowej). Miejscowość ta znajduje się na wysokości 3700 m.n.p.m. Ciężko tu oddychać i żyć, ziemia daje niewiele z powodu wysokości i zimna. Rodziny tutejsze żyją raczej skromnie, utrzymują się głównie z pracy na roli i hodowli, tego co tutaj da radę przeżyć. Potrzeb jest dużo i my jako parafia, staramy się być z tymi ludźmi i jakoś im pomagać. Dlatego też serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe i przekazanie datku z organizacji kiermaszu misyjnego w waszej szkole na dzieci z Boliwii z mojej parafii. Te ofiary przeznaczyliśmy na gorącą czekoladę, słodycze i drobny prezent wszystkim dzieciom z parafii w czasie Bożego Narodzenia 2019. Serdecznie za tę pomoc dziękuję i obiecuję pamięć w modlitwie za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej misji.

Z pozdrowieniami
Ks. Sławomir Cimochowski
misjonarz z Boliwii

8 files, last one added on Feb 21, 2020

I Know What Love Is ...


love_is_012.jpg

14 lutego 2020 Uczniowie klas 4-8 SPS 6 odebrali zasłużone nagrody w konkursie językowo-plastycznym zorganizowanym z okazji Valentine's Day. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności językowych i manualnych, wykazać się pomysłowością i oryginalnym podejściem do tematu.
'I Know What Love Is, It Is Because Of You' to pierwsze hasło, które zostało zobrazowane na przepięknych plakatach. Drugą opcją, którą mogli wybrać konkursowicze było dokończenie zdania 'Love Is ...' Ilość przymiotników, którymi zostało dokończone to krótkie zdanie przerosła oczekiwania organizatorek :)
Komisja w składzie: pani Dyrektor Dorota Karpińska, pani Wicedyrektor Joanna Kupidłowska oraz nauczycielki pani Grażyna Sacharzewska i pani Renata Misarko miała bardzo trudne zadanie wybrania najlepszych prac. Jak w każdym konkursie, trzeba jednak podjąć trudną decyzję i wskazać zwycięzców:
I miejsce - Fabian Iliaszuk
II miejsce - Mikołaj Jastrzębski
III miejsce - Dawid Wejman.
Wyróżnienie - Wiktoria Pieśnikowska.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy WSZYSTKIM Uczestnikom!!!

Główną nagrodą było podwójne zaproszenie do kina Planet Cinema. Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, oraz słodkie upominki.

Nagrody w konkursie ufundowali:
Kino Planet Cinema.
Wydawnictwo Macmillan.
Organizatorki Konkursu.

Za słodkie niespodzianki dziękujemy pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej.

Organizatorki Konkursu:
Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

15 files, last one added on Feb 21, 2020

Konkurs Walentynkowy


twalentynkowy_015.jpg

20 files, last one added on Feb 16, 2020

Turniej Walentynkowy


twalentynkowy_003.jpg

8 files, last one added on Feb 16, 2020

Zajęcia sportowe z siatkówki


zsiatka_026.jpg

Uczniowski Klub Sportowy Maratończyk
zaprasza dzieci z klas 1 - 3 na
Zajęcia Sportowe z Siatkówki

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę:

Paweł Duba, Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman, Grzegorz Orzeł


Zajęcia odbywają się w środy: 16.15 – 17.15,
w hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych
w Ełku, ul. Suwalska 15


Pierwsze zajęcia już za nami! Zapraszamy do galerii zdjęć.

30 files, last one added on Feb 13, 2020

Nocka w szkole


nockaj_012.jpg

Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole i to w chwili kiedy zaczynały się ferie zimowe? 17.01.2020 szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klas 1a,1b,1c postanowili nocować w szkole. Wszyscy stawili się z karimatami, śpiworami i poduszkami. Dzieci zabrały ze sobą ulubione gry planszowe, a także ulubione przytulanki do poduszki. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem. Podczas nocnego pobytu, uczniowie sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma w niej lekcji. Z latarkami w dłoniach, dzieci przemierzały szkolne korytarze. Całej naszej wędrówce towarzyszył śmiech i radość. Następnie wszyscy z przyjemnością zjedli kolację – zmówiliśmy pizzę. Był z nami również trener Marcin Ryszkiewicz, który zabrała nas na halę sportową, gdzie odbyły się zawody. Przed snem nie zabrakło też tradycyjnej dyskoteki i bitwy na poduszki. Po niezapomnianych atrakcjach i kolacji przyszedł czas na sen. Zasnąć nie było łatwo, gdyż większość uczniów po raz pierwszy spała w śpiworze u boku swoich koleżanek i kolegów.
Jolanta Gutowska, Katarzyna Pietruszewska, Iwona Grygo, Marcin Ryszkiewicz

42 files, last one added on Feb 12, 2020

Przygoda z projektem Erasmus+


limassol2_004a.jpg

3 lutego 2020r. rozpoczęła się przygoda kolejnych pracowników ZSS w Ełku z projektem ERASMUS+. Tym razem swoje umiejętności językowe pogłębiają Anna Dytkowska i Anna Rutkowska. Zajęcia odbywają się w Limassol – uroczym miasteczku, leżącym w południowej części Cypru nad zatoką Akrotiri.
Codziennie doskonalimy swoje umiejętności językowe w wielonarodościowych grupach. Zajęcia trwają do godz. 14.00 ale na tym nasza nauka się nie kończy. Po południu wykorzystujemy język angielski w praktyce biorąc udział w zorganizowanych zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki projektowi mamy możliwość obcowania z ludźmi, którzy na co dzień posługują się językiem angielskim. W wolnych chwilach poznajemy kulturę, kuchnię i architekturę Cypru.

7 files, last one added on Feb 10, 2020

Podróż w nieznane klasy 5c


podrozwn_016.jpg

Pierwsza po feriach godzina wychowawcza w klasie 5'c' była 'Podróżą w Nieznane'. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią realizowali temat, który jest częścią kampanii Cartoon Network 'Bądź kumplem, nie dokuczaj'.
Niecodzienny projekt był doskonałą okazją do lepszego poznania kolegów i koleżanek z klasy oraz pokazania swojej kreatywności i inwencji twórczej - podczas wspólnego budowania schronisk do przetrwania na bezludnej wyspie.
Podróż w nieznane można zaliczyć do bardzo udanych :)

Marlena Milewska & Uczniowie klasy 5'c'.

20 files, last one added on Feb 09, 2020

WEBINAR PIXBLOCKS


pixblocks_002a.jpg

W czwartek 6.02.2020 r. część uczniów klas 6a, 7a i 7b wzięła udział w webinarze .Było to nie pierwsze spotkanie z programem PixBlocks dla części uczniów, uczęszczających na zajęcia koła informatycznego prowadzonego w ramach projektu CMI.
Pan Mateusz - prowadzący szkolenie programista - omówił działanie programu oraz rozmawiał z uczniami na temat programowania. Można śmiało stwierdzić, iż uczniowie podczas tej lekcji mogli przekonać się, czym jest konferencja online oraz poznać tajniki tworzenia gier komputerowych.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, zwłaszcza, że program PixBlocks pozwala łączyć naukę z zabawą.

Joanna Kupidłowska Zygmunt Sikorski

24 files, last one added on Feb 06, 2020

Wymiana kartek świątecznych


karty_sw_007.jpg

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w wymianie kartek świątecznych z uczniami klasy 3 szkoły podstawowej Gaudium et Studium z Poznania. Przygotowaliśmy przepiękne kartki, wypisaliśmy życzenia po angielsku i wysłaliśmy je do Poznania. Dzieci z Poznania także wysłały nam swoje własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami w języku angielskim jeszcze przed świętami, jednak nieoczekiwanie przesyłka zaginęła i po kilku tygodniach wróciła do nadawców. Dopiero pod koniec stycznia otrzymaliśmy kartki, ale było to w czasie ferii, tak więc list otworzyliśmy dopiero w dniu 6 lutego! Niemniej jednak dzieci były bardzo zadowolone z kartek i życzeń, które otrzymały, a przygoda z przesyłką też była dla nas dobrą lekcją cierpliwości i wiary w to, że uda się pomimo trudności.
Dziękujemy klasie trzeciej z Poznania :)

opiekun : Iwona Kacprzyk

12 files, last one added on Feb 06, 2020

Happening z okazji Dnia Babci i Dziadka


dbd_007.jpg

Dzień Babci świętujemy w Polsce od 1966 roku, a Dzień Dziadka od 1981. To święto obchodzimy co roku 21 i 22 stycznia. Święta te są okazją do okazania dziadkom wdzięczności, szacunku i miłości, za ogrom pracy włożonej w pomoc przy wychowywaniu dzieci.
Ta piękna okazja umożliwiła 15 stycznia 2020 roku ełckim bibliotekom zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania w nietypowej kawiarence stworzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku. Jest to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez ełckie biblioteki szkolne. Tym razem było uhonorowanie Babć i Dziadków w związku ze zbliżającym się ich świętem. Swą obecnością zaszczycili nas goście z Klubu Seniora+ w Ełku oraz babcie i dziadkowie wraz z wnuczętami ze szkół podstawowych. Współtwórcami happeningu były biblioteki szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami, zespół „Marzycielki” pod kierunkiem Jana Olejnika, przedstawiciele bibliotek szkół podstawowych, reprezentanci ze Szkoły Policealnej (Medyk) w Ełku, a całość prowadziła Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna. Naszą szkołę reprezentował Maciej Kućmierz uczeń z klasy 4a.

Hanna Tyszko

10 files, last one added on Feb 05, 2020

Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo- aktywne ferie w Zespole Szkół Sportowych


ferie_044.jpg

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie spędzają ferie zimowe. Co się działo i co się dzieje przedstawiamy poniżej.
20.01- 23.01.2020r. – zimowisko dla uczniów klas I-III SP „Zima w szkole 2020r.” Projekt realizowany był przez szkołę we współpracy z UKS „Maratończyk” i jak zawsze możliwy dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
25.01-29.01.2020r.- obóz sportowy w Ostrołęce klas 5b, 6b, 8b o profilu piłka nożna.
29.01-02.02.2020r. - obóz sportowy w Ostrołęce klas 5d,7b, 1S, 2S o profilu piłka nożna.
27.01-30.01.2020r. – treningi, sparingi, relaks, zabawa w Ełku z udziałem uczniów klas 5b i 6d o profilu piłka nożna.
27.01-29.01.2020r. – treningi i czas na relaks w Ełku w wykonaniu uczniów klas 5a,5d,6a,7a, 8a, 1S,2S o profilu piłka siatkowa oraz 7b o profilu koszykówka. Nowa hala sportowa to doskonałe miejsce do nauki i doskonalenia techniki, taktyki i motoryki.
Praca nauczycieli- trenerów i zaangażowanie uczniów już niebawem przyniosą efekty w postaci dużych i małych sukcesów sportowych! Czekamy, trzymamy kciuki i kibicujemy. Sport naszą pasją!

Katarzyna Cholewińska

53 files, last one added on Jan 30, 2020

Nocka na sportowo w 3b


gnocka_019.jpg

Wspaniale jest mieć miłe wspomnienia z dzieciństwa. Każdy o tym marzy. Klasa 3b SPS takich wspomnień ma wiele. Tym razem z nocki na sportowo spędzonej w nowej hali sportowej. Najmłodsi uwielbiają sport. Cała noc była aktywna i sportowa, a nad ranem krótki sen w nowej sali wyłożonej materacami. To jest dopiero hotel 4 – gwiazdkowy, a jednocześnie szkoła przetrwania. Było niesamowicie i wyjątkowo. Wrażenia pozostaną na długo w pamięci.
Organizatorki: wych. G. Sacharzewska oraz M. Niemotko

19 files, last one added on Jan 29, 2020

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2019/2020


apel_001.jpg

16.01.2020r. uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2019/2020.
Podczas apelu podsumowano średnie ocen poszczególnych klas oraz wyróżniono uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Nagrodzono wielu laureatów konkursów oraz wręczono dyplomy. Nie zabrakło również sukcesów sportowych!!!
Ranking na NAJLEPSZĄ KLASĘ w Szkole Podstawowej Sportowej wygrała klasa 5a, która to uzyskała najwyższą średnią wśród wszystkich klas oraz wysoką frekwencję. Pani Dyrektor Dorota Karpińska z ogromną przyjemnością wręczyła "PUCHAR PRZECHODNI" zwycięzkiej klasie.
Z życzeniami dalszych sukcesów, wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy wysokich średnich, wyników w konkursach oraz osiągnięć sportowych.
Anna Dytkowska

11 files, last one added on Jan 23, 2020

Bal karnawałowy


karnawal_003.jpg

Początek nowego roku to niewątpliwie czas wielu zabaw i imprez karnawałowych - nie inaczej było i w naszej szkole… Każdy kto 15 stycznia wszedł do naszej szkoły na korytarzach mógł spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, czarownice, zwierzaki oraz policjantów czy strażaków. Ale spokojnie tego dnia nikt nikogo nie zaczarował, ani nie aresztował… to jedynie uczniowie klas 0-III solidnie przygotowali się do tegorocznej imprezy karnawałowej. Dobra muzyka, fantastyczna zabawa i szalone tańce, prowadzone przez profesjonalistów, nie miały końca, a po zakończeniu doskonałej zabawy uczniowie miło spędzili czas podczas słodkiego poczęstunku.
Czas beztroskiej zabawy minął jednak wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo.

Organizator – wychowawcy klas 0-III. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. 

6 files, last one added on Jan 16, 2020

91 albums on 4 page(s) 1

Random files - Rok szkolny 2019/2020
dwitaminowa_015.jpg
37 views
ferie_002.jpg
35 views
ntwiosny_007.jpg
49 views
spotkanie_004.jpg
74 views
jaselka03_034.jpg
61 views
lzakatek_013.jpg
24 views
slubowanie_068.jpg
26 views
trowerowy_007.jpg
28 views

Last additions - Rok szkolny 2019/2020
mata_014.jpg
74 viewsJun 08, 2020
mata_015.jpg
74 viewsJun 08, 2020
mata_013.jpg
68 viewsJun 08, 2020
mata_007.jpg
81 viewsJun 08, 2020
mata_012.jpg
76 viewsJun 08, 2020
mata_008.jpg
78 viewsJun 08, 2020
mata_011.jpg
83 viewsJun 08, 2020
mata_009.jpg
77 viewsJun 08, 2020

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator