Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > rok szkolny 2014/2015 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > rok szkolny 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego klas 6


kroku_060.jpg

60 files, last one added on Jul 13, 2015

Bal szóstoklasistów


bal6_040.jpg

23 czerwca 2015 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku przy dźwiękach 'Poloneza' rozpoczął się uroczysty Bal Szóstoklasistów. Uczniowie z klasy 6a i 6b SPS 6 spędzili niezapomniany wieczór świętując i bawiąc się w rytmie swoich ulubionych utworów muzycznych. Były tańce, wyśmienity poczęstunek przygotowany przez rodziców, karaoke i mnóstwo dobrej energii.
Dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do Balu: Państwu Magdalenie i Łukaszowi Budzińskim, Pani Katarzynie Zyzman, Pani Urszuli Oleksińskiej, Pani Agnieszce Malinowskiej, Pani Annie Przybysz.
Dziękujemy Nauczycielom i Dyrekcji SPS6 za spędzenie tego wieczoru z nami.
Dziękujemy Pani Katarzynie Klimach, nauczycielce wychowania fizycznego, za trud włożony w przygotowannie naszych szóstoklasistów do zatańczenia 'Poloneza'.

Było wesoło i optymistycznie. Być może Bal Szóstoklasistów na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości w naszej szkole - czego sobie i uczniom życzymy :-)

Marlena Skutnik & Katarzyna Cholewińska
(wychowaczynie klasy 6a i 6b).

40 files, last one added on Jun 28, 2015

Mali Mistrzowie na start


DSC09885.jpg

16 czerwca 2015 r. na boisku Orlik Zespołu Szkół Samorządowych odbył się Turniej Sportowy Mali Mistrzowie Na Start klas I SP o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. W turnieju wzięli udział uczniowie klas pierwszych z ełckich szkół podstawowych, realizujący ogólnopolski program Mały Mistrz. Turniej miał na celu promocję aktywności ruchowej wśród najmłodszych uczniów i rozwijanie pasji sportowych. Stworzył możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania nabytych umiejętności ruchowych w czasie mijającego roku szkolnego. Konkurencje sportowe przeprowadzone były w formie gier i zabaw rzutnych, skocznych, bieżnych, zwinnościowych, orientacyjno-porządkowych. Każda konkurencja przysporzyła uczniom wiele pozytywnych emocji i radości. Wspaniała atmosfera rywalizacji sportowej była możliwa dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu zawodników przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Nasz turniej uświetnił występ szkolnych zespołów taneczno-gimnastycznych: „Fair Play” i „Arabeski” pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach. Dziewczęta pokazały swoje umiejętności w bardzo ciekawym układzie tańca ludowego „Krakowiaka” i piosence „Czerwone Jagody” oraz układzie gimnastycznym, wzbudzając aplauz wśród zebranych tego dnia na płycie boiska.
Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali medale z tytułem „Mały Mistrz”, a dekoracji zawodników dokonali: wiceprezydent Miasta Ełku Pan Artur Urbański, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Ewa Litman oraz główny specjalista do spraw oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku Pani Barbara Kott. Szkoły otrzymały również puchary i nagrody w postaci słodkich upominków. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełku, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, a szczególnie uczniom klas: VIa SP, Vb SP, IIB LO, IIC LO.

Organizator - Katarzyna Cholewińska
Współorganizator -Katarzyna Klimach
Obsługa techniczna - Jarosław Andrzejewski, Tomasz Kowalko
Obsługa księgowa projektu - Jadwiga Tafelska

169 files, last one added on Jun 17, 2015

I ty możesz zostać poetą


konkurs4.jpg

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs literacki, który skierowany był do uczniów klas 4-6. Wszystkie prace przesłano do dnia 15.05.2015 r.
Zadaniem uczestników było napisanie wierszy (czcionką 12) dotąd niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach.
Celem konkursu było wzbudzanie w uczestnikach wrażliwości poetyckiej, łowienie talentów, promowanie twórczości.
Organizatorzy otrzymali 48 wierszy napisanych przez uczniów ełckich i pobliskich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja w składzie: Ewelina Koniecko- nauczyciel Gim nr 1, Małgorzata Kosieradzka- nauczyciel LO ZSS w Ełku oraz panie Hanna Tyszko i Jolanta Rynkowska nauczycielki SPS nr 6 wyłoniła 6 najlepszych prac.
Ocenie podlegały: oryginalność w przedstawieniu swojej rodziny, zastosowane środki poetyckie, ogólny walor artystyczny.
Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Marysia Kowalewicz - SP 2
II miejsce: uczennica Gabriela Lis – SP w Mrozach Wielkich
III miejsce: uczennica Wiktoria Bagińska - SPS 5
Wyróżnienia:
uczennica Aleksandra Gastoł - SP 7
uczennica Aleksandra Urbanowicz - SP 6
uczennica Patrycja Jakuć - SP 3
Wręczenie dyplomów i nagród książkowych miało miejsce dnia 01.06.2015 r. o godz. 16.00 w czasie „Festynu rodzinnego” w ZSS w Ełku.

6 files, last one added on Jun 12, 2015

Lekcja czytelnicza w grupie sześciolatków


DSC_0397.jpg

Dnia 27.05.2015r. uczennice klasy If z Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem pani Eweliny Koniecko przeprowadziły w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 lekcję czytelniczą w grupie sześciolatków. Gimnazjalistki rozmawiały z dziećmi na tematy poruszane w utworze, który miały przeczytać, wprowadzając ich w jego treść. Dzieci wykonały szereg ćwiczeń plastycznych , tematycznie związanych z bajką, a następnie umiejscowiły się przed minisceną teatralną. Tam miały okazję wysłuchać bajki, oglądając jednocześnie jej inscenizację kukiełkową. Uczennice gimnazjum zmieniały plansze, stanowiące tło wydarzeń, oraz poruszały kukiełkami wyobrażającymi bohaterów utworu. Po zakończeniu przedstawienia uczennice przeprowadziły z sześciolatkami rozmowę na temat utworu, a następnie kontynuowały ćwiczenia manualne. Prace plastyczne wykonane w czasie zajęć z pewnością będą dla dzieci miłą pamiątką spotkania z literaturą i pracy ze starszymi koleżankami.

13 files, last one added on Jun 12, 2015

Pouczająca lekcja dla księżniczki


DSC_0273.jpg

Dnia 10.06.2015r. w ramach Dni Rodziny uczniowie klasy If z Gimnazjum nr 1 zaprezentowali w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Pouczająca lekcja dla księżniczki”. Autorem scenariusza jest Łukasz Haraburda (pomoc: Wiktoria Piotrowicz). Bajka opowiada o księżniczce, która, mając podły charakter, nie pomagała i nie okazywała szacunku rodzicom, gardziła poddanym, była nieuprzejma i potrafiła wyprowadzić każdego z równowagi. Z tej przyczyny król, straciwszy cierpliwość, opuścił zamek. Pewnego dnia księżniczka, będąc na spacerze, zachowała się bardzo nieuprzejmie względem spotkanego na swojej drodze staruszka. Okazał się on być czarnoksiężnikiem, który, chcąc dać jej nauczkę, rzucił klątwę na jej matkę, mającą niedługo umrzeć. Niedługo potem królowa zachorowała i żaden lekarz nie był w stanie jej uleczyć. Zrobić to mogła jedynie księżniczka podczas długiej wyprawy. Nie sprostała ona jednak zadaniu na skutek swojego lenistwa. Stojąc jednak później przy łóżku zmarłej mamy zdała sobie sprawę z ogromu poniesionej straty i pożałowała swojego zachowania. Czarnoksiężnik, który okazał się być królem, cofnął czas i od tej pory cała rodzina żyła w miłości i harmonii.
Bajka miała uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku, miłości oraz pomoc w codziennych obowiązkach.
Liczne plansze stanowiące tło wydarzeń, rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia zostały przygotowane we współpracy z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Głosu postaciom użyczyły: Wiktoria Piotrowicz oraz Klaudia Wielgat. Za zmianę dekoracji odpowiedzialne były: Ula Zajk oraz Martyna Raczyńska. Kukiełki wprawiały w ruch: Aleksandra Bartków, Aleksandra Winkler oraz Wiktoria Kempisty. O oprawę muzyczną zadbał Łukasz Haraburda, który w trakcie przedstawienia grał na gitarze. Opiekunem grupy była pani Ewelina Koniecko.
Zgromadzeni uczniowie oglądali przedstawienie w skupieniu. Widać było, że zainteresowały ich losy bohaterów, a akcja trzymała w napięciu. Pani Ewelina Koniecko wyraziła nadzieje, że bajka spełni swój edukacyjny cel.

9 files, last one added on Jun 12, 2015

Szkolenie AED


szkolenie_026.jpg

25 i 28 maja 2015r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy; ”AED- bezpieczna szkoła” zorganizowane przez Fundację Ratujmy Życie. Przeprowadzone zostało przez doświadczonych ratowników Panią Aleksandrę Wałdowską- Oszako, Monikę Szumską, Pana Bartosza Stawskiego i pielęgniarkę naczelną- Panią Alicję Wysocką.
W grudniu ubiegłego roku nasza szkoła zakupiła za pozyskane z zewnątrz środki finansowe defibrylator AED- urządzenie do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym z zatrzymaną akcją serca. Stąd potrzeba przeszkolenia pracowników i uczniów szkoły.
W szkoleniu brali udział zarówno uczniowie, jak też nauczyciele i pracownicy administracji.
98 uczestników poznało metodę resuscytacji krążeniowo - oddechowej, czyli zespołu czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia i oddechu. Każdy z uczestników, z pełnym zaangażowaniem, przeprowadził krótką akcję ratunkową korzystając z fantomu. Omówione też zostały sposoby postępowania w przypadku zatrzymania krążenia oraz zadławienia u niemowląt i małych dzieci.
Tematyka szkolenia obejmowała również użycie defibrylatora AED. Defibrylator to urządzenie do udzielania pomocy pacjentom z zatrzymaniem krążenia, których serce pracuje nieregularnie. Aparat sam kieruje akcją ratunkową: wyświetla instrukcję, jak postępować, powtarza ją przez głośniki. Jeśli stwierdzi, że wystąpiło migotanie komór, wysyła silny impuls elektryczny, który je przerywa. Użycie defibrylatora AED w pierwszej fazie resuscytacji zwiększa szanse na przeżycie osoby z zatrzymaniem krążenia o około 75%.
Dzięki szkoleniu uczniowie, jak i kadra będą potrafili skorzystać ze specjalistycznego sprzętu do ratowania życia ludzkiego z pożytkiem dla potrzebujących.

Katarzyna Cholewińska – organizator i koordynator szkolenia

26 files, last one added on Jun 11, 2015

Karawana bez granic


DSC09862.jpg

Dzieci i młodzież z "Samorządówki" gościły "Karawanę bez granic"
W środę 10 czerwca 2015 roku Zespół Szkół Samorządowych w Ełku kolejny raz gościł KARAWANĘ BEZ GRANIC – grupę młodych ludzi z różnych krajów świata, którzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne czy akrobatyczne. Spotkanie rozpoczęło się teatralną prezentacją wszystkich artystów. Przedstawiciele Brazylii, Kenii, Czech, Łotwy, Izraela i Polski pokazali swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: capoeira, bębny i muzyka Afryki, beat box, jazz, taniec współczesny czy freestyle. Uczniowie klas sportowych szczególnie zachwycili się pokazem żonglerki piłką – wielu z nich mogła spróbować tego po zakończonym występie. Dziewczynki wolały skorzystać z warsztatu makijażu teatralnego, z dumą prezentując go później wszystkim w szkole.
KARAWANA BEZ GRANIC promuje idee edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym od 2010 roku.

26 files, last one added on Jun 10, 2015

„Mały Mistrz” trenuje!


P1060772.jpg

To miłe, że młodzi garną się do sportu. A jeszcze milszy jest fakt, że Ci młodzi którzy już posiadają trochę umiejętności piłkarskich chcą je przekazać jeszcze młodszym. A to dzięki trenerowi p. Michałowi Rutkowskiemu. Pan Michał jest trenerem klas sportowych piłki nożnej w naszej szkole i zaaranżował wspólny trening kl. IV b sportowej z „małymi mistrzami” z kl. Ia. Trenując i ucząc jednocześnie współpracy starszych z młodszymi, pokazał nam, że jest to możliwe. Dzięki takim treningom na pewno sport w naszej szkole będzie jeszcze bardziej rozkwitał!
Powodzenia!

Wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska

37 files, last one added on Jun 09, 2015

Z wizytą w straży pożarnej


P1060829.jpg

Jak trudna, odpowiedzialna i potrzebna jest praca strażaka zobaczyły i przekonały się dzieci z klasy Ia SPS będąc z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Ełku przy ul. Suwalskiej. W każdej porze roku strażacy mają dużo pracy, jednak czas wakacyji sprzyja zagrożeniom. Strażacy przekazali młodym słuchaczom cenne rady dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wypraw, zabaw nad wodą, na słońcu i w lesie, przypomnieli numery alarmowe oraz pokazali zaciekawionym pierwszakom sprzęt i piękne wozy strażackie.
Dziękujemy i życzymy spokojnej pracy w nadchodzących wakacyjnych miesiącach.

Wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska wraz z uczniami.

31 files, last one added on Jun 09, 2015

Skąd się biorą śmieci?


P1060586.jpg

Z przyjemnością gościliśmy w naszej szkole wychowanków internatu ZS nr 6 w Ełku. Młodzież pod kierunkiem Pani Alicji Kaczyńskiej przygotowała i przedstawiła lekcję ekologii w formie wesołego teatrzyku. Uczniowie z zerówek oraz klas I-III SPS z zaciekawieniem uczestniczyli w przedstawieniu „ Skąd się biorą śmieci? ”. Po obejrzeniu teatrzyku wszyscy powinniśmy zastanowić się nad zawsze aktualnym problemem : Skąd się biorą śmieci w naszym życiu i jak zadbać o to, żeby było ich mniej?
Dziękujemy za pouczającą lekcję ekologii i zapraszamy do nas ponownie.

G. Sacharzewska

20 files, last one added on Jun 09, 2015

Festyn rodzinny „Mamo, tato baw się razem ze mną”


dd_049.jpg

Festyn rodzinny „ Mamo, tato baw się razem ze mną” zorganizowany 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku upłynął pod znakiem świetnej zabawy i rodzinnych spotkań.
Imprezę rozpoczęły najmłodsze dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 występami dla swoich kochanych mam. Dzieci naprawdę się postarały i niejednej mamie ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Po występach zaczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, grochówka i lemoniada. Na deser można było zjeść ciasto, watę cukrową lub popcorn.
Dmuchany zamek i kucyki cieszyły się takim powodzeniem, że do końca festynu chętni musieli chwilę poczekać na swoją kolej. Rodzinne potyczki podczas spartakiady dla uczniów klas I-III przyniosły wiele emocji i radości. Najważniejsze, że wszyscy byli razem i wspólnie przeżywali te wspaniałe, rodzinne święto.
Wiele emocji wzbudziły także rodzinne rozgrywki w piłkę siatkową. Drużyna rodziców była tak silna, że drużynę nauczycieli wsparli nasi wspaniali uczniowie- zawodnicy z klasy V i Vi trenujący piłkę siatkową. I tu wynik nie był najważniejszy a wspaniała, aczkolwiek zawzięta gra.
Festyn zakończył się tworzeniem z balonów kwiatów, piesków, opasek na głowę.
Jesteśmy dumni z naszych kreatywnych nauczycieli, dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu nasz festyn możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że wszyscy , którzy zechcieli nas odwiedzić z przyjemnością uczestniczyli we wszystkich zaproponowanych atrakcjach.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy a Panu Prezydentowi Miasta Ełku za dofinansowanie Festynu, które pozwoliło na zakup nagród i przygotowanie grochówki i napojów.

Dorota Karpińska

49 files, last one added on Jun 04, 2015

Wycieczka uczniów klas I do Białegostoku


P5270141.jpg

Dnia 27 maja 2015r. uczniowie klas pierwszych pod opieką p. B. Staniszewskiej, p. H. Borowej i p. G. Sacharzewskiej byli na wycieczce w Białymstoku. Głównym jej celem było obejrzenie przedstawienia pt. „ Adonis ma gościa” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Akcja spektaklu rozgrywa się w… klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wie o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesuje. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość – ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko…Ich spotkanie to zderzenie dwóch różnych charakterów i wizji świata, dlatego jest tak zabawne, ale i pouczające. Jak wytłumaczyć papudze, czym jest wolność? Ona nawet nie wie, że żyje w niewoli. Jak przekonać ją do ucieczki, skoro twierdzi, że jest jej dobrze? Jak się nie kłócić, nie wściekać, nie dąsać? I czy można się zaprzyjaźnić, gdy tak wiele nas różni?
To było niesamowite przeżycie. Niecodzienny był też bezpośredni kontakt aktorów z widzami, którzy mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w spektaklu. Następnie, po posiłku w MacDonald’s, dzieci odwiedziły Jurajski Park Dinozaurów. Ta niezapomniana przygoda spotkania się oko w oko z wielkimi gadami połączona była z ciekawymi opowieściami przewodnika, a także z możliwością skorzystania z wielu atrakcji m.in. z Parku linowego. Po zakupie pamiątek, uczniowie wrócili z wycieczki szczęśliwi i pełni wrażeń.
B. Staniszewska, H. Borowa, G. Sacharzewska

60 files, last one added on Jun 02, 2015

Polsko - Niemiecka współpraca młodzieży


niemcy_077.jpg

W dniach 13-20.05.2015r. uczniowie Zespółu Szkół Samorządowych w Ełku po raz kolejny gościli młodzież z Niemiec z Hans Furler - Gymnasium w Oberkirch w ramach polsko- niemieckiej wymiany młodzieży. W projekcie wzięło udział ponad 50 uczniów i nauczycieli z obu krajów.
Celem organizowanego przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy uczestnikami z obu krajów, przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom. Realizowany projekt był szansą na obcowanie z innymi narodowościami i kulturami, to propagowanie otwartości, nauka i doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie z Niemiec mieli możliwość poznania tradycji i obyczajów w Polsce, mieli okazję poznania przyrodniczych walorów naszego kraju oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie dwujęzycznej – nauka podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. By osiągnąć zakładane cele i mieć pozytywny wpływ na wyżej wymienione problemy społeczne, uczestnicy wymiany brali udział w zajęciach lekcyjnych, pracowali metodą projektu i uczestniczyli w rożnych wydarzeniach kulturowo-sportowych.
W programie wymiany były między innymi:
• wycieczka do Warszawy, a tam zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście, Muzeum Żydowskie
• wyjazd do Gierłoży i Świętej Lipki – Wilczy Szaniec – spotkanie z historią, koncert muzyki organowej
wyjazd do Białegostoku, zwiedzanie Pałacu Branickich i musical ”Skrzypek na dachu”
• rajd rowerowy - okolice Ełku
• spływ kajakowy 
• ścianka wspinaczkowa
• park linowy
• zwiedzanie okolicy – wycieczki pieszo
• warsztaty edukacyjne 
• praca metodą projektu 
• udział w zajęciach 
• wystawa sztuki nowoczesnej
• pożegnalne ognisko z muzyką na żywo

Rezultatem wymiany były odpowiedzi na problemy, czyli podniesienie świadomości i wiedzy młodzieży na temat innych kultur, poszerzenie horyzontów, podniesienie motywacji do nauki języków obcych, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zwalczanie stereotypów, poznanie pięknych walorów miasta i okolic.
Młodzież z Zielonego pokazała swoim partnerom wymiany polską gościnność, nasz piękny kraj, miasto i szkołę. Wszystkie zaplanowane cele zostały zrealizowane, w pamięci pozostały piękne wspomnienia. Młodzież i nauczyciele bogatsi o doświadczenia i nowe przyjaźnie. Na wrzesień 2015 jest już zaplanowana rewizyta w południowo - zachodnim zakątku Niemiec tuż przy granicy z Francją.

Projekt mógł być realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko Niemieckiej Organizacji Młodzieży.

Organizator wymiany i koordynator projektu: Ewa Gorlewska
Pomoc w realizacji projektu i zdjęcia: Marlena Skutnik
Opiekunowie grupy podczas wymiany: Daniel Potuszyński, Tomasz Kowalko, ks Marcin Koncewicz

/Ewa Gorlewska/

77 files, last one added on May 29, 2015

Gimnastyka buzi i języka


P5150466.jpg

Dnia 15 maja 2015r. uczniowie klasy I „b” po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach logopedycznych w celu usprawniania narządów artykulacyjnych, doskonalenia słuchu fonematycznego oraz prawidłowej artykulacja głosek pod okiem p. Marii Łepkowskiej i p. Beaty Staniszewskiej. Podczas zabaw artykulacyjnych : „Baba w buzi”, „Minki” oraz „Język na defiladzie” dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością. Ćwiczyły język przy użyciu lusterek oraz wybrzmiewanie głosek na „ślimaczku” . Zajęcia zakończyły się miłym akcentem w postaci niespodzianek rozdanym uczniom. Dziękujemy p. Marii Łepkowskiej za specjalistyczne, bardzo atrakcyjne zajęcia oraz poświęcony czas.

Beata Staniszewska

62 files, last one added on May 25, 2015

Origami czarodziejski świat


P4250314.jpg

„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje
dla siebie radość tworzenia”
(Zulal Ayture – Sheele)
W ramach Dni Otwartych Szkoły, dnia 25 kwietnia 2015r., odbyły się zajęcia plastyczne z orgiami dla najmłodszych i rodziców, które prowadziły: p. Beata Staniszewska i p. Katarzyna Pietruszewska. Zajęcia miały na celu rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Polegały na odpowiednim składaniu różnorodnych kompozycji płaskich z kolorowych kwadratów. Zastosowane ćwiczenia stworzyły atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwijały inicjatywę dziecka, zapewniały osiągnięcie sukcesu, motywowały do dalszej pracy a także uczyły dyscypliny. Prezentowane składanki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców, sprawiły im radość i satysfakcję z wykonanej pracy.
Zachęcamy do dalszych zmagań z orgiami, ponieważ jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka pobudzająca układ nerwowy, integrująca w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych, doskonale rozwija koordynację wzrokowo- ruchową, pamięć, sprawność dłoni oraz logiczne myślenie. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia angażując wszystkie możliwe zmysły. Ta technika jest doskonałym sposobem miłego i pożytecznego spędzania czasu w rodzinie. Określa się ją jako metodę na sukces dziecka i dorosłego. Zachęcamy do jej stosowania w domu i życzymy wytrwałości oraz powodzenia.

Beata Staniszewska

18 files, last one added on May 25, 2015

Wyjątkowy konkurs!!!


DSC07992.jpg

Dnia 9 maja 2015r. uczennice Maja Gutowska, Aleksandra Urbanowicz z klasy IVa
i Karolina Budzińska z VIa pod opieką pani Jolanty Rynkowskiej brały udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas IV- VI „Zaczarowany świat poezji Marii Konopnickiej”.
Odbył się on w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wyjątkowy talent recytatorski, a ich interpretacje utworów M. Konopnickiej były niepowtarzalne. Organizatorzy zabrali uczestników i publiczność w baśniowy świat twórczości poetki.
W trakcie pracy komisji uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni do zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.
Nasza uczennica Karolina Budzińska z kl. VIa uzyskała wyróżnienie za recytację wiersza „Sposób na laleczkę”.
Przed drogą powrotną wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do Mc Donald’s.
Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Ełku. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Opracowała: Jolanta Rynkowska

6 files, last one added on May 25, 2015

Młodzież z Oberkirch w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku


niemcy_006.jpg

W piątek (15 maja 2015) uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego z ZSzS w Ełku wybrali się wraz z opiekunami: p. Ewą Gorlewską i p. Marleną Skutnik do Warszawy, aby przywitać młodzież z Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch, która przyjechała do naszego kraju w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży.
Pierwsze wspólne popołudnie naszych uczniów i gości z Oberkirch było wypełnione licznymi atrakcjami zaaranżowanymi przez inicjatorkę wymiany, panią Ewę Gorlewską. Młodzież zwiedziła stolicę Polski pod opieką nauczycieli oraz profesjonalnego przewodnika, który opowiadał o historii miasta i pokazywał najciekawsze miejsca Warszawy. Kuliminacyjnym punktem dnia było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienek Królewskich. Późnym wieczorem przywieźliśmy naszych gości do Ełku, gdzie spędzą pięć dni - wypełnionych kolejnymi atrakcjami.
Kolejne relacje z pobytu gości z Oberkirch już wkrótce.

/Marlena Skutnik/

19 files, last one added on May 18, 2015

Pociąg do Europy


P1060661.jpg

W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie kl. III b, I a, I c SPS wyruszyli kolejką wąskotorową po najbliższym nam regionie Mazur w ciekawą podróż zorganizowaną przez Muzeum Historyczne
w Ełku w ramach ogólnokrajowych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Celem wyprawy było kształtowanie więzi emocjonalnej z “małą ojczyzną” oraz zdobywanie wiedzy o historii kolejnictwa. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły unikalną lokomotywownię, skansen pszczelarski oraz pracownię rzeźb.
Stylowymi wagonikami, z uśmiechem na twarzy, uczestnicy wyruszyli “POCIĄGIEM DO EUROPY”. Miejscem postoju i docelowej atrakcji były Sypitki. Wszyscy integrowali się przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski. Posiłek oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu są doskonałą formą wypoczynku, o czym świadczą uśmiechy na twarzach.
Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci i będzie z pewnością inspiracją do dalszego poznawania naszego regionu.
Organizatorom i pracownikom Ełckiej Kolei Wąskotorowej serdecznie dziękujemy,

G. Syrwid-Paszkowska, G. Sacharzewska, H. Borowa.

40 files, last one added on May 15, 2015

Ełk - Perła Mazur


DSC07069.jpg

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „EŁK – PERŁA MAZUR”

Dnia 11 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez SP nr 3 w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska oraz Michał Herman. W konkursie uczestniczyło pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w siedmiu konkurencjach. Każda z nich dotyczyła tematyki Ełku, sprawdzała wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu historii, topografii i symboli naszego miasta. Na konkurs dodatkowo każda z drużyn miała za zadanie przygotować pracę przestrzenną, przedstawiającą wybrany zabytek lub obiekt Ełku.
W tej konkurencji pomogli nam chętni uczniowie naszej szkoły, którzy zaangażowali się w wykonanie tego projektu. Uczniowie przygotowali bardzo pomysłowe prace, zrobione z kartonów, gliny, a nawet klocków lego. Spośród nich na największą pochwałę zasługują projekty:
- Karoliny Budzińskiej, która wykonała fontannę na Placu Jana Pawła II;
- Martyny Jaśkiewicz, ukazujący Wieżę Ciśnień;
- Pauliny Cholewińskiej i Kingi Kiryckiej, przedstawiający Ełcką Kolej Wąskotorową.
Ostatecznie ten ostatni projekt został wytypowany na konkurs i tym samym zdobył dla naszej drużyny maksymalną ilość punktów we wspomnianej konkurencji!

W konkursie „Ełk – Perła Mazur” reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni! Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrody. Do konkursu zostali przygotowani przez panią Joannę Gaworską.

Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace przestrzenne serdecznie dziękujemy!!!

Joanna Gaworska

17 files, last one added on May 14, 2015

Warsztaty dla najmłodszych


w_007.jpg

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyły się warsztaty dla najmłodszych. Jak co roku w zabawie uczestniczyły dzieci z klas I-III, oddziałów przedszkolnych ZSzS w Ełku oraz przedszkoli „Światełko” i „Słoneczko” . Kulminacyjnym momentem programu było przedstawienie zaprezentowane przez oddział 0a i klasę 5a pt. ”Kopciuszek” przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyń pań Edyty Ostrowskiej i Anny Kuczyńskiej. Tegoroczne spotkania z bajką oraz językiem angielskim uświetniły także występy grupy tanecznej prowadzonej przez panią Helenę Borową oraz zabawy ruchowe przygotowane przez panią Katarzynę Pietruszewską. Uczniowie grupy przedszkolnej 0a zaprezentowali piosenki w języku angielskim, których nauczyli się podczas zajęć z języka angielskiego. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom języka angielskiego, osłuchanie się z językiem obcym oraz naukę poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w następnym roku.

Tekst i zdjęcia: Edyta Ostrowska

7 files, last one added on May 14, 2015

Z wizytą u strażaków


P5080381.jpg

Dnia 8 maja 2015r. uczniowie z klasy I „b” odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Celem wycieczki było przybliżenie specyfiki zawodu strażaka. Dzięki życzliwości pracowników Straży Pożarnej, dzieci zostały oprowadzone po budynku i zapoznane ze sprzętem, jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice, radiostację i inne elementy wyposażenia. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki z włączonym sygnałem, w którym można było posiedzieć i z bliska zobaczyć jego wnętrze. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba „gaszenia pożaru”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przekazywać telefonicznie informację o zauważonym niebezpieczeństwie. Teraz już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Być może niektórzy z nich w przyszłości zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.
Serdecznie dziękujemy strażakom za ciekawe, atrakcyjne przeżycia i przybliżenie specyfiki ich zawodu!

Beata Staniszewska

80 files, last one added on May 12, 2015

Dzień w Oratorium


oratorium_017.jpg

W dniu 6 maja gościliśmy w Oratorium im. Św. Jana Bosko na osiedlu Baranki. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 już po raz drugi odwiedzili to niezwykle przyjazne dzieciom i młodzieży miejsce. Wyjście poprzedzone było przygotowaniami. Każda klasa wybrała ulubiona bajkę i przygotowała się do konkursów związanych z bajkami i baśniami. W środę przygotowani przyszliśmy do szkoły, niektórzy zadbali o piękne stroje. Były więc skrzaty, wróżki no i oczywiście księżniczki. Po przyjeździe do Oratorium okazało się, że czekają tam już wolontariusze z listą zadań do wykonania dla każdego ucznia. Nie było łatwo! Ale większości udało się zebrać wszystkie potwierdzenia udziału w poszczególnych częściach konkursów.
Dzień zakończył się wspólnym posiłkiem, który bardzo smakował po tak intensywnej zabawie. Nasi sportowcy mimo niesprzyjającej aury wykorzystali czas na rozgrywki na boisku. Im naprawdę pogoda nie przeszkadza w treningach! Pozostałym deszcz także nie zepsuł humorów! We wspaniałych, radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy serdecznie Księdzu Tadeuszowi Jareckiemu Proboszczowi Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego oraz Księdzu Marcinowi Koncewiczowi za zaproszenie a wolontariuszom za zorganizowanie konkursów dla uczniów naszej szkoły.

Dorota Karpińska

18 files, last one added on May 08, 2015

Zabawa w teatr


SAM_6946.jpg

88 files, last one added on May 08, 2015

Lekcja przyrody


20150410_092346.jpg

Mali przyrodnicy z klasy Ob uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez klasę 2a.Starsi uczą młodszych" to jeden z pomysłów, by uatrakcyjnić naukę w szkole. Uczniowie przygotowali zajęcia przyrodnicze, które dotyczyły zasad zakładania ogródków na parapecie oraz opieki nad roślinkami. Nasi uczniowie klasy 2a wcielili się na chwilę w rolę nauczycieli, którzy w ciekawy sposób chcieli nauczyć swych młodszych przyjaciół – jak należy dbać o rośliny. Pokazali również okazy ciekawych roślin wiosennych oraz rosiczkę. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji, jednak wyników twórczej pracy było mnóstwo. Mamy nadzieje, że uczniom z klas Ob zajęcia się podobały.

25 files, last one added on May 08, 2015

VIb jest w finale mistrzostw województwa!


Obraz754.jpg

Klasa VI b wygrała mistrzostwa regionu warmińsko mazurskiego szkolnego związku sportowego szkół podstawowych w mini piłce nożnej chłopców. Turniej został rozegrany w Nidzicy i były to półfinał mistrzostw województwa szkół podstawowych. Nasza szkoła zagra w ścisłym finale gdzie wystąpią 4 najlepsze zespoły.

Oto wyniki:

SPS 6 Ełk 4:2 SP Nidzica
SPS 6 Ełk 6:0 SP Giżycko
SPS 6 Ełk 6:0 SP Szczytno

Skład zespołu:
Gajewski Kacper, Tymon Gutowski, Kamil Albo, Błażej Makar, Jakub Rusak, Filip Ryszkiewicz, Oskar Waszkiewicz, Jakub Lewandowski, Gabryś Rećko.

Trener Dariusz Ryszkiewicz
Opiekun Katarzyna Cholewińska

7 files, last one added on May 07, 2015

Królowa Elżbieta II oczami Artystek z SPS 6 :)


wke_003.jpg

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż szkolny etap konkursu dla klas 4-6 SP 'Elżbieta II - Królowa Wielkiej Brytanii' wygrały:
Martyna Jaśkiewicz (klasa 5a), Karolina Niecikowska (klasa 5a) oraz Karolina Budzińska i Zuzanna Kunda (klasa 6a).
Jury w składzie: pani dyrektor Ewa Litman i pani wicedyrektor Dorota Karpińska, oceniało zgodność z tematem, walory artystyczne, estetykę i pomysłowość.
Prace wykonane przez naszych uczniów robią duże wrażenie. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają oceny celujące od swoich nauczycieli języka angielskiego.
Portrety wykonane przez Martynę, Karolinę Niecikowską, Karolinę Budzińską i Zuzię zostaną wysłane do SP 9 w Ełku - gdzie będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.

Gratulujemy & trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodych artystek :-)

-Marlena Skutnik-

4 files, last one added on Apr 29, 2015

Warsztaty plastyczne


20150425_121513.jpg

Dnia 25 kwietnia- w trakcie Dni Otwartych Szkoły- miały miejsce warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Ewelinę Koniecko dla uczniów klas IV- VI. Przybyli uczniowie wykonywali wielkoformatowe prace plastyczne z użyciem różnych materiałów, m.in. różnego rodzaju kasz i makaronów, grochu, ryżu, wykałaczek, waty, bibuły. Po kilku godzinach pracy powstały krajobrazy wykonane z materiałów naturalnych.

7 files, last one added on Apr 29, 2015

Otwarta Sobota na sportowo


IMG_3267.jpg

Dnia 25.04.2015r podczas soboty otwartej, najmłodsze dzieci z klasy 1 i 2 SP, trenujący siatkówkę w szkółce siatkarskiej "Green Volley", zaprezentowały nabyte umiejętności w ćwiczeniach z balonikami. Trening przeprowadzili Pan Dariusz Maciorowski i Grzegorz Orzeł. Dodatkową atrakcję były ćwiczenia końcowe w formie zabaw, które przygotowała Pani Katarzyna Cholewińska.

37 files, last one added on Apr 27, 2015

Światowy Dzień Ziemi


P4220299.jpg

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia uczniowie klasy I „b” postanowili zrobić prezent naszej planecie i posprzątali jej skrawek. Hasło przewodnie naszej akcji brzmiało "O przyrodę dbamy, jej przyjaciółmi się nazywamy!". W tym dniu przeprowadzone zostały także zajęcia wzbogacające wiedzę dzieci na temat ekologii, kształtowania właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych oraz uświadamiające dzieciom, że codziennie powinniśmy myśleć o przyszłości planety, na której żyjemy, bo zależy ona od każdego z nas.

Beata Staniszewska

49 files, last one added on Apr 27, 2015

95 albums on 4 page(s) 1

Random files - rok szkolny 2014/2015
DSC04594.jpg
55 views
SAM_6723.jpg
60 views
P4220299.jpg
55 views
SAM_6615.jpg
32 views
PA220077.jpg
51 views
SAM_5946.jpg
53 views
niemcy_077.jpg
73 views
IMG_0008.jpg
38 views

Last additions - rok szkolny 2014/2015
kroku_060.jpg
214 viewsJul 13, 2015
kroku_059.jpg
185 viewsJul 13, 2015
kroku_058.jpg
173 viewsJul 13, 2015
kroku_057.jpg
166 viewsJul 13, 2015
kroku_054.jpg
178 viewsJul 13, 2015
kroku_055.jpg
170 viewsJul 13, 2015
kroku_056.jpg
165 viewsJul 13, 2015
kroku_053.jpg
160 viewsJul 13, 2015

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator