Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej
Dodane przez szymek dnia 03/11/2016 18:52:17


Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dzień 27 październik 2016 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. To był wyjątkowy dzień w ełckiej ,,Szóstce". Tego dnia 21 uczniów klasy pierwszej ,,a” zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości oraz rodziców i rodzeństwa pierwszaków
Na początek uczniowie klasy Ia przedstawili program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Pomimo ogromnej tremy, poradzili sobie świetnie – tańcząc, śpiewając piosenki, recytując wiersze, dali z siebie wszystko.
Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonał wiceprezydent Miasta Ełku pan Artur Urbański. Następnie Pani dyrektor ZSS Ewa Litman wręczyła okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia i skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Potem życzenia złożyły delegacje uczniów klas starszych. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali upominki.
Uwieńczeniem tej wspaniałej uroczystości był słodki poczęstunek w klasie.

Jolanta Gutowska
Rozszerzona zawartość newsa