Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > rok szkolny 2015/2016 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > rok szkolny 2015/2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 1-2 LO


IMG_0967.jpg

67 files, last one added on Jul 02, 2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 4-5 i 0-2


IMG_0900.jpg

183 files, last one added on Jun 24, 2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016 klas 6-tych i 3-cich


IMG_0708.jpg

205 files, last one added on Jun 24, 2016

Bezpieczne wakacje-spotkanie z policjantem, urzędnikiem pocztowym


IMAG1273.jpg

Dnia 17 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyło się spotkanie
z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Celem wizyty było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym: w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie. Zwrócono uwagę na zagrożenia płynące z korzystania niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Przypomniano uczniom o tym jak zachować się w sytuacji trudnych, o powiadomieniu odpowiednich służb. Pan policjant przestrzegał także przed zawieraniem znajomości z osobami spoza rodziny. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze.
Ponadto uczniowie kl.1a wyszli poza teren szkoły, aby rozpoznać znaki drogowe i bezpiecznie poruszać na przejściach dla pieszych. Następnie udali się na Pocztę Główną przy ul. F.Chopina.
Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty, pracą listonosza, poprawne adresowanie kopert. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. Obejrzały logo poczty, różnorodne przekazy pocztowe, poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek, wysłały też własnoręcznie zrobione laurki na dzień taty. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Utrwalono zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie.

Opiekunowie: Magdalena Budzińska, G.Syrwid-Paszkowska

9 files, last one added on Jun 24, 2016

W poszukiwaniu lata -przejażdżka bryczkami


bryczki_009.jpg

Dnia 21 czerwca dzieci z klasy 1a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 udały się na atrakcyjną wycieczkę „Bryczkami” do okolic Ełku i Szelig. Głównym celem było doskonalenie wiedzy na temat przyrody i wypoczynek na świeżym powietrzu. Każdy uczestnik wycieczki starał się przypomnieć wiadomości na temat ochrony przyrody. Wspólne zabawy ruchowe, ognisko z kiełbaskami, plac zabaw przy hotelu „Gryfia”- to dobra okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu podczas lata. Była to wspaniała okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Przejażdżka bryczkami była ciekawa, relaksująca i odprężająca...

Opiekunowie: Magdalena Budzińska, G.Syrwid-Paszkowska

9 files, last one added on Jun 22, 2016

II Turniej Sportowy "Mali Mistrzowie na start" klas I i II SP o Puchar Prezydenta Ełku


DSCN5194.jpg

W dniach14 i15 czerwca 2016 r. na boisku „Orlik” i w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku odbył się II Turniej Sportowy „Mali Mistrzowie Na Start” klas I i II SP o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. W turnieju wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich z ełckich szkół podstawowych, realizujący ogólnopolski program Mały Mistrz. Turniej miał na celu promocję aktywności ruchowej wśród najmłodszych uczniów i rozwijanie pasji sportowych. Stworzył możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania nabytych umiejętności ruchowych w czasie mijającego roku szkolnego. Konkurencje sportowe przeprowadzone były w formie gier i zabaw rzutnych, skocznych, bieżnych, zwinnościowych, orientacyjno-porządkowych. Każda konkurencja przysporzyła uczniom wiele pozytywnych emocji i radości. Wspaniała atmosfera rywalizacji sportowej z zachowaniem zasad fair play była możliwa dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu zawodników przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Nasz turniej uświetnił występ szkolnego zespołu taneczno-gimnastycznego: „Fair Play” pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w bardzo ciekawym układzie tańca sportowego, wzbudzając ogólny aplauz.
Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali medale z tytułem „Mały Mistrz 2016”, a dekoracji zawodników dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Ewa Litman, Główny Specjalista Do Spraw Oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Ełku Pani Barbara Kott oraz Kierownik Filii W-MODN w Olecku Pan Zbigniew Bogdan. Szkoły otrzymały również puchary. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełku, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, a szczególnie uczennicom klas: VIa SP, VIc SP, IIM LO.

Organizatorki: Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Klimach
Obsługa techniczna - Tomasz Kowalko, Grzegorz Orzeł
Obsługa księgowa projektu - Jadwiga Tafelska

50 files, last one added on Jun 19, 2016

Poznajemy Podlasie


wp_015.jpg

W dniu 7 czerwca klasy 1b i 1c SP wybrały się w edukacyjną podróż szlakiem podlaskich okolic. Pierwszym etapem wyprawy było odwiedzenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl muzyczny „Pinokio” według opowiadania Carlo Collodi. Dzieci miały również okazję zwiedzić całą operę i wysłuchać opowiadania pana przewodnika opery na temat jej historii. Kolejnym etapem podróży było zwiedzanie Białostockiego Minizoo, gdzie uczniowie mogli zobaczyć różne gatunki zwierząt m.in.: niedźwiedzie brunatne, żubry, wilki, jelenie europejskie, myszołowy, kuce szetlandzkie, świnki wietnamskie i kozy karłowate. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Tykocinie, gdzie zwiedziliśmy „Flisak Park”. Tam dzieci mogły zobaczyć gigantyczne owady, odwiedzić Muzeum Narwi z mnóstwem zabytków archeologicznych oraz dowiedziały się jak wyglądały dawne urządzenia i statki tykocińskie. Wyprawa zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku i zabawami na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły z podróży pełne nowych wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

15 files, last one added on Jun 13, 2016

Mazury w moich oczach


kf_031.jpg

Dnia 4 czerwca 2016 r. w Szkole Artystycznej w Ełku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i fotograficznego pt: „Mazury w moich oczach”. Patronat nad konkursami objęli: Prezydent Miasta Ełku oraz „Rozmaitości Ełckie” i Radio 5. Były one kierowane do uczniów wszystkich szkół na terenie Ełku i powiatu ełckiego. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań uczniów dziedzictwem przyrodniczym Mazur, pogłębienie znajomości walorów krajobrazowych oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przysłano na nią bardzo dużo zdjęć i prac plastycznych, na których utrwalono piękno krajobrazu naszego regionu. Podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród została przygotowana wystawa prezentująca wybitne dzieła młodych artystów. Zdjęcia opracowane przez nasze uczennice, jury konkursu fotograficznego wysoko oceniło za kompozycję - równowagę kadru, rytm budowany kształtem i kolorem oraz światło i kontrast. Nagrodzeni w tej kategorii to:
Cholewińska Aleksandra klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku (opiekun Beata Staniszewska)
Cholewińska Paulina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Kunda Zuzanna klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Waszkiewicz Agnieszka klasa IVa Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku(opiekun Katarzyna Klimach)
Nagrodzone prace plastyczne naszych uczniów w piękny sposób przedstawiały i promowały wyjątkowy charakter mazurskiego krajobrazu za pomocą bogatych środków wyrazu artystycznego. Nagrodzeni w tej kategorii to:
Zdankowski Adrian klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku (opiekun Beata Staniszewska)
Budzińska Karolina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku (opiekun Katarzyna Klimach)
Praca plastyczna Karoliny Budzińskiej cieszyła się dużą popularnością, jako jedyna praca o charakterze instalacji.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w konkursie plastycznym i fotograficznym. Życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach

31 files, last one added on Jun 07, 2016

1050-lecia Chrztu Polski - ”Tak Polska się zaczęła”


pp_004.jpg

Dnia 1 czerwca 2016r. podczas Uroczystej Gali na Placu Jana Pawła II w Ełku z udziałem
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja i małżonki zostały wręczone nagrody
za konkurs plastyczny z okazji 1050-lecia Chrztu Polski-”Tak Polska się zaczęła-refleksja
dla teraźniejszości i przyszłości. Organizatorzy konkursu - Caritas Diecezji Ełckiej
oraz Urząd Miasta Ełku. Julia Jelska uczennica klasy 1a zajęła IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

G.Syrwid-Paszkowska

5 files, last one added on Jun 06, 2016

Piknik rodzinny „Mamo, tato baw się razem ze mną”


fr_119.jpg

Pogoda i humory dopisywały! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli atrakcji było tak wiele, że do końca wszystkie stoiska były oblężone. Każdy znalazł coś ciekawego, a było w czym wybierać! Dmuchańce, koniki, mini boisko do piłki nożnej, Turbo-kozak, stoiska ze smakołykami, zwierzątka z baloników, bańki mydlane, tatuaże, malowanie twarzy, origami, gry planszowe, grill, warsztaty taneczne i aerobik to wybrane atrakcje naszego Festynu.
A wszystko zaczęło się wspaniałymi występami grup : Fair Play, Arabeski oraz Tańczących Nutek . Rozdane zostały także nagrody dla uczestników konkursów- florystycznego : Bukiet dla Mamy” oraz literackiego „Rodzina tu wszystko się zaczyna”.
Festyn zakończyliśmy XVII już edycją Spartakiady „ Mamo, Tato baw się razem ze mną”. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale oraz słodycze.
Jak co roku nasza wspaniała kuchnia szkolna ugotowała pyszną grochówkę i przygotowała lemoniadę, która bardzo przydała się w ten gorący, czerwcowy dzień.
Organizację Pikniku umożliwiło dofinansowanie zadania przez Urząd Miasta Ełku oraz wielkie zaangażowanie rodziców i nauczycieli. Wszystkim w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy!

Organizator: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska

119 files, last one added on Jun 06, 2016

XXI Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Ełk 2016


DSC_0604.jpg

28 maja odbyły się XXI Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Ełk 2016.
Nasze dwie drużyny Green Volley i Gimnazjum Sportowe brały udział w turnieju piłki siatkowej dziewcząt rocznik 2001 i młodsze. W sali sportowej przy SP nr 2 zespoły rozegrały spotkania w dwóch grupach:
Grupa A- Salos Ełk, Salos Ełk 2, Salos Kutno, Salos Suwałki,
Grupa B - Green Volley, Gimnazjum Sportowe, UKS Jantar Gołdap, UKS Nidka Ruciane Nida.
Ostatecznie po pasjonujących pojedynkach w grupie A, I miejsce zajęła drużyna Salos Ełk, a w grupie B Green Volley i to pomiędzy tymi zespołami odbył się mecz finałowy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Salos Ełk. W nasze ręce powędrował puchar za II miejsce.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a nasze drużyny za swoją postawę na boisku, Puchar FAIR PLAY
Trzecia drużyna "czwórki” dziewcząt w hali sportowej MOSiR zmierzyła się z : Salos 1, Salos 2, UMKS MIKRO FPP Ełk, Orbita Ełk. Po wyrównanych pojedynkach nasze zawodniczki zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Składy zespołów
Green Volley: Olimpia Ardziejewska, Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska, Kinga Kirycka, Beata Łozowska, Natalia Safiejko, Izabela Strzałkowska
Gimnazjum Sportowe: Paulina Iwiska, Zuzanna Korenkiewicz, Ada Krystochowicz Anna Maciorowska, Aleksandra Niedżwiecka, Wiktoria Zarzecka, Dominika Żytyniec

Green Volley „czwórki”: Katarzyna Łoboda, Karolina Niecikowska, Gabriela Lutyńska, Julia Kamińska, Julia Borkwska, Anna Gulan


Trenerzy : Katarzyna Cholewińska, Dariusz Maciorowski

180 files, last one added on Jun 02, 2016

Najpiękniejsze bukiety dla mamy


DSC00125.jpg

W czwartek 25 maja 2016r z okazji Dnia Matki, w naszej szkole, odbył się konkurs florystyczny „Najpiękniejszy bukiet dla mamy”. Organizatorem konkursu były panie Beata Florczyk i Iwona Jastrzębska. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 bukietów wykonanych przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.
Każda kompozycja była realizacją własnej wizji, niebanalna, niecodzienna, nietuzinkowa i zupełnie niepowtarzalna. Kwiatowy czar odurzająca woń wypełniały całą pracownie przyrodnicza.
Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem różnorodności prac, pomysłów aranżacji i zastosowanych kwiatów. Po długich debatach wytypowano te najpiękniejsze, najciekawsze bukiety.
I m-ce – Monika rogucka kl.IVc
II m-ce – Kamil Worończuk kl IVa
III m-ce – Zuzanna Sobolewska klVa
Wyróżnienia: Federowicz Roksana Va, Kopiczko Pola IVc Dąbrowski Franciszek IVb, Dawidowska Anna VI a, Sieńkowski Jakub VI a.
Wszystkie bukiety zostały wręczone mamom w dniu ich święta. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i do zobaczenia za rok w kolejnej edycji.

13 files, last one added on Jun 02, 2016

Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016


prs_014.jpg

24.05.2016 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016. W tym dniu rozegrane zostały pokazowe mecze i mini turnieje w różnych dyscyplinach sportowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 rozegrała mecze z piłki nożnej i piłki siatkowej. Podsumowana została również tegoroczna klasyfikacja punktowa Mistrzostw Miasta Ełku. Nasza szkoła zajęła IV miejsce i otrzymała okolicznościowy puchar oraz czek na kwotę 2300 zł. w dowód uznania za całoroczną rywalizację sportową. Nagrody wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Pan Artur Urbański.
Serdecznie gratulujemy wyników sportowych wszystkim naszym uczniom biorącym udział w międzyszkolnej rywalizacji.

Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orze

14 files, last one added on May 31, 2016

Happening - "Bohaterowie Sienkiewiczowskich Utworów"


DSCN5003.jpg

Decyzją Senatu RP rok 2016 został ustanowiony „Rokiem Henryka Sienkiewicza”. By przypomnieć naszego noblistę i jego twórczość, dnia 24.05.2016r w naszym mieście został zorganizowany uliczny happening. Akcja, która w swoim charakterze łączy teatr z plastyką i muzyką wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców Ełku. Radośnie, ekspresyjnie i z pomysłem barwny korowód postaci-bohaterów sienkiewiczowskich utworów przemaszerował głównymi ulicami naszego miasta. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tworząc „żywą sztukę”. Przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klas IVc, Va i VIc zadbali o atrakcyjne przebrania za postaci z powieści pisarza. Śpiewane utwory z adaptacji filmowych do dzieł autora były nagradzane gromkimi oklaskami. Jedną z atrakcji dla najmłodszych były inscenizacje sienkiewiczowskich bajek. Ta artystyczna forma wypowiedzi podkreśliła istotne wartości w twórczość Henryka Sienkiewicza jakimi są patriotyzm, umiłowanie ojczyzny i pielęgnowanie tradycji narodowych. Z perspektywy lat zauważamy, że są to wartości ponadczasowe.  W akcję włączyli się także przedstawiciele ełckich urzędów: Marek Chojnowski – starosta ełcki oraz Artur Urbański – zastępca prezydenta miasta, którzy odczytali fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza. Inicjatorem barwnego wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku. Było to wyjątkowe i pouczające wydarzenie dla najmłodszych i dorosłych.

Katarzyna Klimach

57 files, last one added on May 26, 2016

Rodzinny piknik w Żabim Raju


piknik_009.jpg

Słoneczny, niedzielny dzień dzieci z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 spędziły
na rodzinnym pikniku we wsi Golubie. To piękny teren położony wśród zieleni, lasów. Tutaj znajduje się uroczy dworek, a w nim Dom Pomocy Społecznej „Lili”, do którego to właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na wspólną zabawę i odpoczynek. Głównym celem spotkania była integracja z ludźmi starszymi, chorymi oraz szacunek i życzliwość do drugiego człowieka.
Z okazji Czwartego Święta Żabiego Raju dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych zorganizowanych przez pracowników tego ośrodka. Sprawnie pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w pokazach strażackich, w akcji pierwszej pomocy,
rozwiązywały zadania konkursowe np. ”Kto żabkę znalazł”. Dzieci popisywały się też przed podopiecznymi ośrodka różnymi umiejętnościami. Na scenie zaprezentowały piosenki o tematyce rodzinnej, które wywarły na pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Dzieci nagrodzone zostały brawami oraz upominkami. Wspólna zabawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, bigosem i grochówką. Mali wykonawcy wraz z rodzicami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Mieszkańcy i pracownicy przyjęli nas z wielką życzliwością. Rodzinny piknik w Golubi na długo pozostanie w pamięci. Wyjazd był dla uczniów był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku, życzliwości dla drugiego człowieka, czynienia dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących.
Składamy serdeczne podziękowania wspaniałej Dyrekcji i pracownikom DPS „Lili” za zaproszenie oraz miłą, wspólną zabawę.

Rodzice, wychowawca:Grażyna Syrwid-Paszkowska oraz uczniowie klasy 1a SPS nr 6 w Ełku

9 files, last one added on May 24, 2016

Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego na lata 2016-2023


DSCN4899.jpg

Miasto Ełk wspólnie z Powiatem Ełckim prowadzi prace nad opracowaniem Polityki Oświatowej na najbliższe lata. Partnerem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach tej działalności zmierzającej do powstania dokumentu POST, która wskazuje kierunek rozwoju oświaty w Ełku i powiecie ełckim odbywały się spotkania środowiskowe. Obecni na nich byli m.in. radni miasta Ełku i powiatu ełckiego, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Ełk i powiat ełcki, organizacje pozarządowe, instytucje i służby społeczne, szkolni koordynatorzy POST, przedstawiciele młodzieży oraz media. Wypracowany wspólny cel POST to przygotowanie uczniów do dorosłego życia oraz pełnienia różnych ról społecznych, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców, uczniów oraz społeczności lokalnej. Podczas prowadzonych spotkań odbywały się również warsztaty tematyczne. Miały one na celu zebranie opinii przedstawicieli różnych środowisk w zakresie lokalnej oświaty. Spotkania pozwoliły poznać najważniejsze oczekiwania społeczne w obszarze oświaty i zaplanować wynikające z nich cele strategiczne na najbliższe lata. Cele te zawierają:
-doskonalenie kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży,
-przygotowanie uczniów do skutecznego porozumiewania się językiem obcym i swobodnego korzystania z technologii komputerowej i informatycznej,
-organizacja bazy oświatowej z uwzględnieniem danych i prognoz demograficznych ludności powiatu ełckiego,
-podniesienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
-zwiększenie oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych,
-kształtowanie postaw obywatelskich, społecznych, patriotycznych i przedsiębiorczości wśród młodzieży.
W najbliższych dniach każda placówka edukacyjna przeprowadzi prace zmierzające do opracowania działań do istniejących celów strategicznych.
W naszej szkole został powołany zespół koordynujący prace POST. Przewodniczy jemu Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku- Pani Ewa Litman.

Opracowanie: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach - szkolni koordynatorzy POST

10 files, last one added on May 20, 2016

Rotmistrz Witold Pilecki w twórczości naszych uczniów


DSCN4904.jpg

W dniu 18 maja 2016 r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na portret rotmistrza Witolda Pileckiego. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów z powiatu ełckiego. Celem takiej działalności plastycznej było kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy o żołnierzach, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Wśród licznie nadesłanych prac, komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Karolinie Budzińskiej uczennicy klasy IS Gimnazjum Sportowego. Praca naszej uczennicy okazała się pracą bardzo ciekawą pod względem techniki wykonania, kolorystyki i bardzo interesującej kompozycji. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie i reprezentowali szkołę - dziękujemy, a Karolinie serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Katarzyna Klimach

8 files, last one added on May 19, 2016

Z wizytą w „Słoneczku”


wprzedszkolu_055.jpg

Dnia 13 maja 2016 r. uczniowie klasy 2 „b” odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko”. Celem spotkania była promocja naszej szkoły, prezentacja przedstawienia pt. „Ścieżka po górkę” oraz integracja dzieci podczas wspólnej zabawy. Gospodarze byli bardzo gościnni. Przedszkolaki ze wszystkich grup w skupieniu, z zainteresowaniem wysłuchały przedstawienia i dziękując wręczyły naszym uczniom słodkie upominki. Po występie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z dziećmi, z grupy „Motylki”. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w tańcu integracyjnym. Było tak miło i wesoło, że drugoklasistom trudno było rozstać się z maluchami. Dziękujemy dyrekcji przedszkola oraz wychowawczyniom za tak wspaniałe i życzliwe przyjęcie.

Beata Staniszewska

55 files, last one added on May 18, 2016

Dołączcie razem z nami  do przyjaciół naszego globu i wspólnie dbajmy o nasz dom


spg_027.jpg

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. My – dzieci, pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”
Takimi słowami uczniowie klasy 2 „b” rozpoczęli 11 maja 2016 r. prezentację przedstawienia o tematyce ekologicznej pt. „Ścieżka pod górkę”. W trosce o nasze środowisko chcieli jeszcze bardziej uświadomić swoim rówieśnikom, jak ważną rolę pełni przyroda w naszym życiu. Jak należy o nią dbać i chronić ją, bo bez niej nie byłoby przecież życia na ziemi.

Beata Staniszewska

27 files, last one added on May 18, 2016

Aktywna majówka w Ełku


majowka_004.jpg

W czwartkowe, słoneczne popołudnie tj. 12 maja po zajęciach szkolnych uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku postanowili aktywnie spędzić czas.
W trakcie aktywności ruchowej ujawniają się potencjalne możliwości dziecka związane ze sprawnością i wydolnością fizyczną oraz zdolnością przystosowania się. Dobrze zaplanowany czas wolny pozwala wyeliminować negatywne nawyki biernego stylu życia.
Postanowiliśmy połączyć naukę z ruchem na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy wspólnie wysłuchaliśmy hejnał ełcki z wieży kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Następnie udaliśmy się na skwer z fontannami chodnikowymi. Największą frajdę sprawiły nam
próby pokonania zmieniających wysokość słupów wodnych. Pięknie prezentuje się tu pomnik nimfy wodnej. Obejrzeliśmy też zegar słoneczny i tablice zodiakalne. Z tarasu widokowego dostrzegliśmy piękno promenady i malowniczego jeziora. Spacerując po centrum miasta zatrzymaliśmy się na pyszne lody. Atrakcją naszej majówki był plac zabaw usytuowany przy promenadzie. Zjeżdżaliśmy, wspinaliśmy, sprawnie poruszaliśmy się mostkiem z tunelem linowym. Taka konstrukcja w kształcie statku to świetna okazja na pobudzenie wyobraźni oraz ćwiczenie zręczności. Przyjemne zabawy i szaleństwa dostarczyły nam wiele radości. Kulturalnie i aktywnie spędzony czas wolny podczas majówki w Ełku to świetny odpoczynek po zajęciach szkolnych. Zrelaksowani i wypoczęci wróciliśmy do domu.

Opiekunowie: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska

8 files, last one added on May 18, 2016

A to ciekawe -„Jak się robi papier?”


cpapieru_073.jpg

Dnia 6 maja 2016r. uczniowie klasy II „b” uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt. „Jak się robi papier?” na terenie PCPP-P w Ełku, zorganizowanych przez p. Barbarę Maciukiewicz i p. Teresę Galias. Mieli okazję zobaczyć i brać bezpośredni udział w czerpaniu papieru- pierwszym znanym ludzkości rodzajem papieru. Głównym surowcem do jego wykonania jest rozdrobniona makulatura, z której po połączeniu z wodą i klejem robi się pulpę. Następnym etapem jest czerpanie papieru, po czym następuje odsączenie i wysuszenie. Każdy uczeń mógł samodzielnie uczestniczyć w zrobieniu swojego egzemplarza. Ostatnią czynnością było ozdabianie go suszonymi kwiatami, listkami i brokatem, co sprawiło dzieciom niesamowitą przyjemność. Okazało się, że wykonanie papieru czerpanego w domowych warunkach jest dość czasochłonne, ale wbrew pozorom bardzo proste. Po jednym, pokazie - instrukcji może go samodzielnie zrobić nawet siedmioletnie dziecko. Satysfakcjonujące jest to, że nie było dwóch identycznych egzemplarzy. Każdy zrobiony papier, nawet ten bez elementów zdobniczych, był inny, autorski. Robiąc papier z dziećmi możemy przy okazji nauczyć je recyklingu. Serdecznie dziękujemy pani Barbarze i Teresie za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i twórczych zajęciach.

Beata Staniszewska

73 files, last one added on May 10, 2016

Moje drzewko


mdrzewko_008.jpg

Dnia 5 maja 2016 r uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku sadzili
drzewka na terenie Nadleśnictwa Przykopka. Głównym celem wycieczki było uświadomienie uczniom roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie i ich znaczenie dla człowieka.
Pan leśniczy Andrzej Piela przekazał uczniom wiele ciekawych informacji na temat lasu. Zwrócił
uwagę na znaczenie lasu jako zielonych płuc Ziemi (filtrowanie powietrza, którym oddychamy), na niekorzystne zmiany w przyrodzie i aktywnie uczestnictwo w ochronie naturalnego środowiska oraz przyczyny i skutki ingerencji człowieka w świat przyrody.
Pan Andrzej Piela wraz z pracownikami pokazał dzieciom jak prawidłowo sadzić las. Następnie uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do posadzenia swojego drzewka. Pragnęli zostawić po sobie ślad, co będzie trwałym symbolem klasy 1a. Po kilku latach odwiedzą zalesione miejsce, przyjdą na spacer, na grzyby.
Największą atrakcją było zorganizowane ognisko z kiełbaskami oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Sadzenie drzewek to wielka radość, cierpliwość oraz przyjemność z pracy na rzecz środowiska.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na teren Nadleśnictwa Przykopka, za gościnność oraz przyjazną atmosferę.

Opiekunowie:Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska oraz rodzice uczniów kl.1a.

8 files, last one added on May 10, 2016

XII Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych


wieliczki_013.jpg

29 kwietnia 2016r. w Wieliczkach odbył się ostatni turniej XII Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Ostatecznie, w rywalizacji trwającej od października 2015r., uczennice klasy 1N i 1S zajęły IV miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Adrianna Krystochowicz, która nagrodzona została pamiątkową statuetką.
W ramach rozgrywek ligowych odbyło się pięć turniejów, a końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce Gimnazjum nr 4 w Suwałkach,
II miejsce Gimnazjum w Raczkach,
III miejsce Gimnazjum w Płocicznie- Tartak,
IV Gimnazjum Sportowe w Ełku,
V miejsce Gimnazjum w Wieliczkach.
Wysoki poziom rozgrywek odbywających się w przyjaznej atmosferze , sprzyjał zdobywaniu doświadczenia, które w następnej edycji pozwoli nam powalczyć o wyższe miejsce.
Serdecznie dziękujemy panu Karolowi Warsewicz za organizację ligi i grę w duchu fair play. Naszym uczennicom gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny: Zuzanna Korenkiewcz, Anna Maciorowska , Aleksandra Niedźwiecka, Paulina Ostrowska, Karolina Pawłowska, Izabela, Strzałkowska, Ada Krystochowicz, Natalia Gałęska, Karolina Budzińska, Wiktoria Zarzecka, Dominika Żytyniec, Aleksandra Michniewicz, Paulina Iwiska Łozowska Beata, Kirycka Kinga,Natalia Majewska, Ardziejewska Olimpia, Paulina Cholewińska, Natalia Safiejko, Zuzanna Kunda,
Trenerzy
Katarzyna Cholewińska
Jarosław Andrzejewski

13 files, last one added on May 10, 2016

Kolejna wizyta w gościnnym Oratorium im św. Jana Bosko na osiedlu Baranki


orat_014.jpg

W dniu 6 maja klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ełku oraz część klasy IS Gimnazjum Sportowego wybrały się na zajęcia terenowe do Oratorium. Już po raz trzeci mieliśmy okazję być serdecznie goszczeni w Oratorium im św. Jana Bosko. Zajęcia rozpoczęły się od wykonania kart pracy z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka angielskiego. Zadania okazały się niezbyt trudne tym bardziej, że przy ich wykonywaniu pomagali nauczyciele. Następnie były zabawy integracyjne przygotowane przez wolontariuszy działających w Oratorium. Tym razem pogoda nam dopisała i sprzyjała wesołym zabawom i grom zespołowym. Czas płynął bardzo szybko i wszyscy ze smutkiem stwierdzili, że już pora wracać do szkoły. Ten wspólny czas uświadomił nam jak ważna jest współpraca i wsparcie grupy. Razem naprawdę jest weselej! Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów czuwali nauczyciele i niezastąpiony ksiądz Marcin Koncewicz.
Dziękujemy !
Organizatorzy: Ks. Marcin Koncewicz, Dorota Karpińska

14 files, last one added on May 09, 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas 3 LO


kr3lo_022.jpg

Dnia 29.04. 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Dla tegorocznych abiturientów mijający rok był czasem nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i kształtowania umiejętności. Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Najlepsi sportowcy, którzy godnie reprezentowali barwy szkoły w zawodach i turniejach otrzymali podziękowania i medale z rąk nauczycieli wychowania-fizycznego: Pana Jarosława Andrzejewskiego i Pana Tomasza Kowalko. Pani Dyrektor Ewa Litman wszystkim absolwentom pogratulowała ukończenia szkoły, życzyła realizacji planów i zamierzeń związanych z dalszą edukacją. Ten wzruszający dzień uświetnił występ artystyczny naszych młodych piosenkarzy przygotowany przez Panią Marzenę Tyborską, Pana Wojciecha Tyborskiego i Pana Pawła Borzeńskiego. Wokalny występ spotkał się z aplauzem publiczności oraz pozostawił nas w miłym i pogodnym nastroju. Była radość i było wzruszenie. Wierzymy, że długopisy wręczone w prezencie przez klasy drugie naszym absolwentom przyniosą szczęście na egzaminie maturalnym. Wszystkim zatem życzymy, aby egzamin dojrzałości okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Prowadzenie: Katarzyna Klimach
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska

22 files, last one added on Apr 30, 2016

Wrocławski Mistrz i Małgorzata


mm_053.jpg

Wycieczka do Wrocławia, która odbyła się 22.04.2016 roku w ramach edukacji teatralnej zawiodła nas do Teatru Muzycznego Capitol na musical „Mistrz i Małgorzata” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa pod tym samym tytułem. „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko kultowa książka, ale w obecnych czasach najmodniejsza szkolna lektura. Reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak wykorzystując możliwości techniczne nowej sceny stworzył dzieło imponujące, które zachwyca fantazją i rozmachem. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. Ciekawe rozwiązania wizualne, gra świateł oraz kostiumy powodują, że spektakl jest prawdziwą teatralną perłą. Jest na tyle fascynujący, że zainteresuje z pewnością każdego wielbiciela teatru. Obejrzeliśmy również fragment przedstawienia Teatru Ulicznego „Wątek miłosny w Soplicowie”. Na wrocławskim rynku uczniowie liceum teatralnego za pomocą muzyki, tańca i nowoczesnej interpretacji tekstu, czarowali publiczność barwnym wydarzeniem. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Panorama Racławicka. To monumentalne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami, które można porównać do współczesnej technologii 3D zachwyciło wszystkich uczestników. Swoją osobliwością zainteresował nas bardzo Ostrów Tumski jako najstarsza i zabytkowa część Wrocławia. Ciekawym sposobem zwiedzania miasta było wspólne poszukiwanie wrocławskich krasnali. Wycieczka do jakże pięknego miasta udowodniła nam, dlaczego Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Kosieradzka

53 files, last one added on Apr 26, 2016

Aktywna sobota w „Zielonym”


do_149.jpg

Zainteresowani edukacją w naszej szkole oraz obecni uczniowie spędzili sobotę w sposób bardzo aktywny. Mieli możliwość zmierzyć się podczas rozgrywek sportowych, konkursów
i zabaw. Zaprezentowali również swoje talenty i umiejętności w czasie występów tanecznych, pokazów, warsztatów oraz konkursów.

W turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięlo udział 8 drużyn z klas 6-stych szkół podstawowych: SP2, SP3, SP7 oraz SP6 w Ełku.
Nie byliśmy zbyt gościnni, ponieważ wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentacje naszej szkoły, ale trzeba przyznać, że wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a grze towarzyszyła świetna zabawa.
W turnieju piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięło udział 8 drużyn z gimnazjów ełckich, z 6-stych klas SP6 oraz z klubu Talent Ełk. Podium należało do reprezentacji klasy 6b SP6. Puchar zdobyła drużyna Rona1.
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W bogatym programie Dni Otwartych Zespołu Szkół Samorządowych znalazły się między innymi:
malowanie twarzy
warsztaty plastyczne - lepienie z gliny i piasku kinetycznego
zawody sportowe dla najmłodszych na wesoło
warsztaty plastyczne - scrapbooking
origami
quizy matematyczne
konkurs plastyczno – językowy
warsztaty artystyczne – robienie kolczyków
szybki kurs udzielania pierwszej pomocy
turnieje piłki siatkowej i nożnej
zajęcia fitness
gry i zabawy metodą Labana i Orffa
międzyszkolny konkurs plastyczny „1050 Rocznica Chrztu Polski”

Uczniowie mogli również podziwiać wystawę fotograficzną uczestników koła dziennikarskiego „Z życia szkoły”oraz piękne prace plastyczne naszych uczniów.

Goście mieli też okazję poznać ofertę szkoły oraz ofertę szkół językowych, które będą dostępne dla uczniów w naszej szkole.

Rozgrywki sportowe odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Ełku.

Wszystkim uczestnikom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Dni Otwartych Szkoły serdecznie dziękujemy :)

150 files, last one added on Apr 25, 2016

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas pierwszych „Mały Matematyk”


IMAG0654_BURST001.jpg

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku odbył się szkolny konkurs matematyczny klas pierwszych „Mały Matematyk”. Główne cele konkursu to motywacja
uczniów do rozwijania intelektualnych wyzwań. Zadania testowe pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Konkurs obejmował zadania otwarte i zamknięte.

Laureatami zostali :
I miejsce Patrycja Lutow kl. I c
II miejsce Maja Sobańska kl. I a
III miejsce Iga Bernat kl. I a
Maciej Zawadzki kl. I b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, odwagi oraz uporu i ambicji.

Organizatorzy: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska

5 files, last one added on Apr 20, 2016

Konkurs plastyczny "Wróćmy Doo Tamtych Dni" roztrzygnięty


DSCN4734.jpg

W ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski w szkole naszej został zorganizowany konkurs plastyczny „Wróćmy do tamtych dni”. Był on adresowany do uczniów klas gimnazjalnych miasta Ełku. Na konkurs wpłynęły bardzo ciekawe prace plastyczne wykonane pod kierunkiem nauczycieli plastyków. Celem konkursu, oprócz uczczenia rocznicy Chrztu Polski, było także zwrócenie uwagi na konsekwencje tego wydarzenia, szczególnie w obszarze kultury, sztuki i obyczajów dla Polaków żyjących współcześnie. Poszerzenie wiedzy o początkach państwa polskiego, pobudzanie wrażliwości zarówno plastycznej, jak i historycznej, religijnej oraz kulturowej. Jury oceniło prace młodych twórców i wyłoniło laureatów:

I miejsce
Karolina Budzińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Weronika Bajko-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku
II miejsce
Paulina Cholewińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Julia Podczaska-klasa Ia Gimnazjum nr 2 w Ełku
III miejsce
Klaudia Gątowska-klasa IIIb Gimnazjum nr1 w Ełku
Karolina Łajewska-klasa IIIb Gimnazjum nr 1 w Ełku
Emilia Pieśnikowska-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku

Przyznano również wyróżnienia:
Bartosz Hermanowski, Julia Dzięgielewska, Anna Czerwonka, Zyta Kościuk, Kacper Chwiedor uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ełku
Agata Zięba, Angelika Dytłow uczennice Gimnazjum nr 1 w Ełku
Nikodem Herbszt, Kacper Śleszyński, Adrianna Krystochowicz uczniowie Gimnazjum Sportowego w Ełku

Uzdolnionym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy. 
Najlepsze prace konkursowe tworzą w naszej szkole specjalną wystawę poświęconą temu historycznemu wydarzeniu.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w/w uczniom odbędzie się podczas „Dni Otwartych Szkoły”, które odbędą się 23 marca 2016 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Z.Sz.S w Ełku . Serdecznie zaprasza zwycięzców wraz z opiekunami.

Organiatorzy:
Katarzyna Klimach, Hanna Tyszko, Jolanta Rynkowska

15 files, last one added on Apr 20, 2016

Konkurs historyczny


kh_008.jpg

Dnia 13.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Turniej Historyczny. Tematem głównym była przypadająca w tym roku 1050 rocznica Chrztu Polski. Przedstawiciele z siedmiu szkół musieli się zmierzyć z ośmioma rundami. Oprócz wypełnienia testu historycznego zawodnicy mieli również ułożyć rymowankę, wieżę z patyczków, puzzle, a także wykonać kukiełkę średniowiecznego mnicha. Nasi uczniowie: Bartosz Michałowski, Jakub Bukowski i Artur Lewandowski wspaniale poradzili sobie z większością zadań i wywalczyli trzecie miejsce. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy naszym laureatom. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Elżbieta Kalinowska

8 files, last one added on Apr 20, 2016

78 albums on 3 page(s) 1

Random files - rok szkolny 2015/2016
DSC_0589.jpg
80 views
wieliczki_010.jpg
132 views
obraz-266.jpg
103 views
IMG_0638.jpg
86 views
kf_017.jpg
47 views
wieczernica_013.jpg
24 views
DSC_0546.jpg
26 views
mm_051.jpg
103 views

Last additions - rok szkolny 2015/2016
IMG_0967.jpg
250 viewsJul 02, 2016
IMG_0966.jpg
228 viewsJul 02, 2016
IMG_0964.jpg
232 viewsJul 02, 2016
IMG_0965.jpg
221 viewsJul 02, 2016
IMG_0963.jpg
242 viewsJul 02, 2016
IMG_0961.jpg
238 viewsJul 02, 2016
IMG_0962.jpg
226 viewsJul 02, 2016
IMG_0960.jpg
213 viewsJul 02, 2016

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator