Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > rok szkolny 2016/2017 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > rok szkolny 2016/2017

Zespół Szkół Sportowych w oczach swoich uczniów


plakaty_015.jpg

W minionym już roku szkolnym uczniowie przygotowali plakaty o swoich klasach, które można było oglądać na szkolnych korytarzach. Chociaż zaczęły się wakacje i plakaty zniknęły ze ścian, warto jednak o nich pamiętać.

Zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

17 files, last one added on Jul 03, 2017

Międzyszkolny Konkurs Literacki „I Ty Możesz Zostać Poetą”


wyroznienie_1.jpg

„Moja szkoła za 100 lat”
Dnia 25 maja 2017 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Literacki
„ I ty możesz zostać poetą”. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Nadesłano wiele wierszy na temat przyszłej szkoły.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Małgorzata Kosieradzka nauczyciel języka polskiego w liceum oraz organizatorki.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Hubert Grzymkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4,
II miejsce- Oliwia Kamińska ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6,
III miejsce- Julia Wyłuda Szkoły Podstawowej nr 7.
Wyróżnienia otrzymali następujący uczestnicy:
Mateusz Wiszowaty ze Szkoły Podstawowej nr 3,
Mateusz Lipka ze Szkoły Podstawowej w Chełchach.
Wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 3.06.2017 r. o godz. 9.00
w czasie „Festynu rodzinnego” w ZSS w Ełku.
Organizatorzy: Jolanta Rynkowska, Hanna Tyszko

6 files, last one added on Jun 21, 2017

Klasa 1a odwiedziła Gospodarstwa Agroturystycznego w Giżach


gize_084.jpg

Dnia 07 czerwca 2017 r klasa 1a odwiedziła Gospodarstwa Agroturystycznego w Giżach. Mimo, że pogoda tego dnia była niepewna, wszystkie dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiego spacerku po gospodarstwie, następnie nadeszła pora by zjeść śniadanko. Po drodze dzieci miały okazję dowiedzieć się co rośnie w polu i w jaki sposób dane rośliny są uprawiane oraz do czego są wykorzystywane. Następnie wróciliśmy na teren gospodarstwa gdzie na dzieci czekał kolejny poczęstunek. Po chwili odpoczynku nastał czas na szaleństwa na podwórku, Dzieci miały do dyspozycji trampoliny, piłki, skakanki, paletki, autka, liny do skakania i wiele innych rzeczy. Każdy znalazł coś dla siebie. Niestety wszystko co piękne kiedyś się kończy dlatego też o godzinie 15:00 wycieczka dobiegła końca. Za wspaniałe ugoszczenie i dzień pełen wrażeń dzieci podziękowały szerokimi uśmiechami i głośnym „dziękujemy!”. Jak wiadomo nikt nie ma niekończących się pokładów energii, dlatego też już w autokarze po dniu pełnym szaleństw i emocji niektórzy uczniowie zasnęli.
Jolanta Gutowska

86 files, last one added on Jun 19, 2017

Młodzież z Gimnazjum Sportowego w Niemczech


wniemcy_086.jpg

W dniach 25.05-01.06.2017 r. młodzież z Ełku wyjechała do swojej zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch.
Uczniowie uczestniczyli w kolejnej polsko- niemieckiej wymianie młodzieży organizowanej przez Zespół Szkół Sportowych wraz ze Stowarzyszeniem Green Tour. Mieli możliwość doskonalenia języków obcych, wymiany doświadczeń kulturowych, obalenia stereotypów na temat naszych sąsiadów, poszerzyli swoją wiedzę z różnych dziecin życia oraz ćwiczyli umiejętności interpersonalne oraz pracy w zespole. Młodzież uczestniczyła w życiu rodzinnym i szkolnym swoich partnerów wymiany oraz w licznych przedsięwzięciach. Zwiedziła kilka miast w Niemczech oraz Strassburg we Francji. Efektem pracy metodą projektu są polsko-niemiecko-angielskie przewodniki turystyczne po regionie.
Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Ełku oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Ewa Gorlewska –organizator wymiany
Iwona Kacprzyk - pomoc w organizacji i opieka nad uczniami


Z wizytą w Oberkirch – druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Nasza podróż zaczęła się 25 maja 2017 r. Po kilkugodzinnej drodze dotarliśmy na lotnisko, gdzie czekaliśmy na nasz lot. Po niespełna półtorej godziny byliśmy już w Niemczech, a późnym popołudniem byliśmy już z naszymi partnerami i ich rodzinami. Dzień ten zakończył się wspólną kolacją i spacerem po Oberkirch i okolicach.
Następnego dnia, po przywitaniu w Hans-Furler Gymnasium wybraliśmy się do Stuttgartu, gdzie zwiedzaliśmy muzeum Mercedes-Benz. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wspólny obiad z partnerami oraz zakupy na jednej z największych ulic w Stuttgarcie i zwiedzanie miasta. Po powrocie do domu i wspólnej kolacji wszyscy udaliśmy się na ognisko.
W sobotę i niedzielę spędzaliśmy czas wspólnie z partnerami: poznawaliśmy ich zwyczaje, kulturę, ale też ich najbliższych, czyli rodowitych Niemców, z którymi mieliśmy możliwość doskonalić naszą znajomość języków obcych.

W poniedziałek uczestniczyliśmy w lekcjach, które oczywiście prowadzone były w języku niemieckim, następnie udaliśmy się do ratusza, gdzie przywitał nas burmistrz miasta i opowiedział o roli turystyki i jej wpływie na rozwój regionu, a później realizowaliśmy projekt edukacyjny. Polegał on na przygotowaniu pytań i wywiadu, a następnie przeprowadzenia go z potencjalnymi turystami wypoczywającymi w Oberkirch. Na podstawie ich odpowiedzi musieliśmy wykonać statystyki. Po wykonaniu zadania, zwiedzaliśmy Oberkirch i udaliśmy się na kręgle.

Wtorek według nas był najlepszym dniem całej wymiany, ponieważ pojechaliśmy do Europaparku. Jest to największy park rozrywki w Europie, oferujący mnóstwo różnych atrakcji. Spędziliśmy tam około 8 godzin na dobrej zabawie.
W ostatni dzień naszego pobytu w Niemczech udaliśmy się do Strasburga – miasteczka we Francji. W planie dnia mieliśmy zwiedzanie miasta, między innymi słynną katedrę Munster, zwiedzanie Europarlamentu i krótka lekcja WOS-u, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i warsztaty, ale też czas na posiłek oraz nasze ostatnie zakupy. Gdy wróciliśmy do „naszego” miasteczka mieliśmy pożegnalny piknik, na którym została podsumowana cała wymiana.
Następnego dnia rano musieliśmy się niestety pożegnać z naszymi partnerami oraz ich rodzinami. Po niedługim locie byliśmy już w Warszawie, a w Ełku późnym wieczorem.
Każdego dnia wraz z partnerami tworzyliśmy polsko-niemiecko-angielskie przewodniki turystyczne po regionie.
Niesamowita przygoda, piękne wspomnienia oraz wspaniałe doświadczenie na długo pozostaną w naszej pamięci.
Karolina i Ola - uczestniczki wymiany

86 files, last one added on Jun 19, 2017

Karawana Bez Granic zawitała do naszej szkoły!


karawana_022.jpg

W dniu 9 czerwca 2017 r. po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę Karawana Bez Granic z Różanego Stoku. Młodzi ludzie z całego świata raz w roku spotykają się w tej małej miejscowości, aby ćwiczyć i prezentować swoje talenty. Dzięki księdzu Marcinowi Koncewiczowi i my mogliśmy obejrzeć tegoroczną prezentację. Jak zwykle było dużo muzyki,śpiewu, pokazów gimnastycznych oraz pokazów klaunów. Okazało się, ze sztuka nie ma granic i to właśnie jest w niej najpiękniejsze.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
D.Karpińska

Opieka nad artystami: K.Klimach,T.Kowalko
Zdjęcia: K. Kęsicka

22 files, last one added on Jun 19, 2017

Podziękowanie Pani Ewie Litman za wieloletnią pracę cz.2


podziekowanie2_161.jpg

30 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę Pani Dyrektor Ewie Litman. W ten sposób pragnęliśmy wyrazić wdzięczność osobie, która przez wiele lat swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem wykonywała powierzone zadania dyrektora i nauczyciela tej placówki. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku-Pan Tomasz Andrukiewicz, Wiceprezydent Miasta Ełku-Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku-Pan Stanisław Zalewski, dyrektorzy placówek oświatowych w Ełku, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, przyjaciele i uczniowie.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali wielki wkład Pani Dyrektor w rozwój szkoły, dziękowali za wieloletnią współpracę, za zaangażowanie w codzienne życie szkoły i sumienną realizację obowiązków służbowych.
Specjalne podziękowania na ręce Pani Dyrektor złożył Przewodniczący Rady Rodziców-Pan Łukasz Budziński. Również prezesi klubów sportowych: Rona 03Ełk, Green Volley, UKS Maratończyk w ciepłych słowach dziękowali Pani Dyrektor Ewie Litman za wparcie rozwoju sportu w naszej szkole. Przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządów uczniowskich przekazali podziękowania za to, że Pani Dyrektor potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją kształcenia i wychowania uczniów.
Podczas uroczystości wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych- Pani Dorota Karpińska z rąk Prezydenta Miasta Ełku-Pana Tomasza Andrukiewicza odebrała akt powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem Pani Beaty Staniszewskiej, Pani Katarzyny Klimach i Pani Heleny Borowej podkreślił wyjątkowość i doniosłość uroczystości.
Życzymy Pani Dyrektor Ewie Litman, aby wszystko splatało się w piękne wspomnienia. Życzymy również, aby plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym.

Prowadzenie: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska
Zdjęcia: Kamila Kęsicka
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

161 files, last one added on Jun 19, 2017

Podziękowanie Pani Ewie Litman za wieloletnią pracę


podziekowanie_056.jpg

30 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę Pani Dyrektor Ewie Litman. W ten sposób pragnęliśmy wyrazić wdzięczność osobie, która przez wiele lat swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem wykonywała powierzone zadania dyrektora i nauczyciela tej placówki. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku-Pan Tomasz Andrukiewicz, Wiceprezydent Miasta Ełku-Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku-Pan Stanisław Zalewski, dyrektorzy placówek oświatowych w Ełku, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, przyjaciele i uczniowie.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali wielki wkład Pani Dyrektor w rozwój szkoły, dziękowali za wieloletnią współpracę, za zaangażowanie w codzienne życie szkoły i sumienną realizację obowiązków służbowych.
Specjalne podziękowania na ręce Pani Dyrektor złożył Przewodniczący Rady Rodziców-Pan Łukasz Budziński. Również prezesi klubów sportowych: Rona 03Ełk, Green Volley, UKS Maratończyk w ciepłych słowach dziękowali Pani Dyrektor Ewie Litman za wparcie rozwoju sportu w naszej szkole. Przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządów uczniowskich przekazali podziękowania za to, że Pani Dyrektor potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją kształcenia i wychowania uczniów.
Podczas uroczystości wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych- Pani Dorota Karpińska z rąk Prezydenta Miasta Ełku-Pana Tomasza Andrukiewicza odebrała akt powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem Pani Beaty Staniszewskiej, Pani Katarzyny Klimach i Pani Heleny Borowej podkreślił wyjątkowość i doniosłość uroczystości.
Życzymy Pani Dyrektor Ewie Litman, aby wszystko splatało się w piękne wspomnienia. Życzymy również, aby plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym. 

Prowadzenie: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska
Zdjęcia: Kamila Kęsicka
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

56 files, last one added on Jun 11, 2017

Festyn rodzinny "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie"


festyn_rodzinny_051.jpg

Wszystkim organizatorom, sponsorom w tym Urzędowi Miasta w Ełku, oraz uczestnikom Festynu Rodzinnego "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". Serdecznie dziękujemy!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

53 files, last one added on Jun 09, 2017

Sesja Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku


s_ddziecka_002.jpg

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wzięli 1 czerwca 2017 roku udział w uroczystej Sesji Dziecięco - Młodzieżowej Rady Miasta Ełku, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Już w piątek 26.05.2017 roku cztery osoby: Pola Kopiczko (klasa 5c), Eryk Kozicki (klasa 6b), Zuzanna Korenkiewicz i Maksymilian Smoliński (oboje z klasy 2N) jako przedstawiciele szkoły uczestniczyły w warsztatach przygotowujących do sesji. W ich trakcie uczniowie mieli możliwość poznania innych radnych, omówienia podstawowych problemów społeczności szkolnych i przedyskutowania propozycji rozwiązań.
W czasie sesji przedstawiciele ełckich szkół podstawowych i gimnazjów podjęli uchwały między innymi dotyczące darmowych przejazdów autobusami MZK dla dzieci i młodzieży czy uruchomienia na terenie Ełku samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Problemy społeczności szkolnych i całego miasta zostały przedstawione Prezydentowi Miasta, Przewodniczącemu Rady Miasta i naczelnikom różnych wydziałów Urzędu Miasta, którzy odpowiadali na pytania młodzieży i obiecali zająć się prezentowanymi sprawami. Uroczysta sesja zakończyła się wręczeniem każdemu uczestnikowi certyfikatu radnego i drobnego upominku.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły w czasie Dziecięco – Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Ełku i życzymy dalszych sukcesów.

Teresa G. Gorajewska

19 files, last one added on Jun 02, 2017

Mistrzostwa Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego


me_007.jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.
24 maja 2017r. na Stadionie Miejskim odbyło się podsumowanie rywalizacji szkół gimnazjalnych, a 25 maja 2017 r. szkół podstawowych. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła III miejsce i otrzymała czek na sumę 2700 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, natomiast Gimnazjum Sportowe IV miejsce i otrzymało czek na sumę 1900 zł.
Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki.-Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Podziękowania za sportowe serce i oddanie w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również nauczycielom wychowania fizycznego.

Katarzyna Cholewińska

10 files, last one added on May 29, 2017

Wycieczka do Olsztyna


olsztyn_031.jpg

19 maja uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Pauliny Rynkowskiej oraz uczniowie klasy 5a i 5b pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Rutkowskiej oraz innych nauczycielek matematyki – Joanny Kupidłowskiej, Katarzyny Frankiewicz i Agnieszki Łabanowskiej wzięli udział  w jednodniowym wyjeździe do Olsztyna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym na pokazie filmowym „Jasna i ciemna materia”. 
Kolejnym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość aktywnego udziału w wystawie "Matematyczny Pociąg". Była to okazją do samodzielnego zapoznania się z pewnymi matematycznymi osobliwościami, twierdzeniami, prawidłowościami, ale przede wszystkim sposobność do wspaniałej zabawy.
Po intelektualnym wysiłku i smacznym obiedzie wycieczkowicze z przyjemnością przespacerowali się po Olsztyńskiej Starówce. Wszyscy jednak oczekiwali na ostatni punkt programu - wizytę w Parku Trampolin. W Parku Trampolin dzieci przywitali młodzi, pełni energii instruktorzy, którzy przez godzinę opiekowali się gośćmi korzystającymi z trampolin. Niektórzy skakali niczym gazele, inni wykonywali akrobacje, a jeszcze inni próbowali zagrać w kosza czy zbijaka. Czas upłynął wszystkim niewiarygodnie szybko i trzeba było pożegnać się.

31 files, last one added on May 24, 2017

Dzień Mamy i Taty


mit_041.JPG

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod takim hasłem rozpoczęły się tegoroczne Ełckie Dni Rodziny. Dnia 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wielkie poruszenie, ponieważ odbyła się tam uroczystość właśnie z okazji Dni Rodziny. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci z klas I-III, które tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Wszystko dla swoich rodziców.   Na zakończenie każda obecna mama i tata otrzymali od swojej pociechy własnoręcznie przygotowane upominki, kwiatki i laurki. Uroczystość była bardzo udana, wszyscy byli bardzo wzruszeni. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia w czasie uroczystości nie brakowało. Spotkanie to podkreśliło wielką rolę rodziny w życiu dziecka. Dało się zauważyć, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. 

Jolanta Gutowska

42 files, last one added on May 24, 2017

Otwarte zajęcia logopedyczne z elementami kinezjologii edukacyjnej


zl_032.jpg

12 maja 2017r.uczniowie klasy 3 „b” uczestniczyli w otwartych zajęciach logopedycznych z elementami kinezjologii edukacyjnej, prowadzonych przez metodyka MODN w Ełku -panią Marię Łepkowską. Celem lekcji były ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe poprawiające dykcję i wyrazistość mowy wzbogacone gimnastyką mózgu. Uczniowie bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych zabawach i ćwiczeniach, podczas których zdobyli nowe umiejętności i ciekawe doświadczenia. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawej, atrakcyjnej formie i sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Zakończyły się wręczeniem dzieciom niespodzianek oraz dyplomów. Serdecznie dziękujemy pani Marii Łepkowskiej za kolejne już zajęcia i życzymy wielu sukcesów w pracy.

Beata Staniszewska

33 files, last one added on May 19, 2017

Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Zespole Szkół Sportowych w Ełku


wmn_157.jpeg

W dniach 08-14.05.2017 r. w Zespole Szkół Sportowych odbyła się polsko- niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy naszą szkołą i Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch w Niemczech, realizowana w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno Oświatowym „Green Tour”. Projekt "Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy" realizowali uczniowie klas 2S i 2N Gimnazjum Sportowego. Wraz ze swoimi rodzinami gościli u siebie młodzież z Niemiec, z którą przez cały tydzień uczestniczyli w rożnych zajęciach i przedsięwzięciach mających na celu:

-wymianę doświadczeń kulturowych,
-doskonalenie znajomości języków obcych,
-przeciwdziałanie uprzedzeniom i ksenofobii,
-naukę tolerancji,
-otwieranie na innych,
-poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego,
-poznawanie nowych zakątków naszego miasta i okolic.

Wielomiesięczny trud włożony w przygotowanie wymiany przyniósł wymierne efekty. Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Realizację celów umożliwił bardzo bogaty i intensywny program, który nie pozwolił młodzieży na nudę, a uczestnikom wymiany z Niemiec pokazał nasz kraj w bardzo dobrym świetle. Podczas realizacji programu uczniowie Zespołu Szkół Sportowych doskonalili znajomość języków obcych i mieli możliwość rozwoju na wielu różnych płaszczyznach.
W poniedziałek młodzież z Niemiec przyleciała z Niemiec, popołudnie spędziła na zwiedzaniu Warszawy. We wtorek uczniowie z Hans-Furler Gymnasium zwiedzali również Warszawę, a po południu przybyli do Ełku. Realizację projektu w Ełku rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Sportowych, gdzie przywitała wszystkich uczestników bardzo serdecznie pani dyrektor Ewa Litman, następnie nasi uczniowie udali się wraz ze swoimi partnerami na zajęcia lekcyjne, ponieważ jednym z założeń wymiany było poznanie życia szkolnego w obu krajach. Po zajęciach udaliśmy się do Mikołajek, gdzie odbył się rejs statkiem po największym z naszych jezior Śniardwach. Po rejsie udaliśmy się do Ąqua Parku w hotelu Gołębiewskim. Wieczór uczniowie spędzili z rodzinami. W czwartek wcześnie rano wyruszyliśmy do Gierłoży do Wolfschanze, gdzie czekali na nas przewodnicy, którzy przekazali nam „kawałek” historii związanej z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie oprócz podziwiania pięknej barokowej bazyliki, mieliśmy możliwość wysłuchania wspaniałego koncertu organowego. Przed obiadem zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Reszlu, po czym zjedliśmy przepyszny obiad w karczmie serwującej kuchnię polską w Starławkach Wielkich. Po przybyciu do Ełku wyruszyliśmy na rajd rowerowy, pokazując naszym gościom Ełk i jego okolice. W piątek wyruszyliśmy na wycieczkę do Olsztyna. Tam młodzież miała chwilę szaleństwa w Jump –Parku, potem upragniony przez dziewczęta czas wolny w galerii zakupów i wspólny obiad. Potem krótki spacer po Starówce w Olsztynie i wyczekiwany koncert symfoniczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sobotnie przedpołudnie uczniowie spędzili z rodzinami, pracując nad projektem. Następnie testowaliśmy swoją sprawność fizyczną w parku linowym, jednym z miejsc w naszym mieście, gdzie można spędzać aktywnie czas wolny. Po południu podziwialiśmy piękne krajobrazy naszych okolic podczas spływu kajakowego. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas różnych gier i zabaw oraz rozmów można było zauważyć, jak bardzo zintegrowała się młodzież z obu krajów.
Wszystkie stereotypy towarzyszące uczniom i nauczycielem a pośrednio też całej ich społeczności szkolnej na temat naszego kraju zostały przełamane. Młodzież z Niemiec opuściła Ełk ze łzami w oczach z nadzieją na powrót kiedyś do naszego miasta. Pożegnanie podczas spotkania przy ognisku trwało wiele godzin, młodzieży było trudno się rozstać. Uczniowie spędzili ze sobą wiele godzin w różnych sytuacjach, co umocniło ich znajomość, którą zawarli wiele tygodni jeszcze przed rozpoczęciem wymiany. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, które zostały zawarte podczas projektu przetrwają lata i przyczynią się do wzrostu tolerancji wśród naszych uczniów.
W ramach pracy metodą projektu w 8-osobowych grupach powstały 4 polsko-niemieckie przewodniki turystyczne po regionie w wersji elektronicznej.
Zdjęcia i uśmiech na twarzach uczestników wymiany pokazują, jaka atmosfera panowała podczas projektu.
W ramach rewizyty nasza młodzież wyjeżdża do Niemiec i Francji 25 maja i wraca dopiero 01 czerwca 2017 roku.
Pierwsza część projektu „Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy” była możliwa dzięki wsparciu finansowemu przez prezydenta miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza oraz dotacji z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Organizator: Ewa Gorlewska
Opiekun: Iwona Kacprzyk

157 files, last one added on May 15, 2017

Wycieczka do Londynu


ad_londyn_022.jpg

W dniach 24 – 29.04.2017r, w naszej szkole odbyła się zagraniczna wycieczka organizowana przez panią Annę Dytkowską. Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów (pani Katarzyny Klimach i pani Kamili Kęsickiej) spędzili tydzień na Wyspach Brytyjskich w Londynie. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem dnia 24 kwietnia. Cały dzień spędziliśmy w autokarze przejeżdżając prawie całą Polskę, w nocy „przecięliśmy” Niemcy od wschodniej granicy do północno-zachodniej, aby następnego dnia o 4:30 rano dotrzeć do francuskiego portu Calais. Stąd wyruszał nasz prom do Anglii. Dla wielu osób był to pierwszy rejs, pomimo to nikt nie cierpiał z powodu choroby morskiej. Po półtoragodzinnym rejsie przywitał nas piękny widok. Były to znane z podręczników do języka angielskiego White Cliffs of Dover, czyli angielskie wybrzeże w białym kolorze. Zmęczeni podróżą, lekko niewyspani, ale za to przygotowani na czekające nas atrakcje, wyruszyliśmy w kierunku Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy. Później czekał nas przejazd słynną kolejką bezzałogową DLR oraz zwiedzanie Muzeum of London Docklands, po krótkim spacerze po biznesowej dzielnicy Canary Wharf wyruszyliśmy na rejs po Tamizie. Kolejną atrakcją tego dnia była przejażdżkę London Eye. Dla kilku osób były to niestety chwile grozy, gdyż zapomnieli, że cierpią z powodu lęku wysokości. Później skierowaliśmy się w stronę Placu Trafalgar Square gdzie mogliśmy obejrzeć oryginalne obrazy w Galerii Narodowej.
Po skończonym zwiedzaniu udaliśmy się do południowo-wschodniej dzielnicy Londynu, gdzie był nasz hostel viaLewisham, w którym to mieszkaliśmy przez następne dni. Brytyjczycy, których spotykaliśmy byli mili i bardzo otwarci. Większość z nich to obywatele Korony Brytyjskiej pochodzący z różnych stron świata. Każdego wieczoru po powrocie ze zwiedzania razem spędzaliśmy czas na rozmowach i uzupełnianiu ćwiczeń oraz wspólnie siadaliśmy do kolacji.
Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Westminsterze. Zobaczyliśmy słynne opactwo Westminster Abbey oraz Houses of Parliament. Ku zdziwieniu wielu z nas okazało się, że Big Ben to jedna z wież Parlamentu. Następnie udaliśmy się pod pałac Buckingham, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty, a nawet przekonać się jak świetnymi muzykami są członkowie królewskiej orkiestry. Spod Pałacu Buckingham udaliśmy się do trzech sławnych muzeów Londynu. Były to: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki oraz Science Museum. Obejrzenie takiej ilości eksponatów było nie lada wyzwaniem. Na szczęście każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Następnym punktem programu był Harrods ale, ku naszej rozpaczy, tylko koło niego przejeżdżaliśmy. Może kiedyś stać nas będzie by robić w nim zakupy!! Nasz trzeci dzień zakończyliśmy spacerem w ogrodach Kensington.
Czwartego dnia dzień odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Wśród podobizn znajdowali się między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, William Shakespeare, the Beatles, znani sportowcy oraz prezydenci. Nasi uczniowie mieli możliwość zasiąść w jury słynnego programy "The Voice of Britain". Wszyscy byli bardzo podekscytowani możliwością zrobienia zdjęć ze swoimi idolami, mimo iż byli oni tylko z wosku. I tak pani Kamila została przyłapana na tańcu z Michalem Jacksonem, pani Kasia z Piccassem, a pani Ania sprawdziła, czy Shrek ma pełny brzuszek. No i wreszcie na koniec zwiedzania mieliśmy okazję zrobić zakupy w wielkim sklepie z na Oxford Street, czyli w upragnionym Primarku. Dzień zakończyliśmy spacerem po Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square a zwiedzanie uwieńczyliśmy zakupami w M&M's World. Po długim i męczącym dniu zwiedzania wróciliśmy się do ‘naszych’ hostelu.
Piątego dnia udaliśmy się do Muzeum Brytyjskiego, monumentalnej i nieco przytłaczającej swoim bogactwem budowli, gdzie znajdują się bezcenne zabytki ze starożytnej Grecji, Egiptu, Chin oraz całej Azji południowo-wschodniej, Afryki i obu Ameryk, nie wspominając o Europie. Spędziliśmy tam około 2 godzin. W tym dniu przeszliśmy obok The Shakespeare's Globe, zwiedziliśmy galerię Tate Modern, spacerkiem przeszliśmy wzdłuż północnego brzegu Tamizy obok The Monument oraz zobaczyliśmy Millenium Brigde. Wiele osób było zaskoczonych, gdy w tym ostatnim rozpoznali most „występujący” w Harrym Potterze. Tego dnia czekała na nas niespodzianka. Okazała się nią wizyta w Tower of London jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie, w którym przetrzymywano najważniejszych jeńców. Mogliśmy tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata – 530-karatowa „Pierwsza Gwiazda Afryki”. W pobliżu tej średniowiecznej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Zanim opuściliśmy Londyn, mieliśmy okazję skosztować słynnej potrawy "Fish and Chips".
Pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w podróż powrotną, najpierw na prom w Dover, a potem do Ełku.
Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną.

Autor: Anna Dytkowska

22 files, last one added on May 08, 2017

Zakończenie roku szkolnego klas 3-ich Liceum Ogólnokształcącego


krk3_027.jpg

„Nic dwa razy się nie zdarza …”

Pożegnanie absolwentów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego

28 kwietnia 2017 roku kolejny rocznik absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Sportowych otrzymał świadectwa ukończenia szkoły. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli pewien etap swojego życia.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości pani dyrektor Ewa Litman wraz z przewodniczącym Rady Rodziców panem Łukaszem Budzińskim wręczyli nagrodę najlepszej absolwentce klas trzecich – Paulinie Wiszniewskiej, która uzyskała świadectwo z wyróżnieniem. Następnie wychowawcy klas wraz a panią dyrektor Dorotą Karpińską i panią dyrektor Joanną Kupidłowską przekazali nagrody i wyróżnienia uczniom wykazującym się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w nauce, jak i działalności na rzecz szkoły i innych. Nie zabrakło również wyróżnień za osiągnięcia sportowe w różnych dyscyplinach. Po rozdaniu nagród nastąpił uroczysty moment przekazania pocztu flagowego uczniom drugiej klasy i ślubowanie absolwentów. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas trzecich przygotowali niespodziankę – wzruszające podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły, natomiast ich młodsi koledzy pożegnali ich symbolicznymi długopisami, które mają przynieść szczęście na maturze. Całość uświetniła krótka część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Marzeny Tyborskiej, pani Małgorzaty Kosieradzkiej i pana Wojciecha Tyborskiego.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Wszystkim życzymy powodzenia na maturze i dobrych wyborów życiowych.

prowadzenie uroczystości – pani Katarzyna Cholewińska
dekoracje – pani Iwona Jastrzębska, pani Edyta Ostrowska
nagłośnienie – pan Tomasz Kowalko
część artystyczna – pani Marzena Tyborska, pani Małgorzata Kosieradzka, pan Wojciech Tyborski
wychowawcy klas – pani Teresa G. Gorajewska, pan Zygmunt Sikorski

25 files, last one added on May 05, 2017

Wiosna zawitała w naszej szkole!


do_051.jpg

22 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Ciepła atmosfera sprzyjała zwiedzającym, których przywitały zespoły taneczne „ Arabeski” pod kierunkiem p. K. Klimach i „Tańczące Nutki” pod kierunkiem p.H. Borowej. Uczniowie klasy II N gimnazjum sportowego J. Rusak i F.Ryszkiewicz pokazali, że są równie dobrymi gimnastykami jak piłkarzami. Akrobacje i skoki w ich wykonaniu zapierały oddech widzom. Uczniowie naszej szkoły jak i odwiedzający mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach: plastycznych (decoupage, tworzenie figurek z masy solnej), wykonywanie kolczyków, grach edukacyjnych z matematyki i języków obcych, szybkim kurskie pierwszej pomocy, informatycznych z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Wielu uczniów wraz z rodzicami wzięło udział w profesjonalnym treningu piłki siatkowej oraz rozegrali mecze. Emocji nie brakowało a wspólna zabawa zintegrowała środowisko siatkarskie.
Szkoła prezentowała się w tym dniu wyjątkowo pięknie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oprowadzali gości i opowiadali im o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018. Oprawa muzyczna i prezentacje multimedialne zapewnione zostały przez p. Z. Sikorskiego i p. T. Kowalko. Mam nadzieję, że pomoże to podjąć, niełatwą przecież, decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.
Zapraszamy!!!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach, Grażyna Sacharzewska, Jolanta Rynkowska, Jerzy Sowulewski

52 files, last one added on Apr 26, 2017

„GHOST”-MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI


uwd_037.jpg

Wycieczka do Trójmiasta, która odbyła się 21.04.2017 roku w ramach edukacji teatralnej pozwoliła nam podziwiać znakomity spektakl muzyczny „Gohst” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę wzruszyła nas w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical „Gohst”, który został opracowany na podstawie filmu „Uwierz w ducha” jest widowiskiem muzycznym i tanecznym z imponującymi efektami iluzjonistycznymi. Przedstawiona historia wielkiej miłości Sama i Molly porusza do łez. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. "Gohst" w wielkim stylu zaprasza wszystkich widzów w magiczną teatralną podróż.
Swoją osobliwością zainteresowało nas bardzo Stare Miasto jako najstarsza i zabytkowa część Gdańska. Podziwialiśmy uroki tego historycznego miejsca: Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw-największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, pięknie zdobione kamiennice. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce zaciekawiło wszystkich uczestników ze względu na bogatą ofertę fascynujących, naukowych wystaw. Strefy tematyczne: Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia, Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonardo Da Vinci, Zdrowie, to miejsca które wyzwalają kreatywność, pobudzają ciekawość świata i głód wiedzy.
Wycieczka była niezwykle interesującą i atrakcyjna formą naszej aktywności społecznej, intelektualnej i emocjonalnej.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekun: Kamila Kęsicka

43 files, last one added on Apr 23, 2017

ORYGINALNE DZIEŁA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU


stuka_021.jpg

„Sztuka to emocje, poczuj je”

Dnia 20 kwietnia 2017 roku w naszej szkole po raz trzeci gościliśmy pana Dariusza Matyjasa, kolekcjonera, marszanda, pasjonata sztuki oraz prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki „Art. Progress”. Trzecia odsłona projektu, podczas której pan Dariusz Matyjas wygłosił prelekcję, a następnie zaprezentował dzieła wybitnych artystów sztuki współczesnej, była unikalną edukacją artystyczną wszystkich uczniów. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace polskich artystów takich jak – Zdzisław Beksiński, Jerzy Baranowski, Dorota Nowosad oraz zagranicznych – Oliver Priebe, Lucio Fontana, Doreen Schmidt czy Andy Warhol. Oglądając oryginalne dzieła sztuki nowoczesnej zrozumieliśmy, że poszerzamy w ten sposób swoje spojrzenie na rzeczywistość. Sztuka ta uczy rozumienia piękna i estetyki w innym wymiarze artystycznym i jest znacząca w dziedzinie artyzmu XXI wieku.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z tzw. wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.
Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach

22 files, last one added on Apr 23, 2017

Uczniowie klasy 2b i 2c z wizytą w Muzeum Mleka w Grajewie


km_007.jpg

,,Jeśli myślisz , że widziałeś już wiele i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to zapraszamy w podróż z kropelką mleka w tle”.
I w taką oto podróż 21.04.2017 uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie. Na uczniów czekało wiele atrakcji, całość ekspozycji podzielona jest na konkretne strefy, które opowiadają o mleku i tradycji jego przetwarzania.
Uczniowie najpierw zwiedzili łąkę, na niej kolorowe zwierzęta. Następny etap to historia i kultura, powrót do przeszłości( strefa przeniosła nas do obory, gdzie każdy mógł wydoić krowę, zapoznać się z narzędziami do produkcji mleka).
Uczniowie zwiedzili Bar mleczny, laboratorium, gdzie uzyskali odpowiedź na pytania: Skąd się biorą dziury w serze? Dlaczego mleko jest białe ?
Zajęcia zakończyliśmy warsztatami plastycznymi, gdzie każdy kolorował za pomocą kolorowej soli ,,Krówkę Matyldę”.
Uśmiechnięci i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

Opiekunowie: Katarzyna Pietruszewska, Anna Kuczyńska, Iwona Grygo.

7 files, last one added on Apr 23, 2017

Tola Jastrzębska i Gaja Jastrzębska ponownie na podium


tola_gaja_007.jpeg

3 kwietnia 2017 r. odbył się coroczny konkurs „Przez różową szybkę”, którego organizatorami tradycyjnie już byli: Ełckie Centrum Kultury oraz Szkoła Artystyczna w Ełku. Wzięło w nim udział 84 uczestników. Nasze utalentowane uczennice- Tola Jastrzębska z klasy III „b” i Gaja Jastrzębska z klasy IV „a” kolejny raz znalazły się w gronie laureatów. Tola zajęła II miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Gaja – I miejsce w kategorii klas IV- VI. Obie dziewczynki recytowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, Tola wiersz pt. „ Leśne głupki i protoplasta”, Gaja- „Leśne głupki i doktor”. Niewątpliwie obie mają talent aktorski. Jesteśmy z nich bardzo dumni. 8 kwietnia można je było ponownie zobaczyć i posłuchać na koncercie laureatów. Jak przyznał przewodniczący jury - Piotr Witaszczyk poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej gratulujemy dziewczynkom miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska

7 files, last one added on Apr 12, 2017

Zdrowie - sprawność - uroda z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej


piknik_awf_015.JPG

5 kwietnia w Zespole szkól Sportowych w Ełku 5 kwietnia odbył się piknik pod hasłem "Zdrowie - sprawność - uroda" z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Program obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, zabiegi kosmetyczne, pokazy studentów wychowania fizycznego w służbach mundurowych, porady dotyczące diety i suplementacji, pokazy taneczne, pokazy sztuk walki, pokazy gimnastyczne, konsultacje z trenerem personalnym, a także konkursy z nagrodami.
Uczniowie i nauczyciele najpierw mogli zobaczyć przygotowane pokazy, a następnie sami spróbować swoich sił m.in. w zajęciach fitness czy porozmawiać z przyszłymi trenerami personalnymi. Był również czas na zabiegi kosmetyczne, masaż klasyczny i próby sprawności.
Podczas spotkania została zaprezentowana także oferta edukacyjna AWF w Białej Podlaskiej. Tego typu działania są przydatne w promocji aktywnego stylu życia, przysłużą się również młodzieży przejawiającej zainteresowania sportem, wychowaniem fizycznym, rekreacją, turystyką, rehabilitacją, promocją zdrowia oraz pielęgnacją ciała i być może w przyszłości ułatwią im dokonanie trafnego wyboru studiów. To było spotkanie, które dostarczyło nam nie tylko wiedzy, ale również niezapomnianych wrażeń
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól Sportowych oraz Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkól nr 5, Zespołu Szkół nr 6.

Organizatorzy spotkania: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski, Tomasz Kowalko

18 files, last one added on Apr 06, 2017

ABC pierwszej pomocy


abc_pomocy_003.jpg

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skoncentrować się na praktycznych umiejętnościach. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letniej Zosi, która wezwała pogotowie, gdy jej mama straciła przytomność, albo 12-letnim Mateuszu, który powiadomił straż pożarną, gdy rodzice i siostra podtruli się tlenkiem węgla. To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. To pokazuje również, że uczestnictwo dzieci w szkoleniach z pierwszej pomocy jest koniecznością.
Rozumieją to nasi uczniowie z klasy 2L Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują program „Ratownictwo z elementami rehabilitacji” i z pełnym zaangażowaniem prowadzą zajęcia w klasach I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Najważniejsze jest, aby umiały wezwać pomoc. Dlatego muszą pamiętać, jaki jest numer pogotowi i jak przekazać komunikat. Dzieci uczą się jak udzielić pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałej postawy.

Katarzyna Cholewińska

6 files, last one added on Apr 06, 2017

Tydzień Matematyki


tm_026.jpg

W dniach 13 – 17 marca obchodziliśmy w szkole TYDZIEŃ MATEMATYKI.
W poniedziałek 13 marca królowała u nas gra SUDOKU. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 i 5 mogli spróbować swoich sił w tej ciekawej i bardzo popularnej na całym świecie grze logicznej. Uczniowie, którzy do tej pory nie zetknęli się z SUDOKU, zapoznali się z zasadami gry i rozegrali pierwsze diagramy.
We wtorek 14 marca obchodziliśmy Święto liczby π. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas drugich Gimnazjum Sportowego spotkali się w Sali 207 by świętować „urodziny” liczby π. W ramach realizacji projektu uczennice klasy 2S przygotowały ciekawą prezentację o historii i zastosowaniach Ludolfiny, a nauczyciele matematyki zaprezentowali film na ten temat. Na koniec obie klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym przygotowanym i poprowadzonym przez uczniów klasy 2N. Wszyscy zgodnie twierdzimy, że liczba π to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości.
W środę również królowała matematyka! Na lekcji można było otrzymać bardzo dobrą lub celującą ocenę. Wystarczyło wziąć aktywny udział w quizie na portalu www.DzienMatematyki.pl . Quiz cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Rywalizacja była bardzo zażarta.
W czwartek 16 marca już kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny. W tym roku padł rekord ilości uczestników – po raz pierwszy w konkursie w naszej szkole wzięło udział aż 92 osoby!!! Teraz już tylko czekamy na wyniki… - do maja!
W piątek uczniowie klas 6 SP i 1 Gimnazjum rywalizowali ze sobą za pośrednictwem portalu www.quizizz.com . Dodatkową trudnością było to, że zadania podane były w języku angielskim! Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie „Math in English” za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego. Naszym uczniom najbardziej podobały się animowane komentarze autorów portalu do rozwiązywanych zadań. Było dużo śmiechu, wytężonego myślenia i zdrowej rywalizacji!!!
Wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszych zabawach oraz tych, którzy odczuwają niedosyt atrakcji matematycznych, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach na korytarzach szkoły w dniu 7 kwietnia!!!

Organizatorzy:
Anna Rutkowska Joanna Kupidłowska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Frankiewicz

26 files, last one added on Apr 03, 2017

Dzień Talentów w klasach 1 - 3


dt_044.JPG

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole w tym dniu obchodzono Dzień Talentów. Oj działo się działo!!! Uczniowie klas 0-III prezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, instrumentalne i recytatorskie. Z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich utworów przygotowanych przez koleżanki i kolegów. Dużym powodzeniem cieszyły się występy ludowego zespołu tanecznego. Występom towarzyszyły wspaniałe humory. Rozstrzygnięto również konkurs matematyczny klas II i III „Mistrz Matematyki” zorganizowany przez p. Grażynę Syrwid-Paszkowską oraz p. Grażynę Sacharzewską. Najlepsi matematycy z kl. II i III otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszyscy występujący za wspaniałe występy otrzymali gromkie brawa. Bardzo miło było posłuchać i popatrzeć na młodych artystów. Odwiedzili nas również goście. Przedszkolaki ze ,, Słoneczka” zwiedzali naszą szkołę, brali udział we wspólnych tańcach oraz zajęciach plastycznych. Dzięki przyjaznej atmosferze wszyscy świetnie się bawili.

Jolanta Gutowska

Zdjęcia G. Sacharzewska

44 files, last one added on Mar 28, 2017

Wiosenne świętowanie w Zespole Szkół Sportowych w Ełku


wiosna_043.jpg

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. 21 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  z tej okazji, pod hasłem „Powitanie Wiosny - Odkrywamy Talenty’’. Było to powitanie wyjątkowe - barwne, wesołe i urozmaicone. Wszystkich na ludową nutę powitał zespół Arabeski pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Zaproszeni goście przybyli w progi naszej szkoły z dużą porcją muzyki i tańca. Wszyscy zaprezentowali swoje zdolności, umiejętności i talenty. A byli wśród nich tacy, którzy sławią nasze miasto w kraju i za granicą. W pięknych, ludowych strojach zaprezentował się Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk pod kierunkiem Pana Piotra Witaszczyk i Pani Magdy Witaszczyk. Wielki aplauz publiczności zdobył występ karateków z Ełckiego Klubu Karate Kyokushin na czele z Oskarem Sosnowskim uczniem klasy IL naszego liceum, który jest wicemistrzem Europy Kadetów Karate. Stylowo i tanecznie było również podczas występu uczestników New Style Dance Studio Dominika Nowakowska Ełk. Trening funkcjonalny V.I.P.- GYM z udziałem swoich podopiecznych poprowadził Pan Dominik Golak. Urozmaiceniem wiosennej uroczystości w naszej szkole był również występ grupy taneczno-wokalnej pod okiem Pani Kamili Kęsickiej oraz aerobic pod kierunkiem Pani Pauliny Rynkowskiej. Natomiast wszystkich uczestników do wspólnego tańca zachęcił ekspresyjny pokaz tańca cygańskiego w wykonaniu zespołu Arabeski. Bogatą ofertę odkrywania talentów w naszej szkole zakończyliśmy na sportowo, rozgrywkami piłki siatkowej. Na parkiecie sali gimnastycznej spotkały się zespoły Gimnazjum Sportowego w Ełku i Gimnazjum nr4 w Ełku. Wiosenne odkrywanie talentów było doskonałą formą integracji społeczności szkolnej i pozaszkolnej.
W imieniu dyrekcji szkoły zaproszonym gościom i wszystkim uczestnikom za przygotowanie tak urozmaiconego i bogatego programu artystycznego pięknie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Organizacja: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska Jolanta Rynkowska, Samorządy Uczniowskie, uczniowie klasy IL

Nagłośnienie: Tomasz Kowalko

Prowadzenie: Zuzanna Kunda, Karolina Budzińska, Maksymilian Smoliński, Katarzyna Klimach

45 files, last one added on Mar 26, 2017

Ełk zimą


ez_005.jpg

zieci z klas 0-III wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Ełk zimą”.
Dla naszych najmłodszych uczniów Ełk okazał się bardzo dobrze znany. Wykonały one piękne prace prezentujące najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta.
Szymon Szumiło z kl. „0” zajął I miejsce, a Iwo Złotowski z kl. 1a II miejsce. Chłopcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom!

Małgorzata Zdankowska, Jolanta Gutowska

3 files, last one added on Mar 21, 2017

Dzień Ziemi


dz_004.jpg

Dzieci z kl. „0” 16 marca 2017r. udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia związane z Dniem Ziemi połączone z nauką języka angielskiego. Mimo, że do obchodów Dnia Ziemi pozostało jeszcze trochę czasu, to najmłodsi już teraz przygotowują się do niego. Przede wszystkim jednak dzieci po zajęciach uznały, że o Ziemię należy dbać codziennie a nie tylko od święta i postanowiły solidniej segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd oraz pilnować w tym dorosłych!

Małgorzata Zdankowska

4 files, last one added on Mar 21, 2017

Sobotni trening 4a razem z rodzicami


st_012.jpg

W sobotni poranek 11.03 na naszej sali gimnastycznej odbył się niezwykły trening klasy 4a. Nasi mali siatkarze przyprowadzili ze sobą swoich rodziców, rodzeństwo, ciocie, wujków, którzy wspólnie z nimi trenowali tego dnia. W bardzo miłej atmosferze pełnej śmiechu i radości czas płynął nam za szybko. Początkowo dzieci grały w parach turniejowych przeciwko swoim rodzicom, lecz później rywalizowali już jako zespół rodzic - dziecko. Po treningu wszyscy zgodnie przyznali, że była to świetna zabawa. Dziękujemy za tak liczne przybycie rodzicom i zapewniamy, że jeszcze nie raz spotkamy się by razem potrenować.

12 files, last one added on Mar 17, 2017

Spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich


prus_104.JPG

„Jednego możesz być pewien. Nie będzie sielanki. By dotrzeć do celu ,musisz wykazywać się ogromem doświadczenia. A to zdobywasz, żyjąc z dnia na dzień. Ucząc się, bawiąc, pracując. Odpoczywając, śniąc i zdobywając.” / Marcin Prus /
24 lutego 2017r. w Zespole Szkół Sportowych odbyło się spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Panem Marcinem Prusem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej sportowej nr 6, Gimnazjum Sportowego, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz trenerzy, wychowawcy i nauczyciele. Uczestnicy mieli świetną okazję, aby krok po kroku, godzina po godzinie szukać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących marzeń, celu, ambicji, chęci, talentu, szacunku, pokory, skromności. Wsłuchani w słowa byłego reprezentanta Polski, którego pasją jest życie, dotarliśmy do bezwarunkowego przekonania, iż warto mieć charyzmę, wiarę w sukces i swoje marzenia. O tych ostatnich Marcin Prus - autor książki ”Mistrzem być!” - pisze tak:
„Właśnie po to są, by je spełniać. I wciąż wymyślać kolejne…”. „Najcudowniej realizuje się marzenia, gdy współtworzą je bliscy nam ludzie. Gdy mamy z kim się cieszyć i dla kogo móc je spełniać. Moim zdaniem realizacja czyichś marzeń jest tak samo ważna, jak swoich…”
Spotkanie z Marcinem Prusem to była wspaniała lekcja , która pozwoliła naszym uczniom uwierzyć w to, że każdy może osiągnąć sukces. Od pracy i silnej woli zależy efekt naszych sportowych zmagań. Dziękujemy!
W bibliotece wkrótce dostępne będą książki Marcina Prusa ”Mistrzem być!” i „Wszystkie barwy siatkówki” . Jeżeli chcecie wiedzieć więcej koniecznie je wypożyczcie!
Przygotowanie spotkania: Katarzyna Cholewińska, Paulina Rynkowska, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski, Grzegorz Orzeł, Dariusz Maciorowski.
Przygotowanie podziękowań: Iwona Jastrzębska, Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska

Zdjęcia: Iwona Kacprzyk

Nagłośnienie : Tomasz Kowalko

107 files, last one added on Mar 01, 2017

80 albums on 3 page(s) 1

Random files - rok szkolny 2016/2017
podziekowanie2_155.jpg
66 views
las_013.jpg
38 views
podziekowanie2_015.jpg
44 views
otk_039.jpg
42 views
fz_010.JPG
132 views
podziekowanie_019.jpg
111 views
gize_079.jpg
95 views
prus_051.JPG
48 views

Last additions - rok szkolny 2016/2017
plakaty_015.jpg
301 viewsJul 03, 2017
plakaty_014.jpg
264 viewsJul 03, 2017
plakaty_017.jpg
308 viewsJul 03, 2017
plakaty_013.jpg
283 viewsJul 03, 2017
plakaty_016.jpg
272 viewsJul 03, 2017
plakaty_010.jpg
223 viewsJul 03, 2017
plakaty_011.jpg
217 viewsJul 03, 2017
plakaty_012.jpg
256 viewsJul 03, 2017

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator